219
Театральний фреш-фестиваль «Я і Села Брук-2017»

Театральний фреш-фестиваль «Я і Села Брук-2017»

26 марта — 02 апреля 2017
Харьков, Украина
Харьков [на карте]

Театральний фреш-фестиваль «Я і Села Брук» проходитиме у Харкові вшосте. Можна було б казати, що цьогоріч є багато нового, але у нас кожен раз так. Тож чекайте на відкриття!

Власне, воно відбудеться 26 березня о 17:20 у «ЕрмиловЦентрі».

Про інше.

Театральне свято триватиме 8 (прописом — «вісім») днів. Площадок буде 7 (сім): вищезгаданий ЦСМ «ЄрміловЦентр», Театрально-концертний центр, мала сцена Будинку актора, «Публіцист», Обласний центр культури та мистецтва, хаб соціальної активності «Студія42». А також «Портал на Гоголя 8» . Чому це цікаво? Бо минулоріч фестиваль проходив у ART AREA 'ДК' — власне, через стінку нового експериментального простору театру О.С. Пушкіна. З майданчиками дуже допомогло Управління культури і туризму ХОДА.

На що чекати?

Мета організаторів не змінилася. Прагнемо оновити театральну культуру країни через поширення та введення у експертний дискурс оригінальних сучасних практик. У всьому їх різнобарв’ї.

Учасники представлятимуть творчі доробки в формах бліц-показів, перформансів, тренінгів, майстер-класів, акцій і концертів. Обов’язкові умови — сучасний драматургічний матеріал і тривалість вистави близько години. Завершуватиметься кожен показ відкритою дискусією, до якої запрошені мистецтвознавці різних профілів, режисери та критики.

Кого можна побачити?

Незалежні театри Запоріжжя, Черкас, Полтави, Харкова й області. Зокрема, «Театр современного диалога» з Полтави. Їх можна назвати постійним учасником фестивалю. Його керівниця Ірина Гарець — знаний український драматург, неодноразовий фіналіст і лауреат міжнародних та всеукраїнських драматичних фестивалів, зокрема — «Тижня актуальної п’єси». Документальну виставу «Теорія великого фільтра» можна подивитись 1 квітня у «Студії 42».

Серед учасників з Харкова також є визнані майстри. Наприклад, автор п’єси і режисер однойменного спектаклю «Трюча» Володимир Снігурченко неодноразово отримував театральні та драматургічні премії, зокрема, на Молодіжному театральному форумі в Кишиневі та міжнародному конкурсі драматургів «Вільний театр» у Мінську. Показ відбудеться 30 березня у Будинку актора.

Вперше у фестивалі прийматимуть участь незалежні театрали Запоріжжя та Черкас. Їх об’єднує не тільки експериментальний характер, а й провокативна дія. Вистава «Міністерство освіти і науки України» «Запорізької нової драми» проходить у повній темряві, а єдиний актор перформансу «Мапи ідентичності» роздягається. (І не кажіть згодом, що не попереджали!)

Абсурдистський спектакль «Вихід» театру-студії «Арт-Є» з Краснограду так нам сподобався, що ми запросили їх на фестиваль. Подивитися дію за творами сучасного українського драматурга Сашка Ушкалова можна 2 квітня.

До трансформування театральної культури приєдналися вихованці Школа актерского мастерства «ТЕСТО» — єдиної в Харкові, яка займається психофізичними тренажами в ігровій формі. Вишкіл завершується показом. Гості фестивалю «Я і Села Брук» зможуть побачити два перформанси випускників — 26 і 31 березня.

П’єси у Студия "Школа магии театра" пишуть діти, самі готують декорації, реквізит, розбирають ролі та грають у спектаклі. Звісно, під керівництвом досвідчених викладачів. Що у них виходить, продемонструють 29 березня.

Експерименти психологів призвели до появи двох нових театральних практик — форум-театру та плейбек-театру. Познайомитися з їх особливостями можна 28 та 29 березня відповідно.

Це навіть не половина учасників!

Гостями фестивалю є поетичні, образотворчі та музичні лабораторії, діяльність яких включає театральні практики. Ми дуже сумуємо, що не змогли розширити програму на усіх бажаючих, але сподіваємося на перспективу.

Цього року вперше організатори вирішили напередодні фестивалю провести широку дискусію про соціальний театр. Викладачів профільних вишів, представники театральної спільноти та інших діячів культури попросили підготувати виступи за вказаною темою. Захід, що отримав назву «Кто кому кто. Украинские театры», відбувся 25 лютого.

Текст написала Анель Судакевич (Anel Sudakevich), так що усі шишки, тобто питання щодо текстів — до неї. Як сама не знає, то розшукає того, хто знає.

Деталі: https://www.facebook.com/events/832882076869157/?notif_t=plan_user_invited¬if_id=1488927539126782

Хто хоче/може допомогти фестивалю відбутися (фінансово, фізично, морально) — пишіть Катя Бориславская (Katya Boryslavska). Але краще тут: https://vk.com/id152911564.

Гарного фестивалю!

Все фестивалиКлючевые слова: Харків, харьков, апрель, афиша март, Театральний фреш фестиваль Я і Села Брук 2017, театр фест, я и села брук, афіша фестивалів, Афиша фестивалей, фестивали 2017, фестивалі 2017, куди піти, куда пойти, квитки, билеты, адрес, новости харькова

© md-eksperiment.org

Опубликовано: 08 марта 2017