168
IV Міжнародний фестиваль історичного кіно 2017

IV Міжнародний фестиваль історичного кіно 2017

07 апреля — 09 апреля 2017
Киев, Украина
НІАМ "Київська Фортеця" [на карте]

Історія — скарбниця наших діянь, свідок минулого, приклад та наука для сьогодення, застереження для майбутнього.
Мігель Сервантес

У Київській Фортеці відбувся IV Міжнародний фестиваль історичного кіно

7-9 квітня в Київській фортеці вже традиційно відбудеться IV Міжнародний фестиваль історичного кіно.

Завдання фестивалю:

ознайомлення українців з кращими зразками вітчизняної та зарубіжної історичної документалістики та художнього історичного кіно

донесення та поширення ідеї важливості "ніші" історичного документального кіно, його величезної ролі у формуванні національної самосвідомості, формування суспільної свідомості, а також у формуванні позитивного іміджу України у світовому співтоваристві

ознайомлення зарубіжних кінематографістів та глядачів з історією України

обмін досвідом між кінематографістами різних країн

28 червня 2014 року в Київській фортеці відбувся Перший фестиваль історичного документального кіно. На ньому були представлені роботи українських кінематографістів про історію України, починаючи з 17-го століття і закінчуючи подіями сьогоднішнього дня.

Невипадково фестиваль історичного документального кіно проходить у Київській фортеці. Національний історико-архітектурний музей "Київська фортеця" - унікальний історичний комплекс початку 18-19 століть, найбільше в Європі фортифікаційна споруда. Тут у різні історичні періоди побували безліч неодинарних особистостей, котрі залишили свій слід в історії, включаючи, наприклад, легендарного барона Мюнхгаузена. У Київській фортеці навіть стіни дихають історією.

У рамках фестивалю відбувся круглий стіл на тему "Коли данність перетворюється в історію". Розмова відбулася на тлі уривків з фільму "20 свідоцтв про переломні дні протистояння на Майдані».

ПРОГРАМА

день відкриття 7 квітня

17.00 Відкриття IV Міжнародного фестивалю історичного кіно в Київській фортеці

17.05 А якщо б… Художній фільм. Фільм Ольги Динникової, Цюріхський університет мистецтв. Дев`ятирічна Олена на вихідних у батька. Її батьки розлучились, коли вона була зовсім маленькою. Через пияцтво батька Олена збігає з дому. Починається її подорож нічною Ригою 90-х – назад, до мами. Показ: Shnit International Shortfilmfestival, Bern (2015), SWIKOS Short Film Festival, Basel (2015) — Best Actor for Sofija Stavinskaya, Internationale Kurzfilmtage Wintethur (2015), Flensburger Kurzfilmtage (2015), Filmfest Dusseldorf (2015), Filmfestival Max Ophuls Preis, Saarbrucken (2016), FICAE Festival Internacional de Cortometrajes y Arte sobre Enfemedades (2016). Швейцарія, 2015, 15 хв. Конкурсний показ

17.25 Литовський стяг. Фільм Вітауса В. Ландсбергіса. Про боротьбу литовських партизан за незалежність Литви. Документальний, Литва, 1 год. 21 хв. Конкурсний показ

19.00 Моя бабуся Фанні Каплан. Режисер Олена Дем`яненко. Художній фільм, Україна, 2016 рік, 110 хв. Позаконкурсний показ

Перший фестиваль історичного документального кіно показав, що українське документальне кіно сьогодні відповідає світовим стандартам цього жанру та гідно демонстрації в інших країнах. Основний тренд світової історичної документалістики: синтез документального та художнього ігрового кіно. Цей принцип активно використовують українські документалісти протягом останнього десятиліття.

Другий міжнародний фестиваль історичного документального кіно відбувся 10-12 квітня 2015 року в Київській фортеці.

Гран-прі фестивалю взяла стрічка кінематографістів Латвії «Залишаючи Ригу»: про долю радянського режисера Сергія Ейзенштейна, який поїхав до Москви, та Йосифа Берліна, який опинився на Заході в Оксфорді і став там видатним філософом. Обидва вони народилися у Ризі…. І зустрілись тільки один раз за життя.

Кращим історичним фільмом було визнано фільм Ігоря Піддубного «Степан Бандера. Между красным и черным». Також на фестивалі було показано чудове аргентинське кіно. Головою журі фестивалю був кінорежисер Іван Канівець, автор фільму «Українська революція».

Третій міжнародний фестиваль історичного кіно відбудеться 8-10 квітня 2016 року у Київській фортеці. Журі фестивалю знов очолив кінорежисер Іван Канівець. Гран-прі фестивалю отримала робота українських кінематографістів документально-художній фільм Тараса Химича «Легіон. Хроніка Української Галицької армії 1918-1919». Кращим документальним повтонометражним історичним фільмом було визнано роботу Ігоря Піддубного «Крым. Курорт строгого режима». Кращим художнім історичним фільмом став фільм литовських кінематографістів «Зовсім самотні». Виробництво Литва. Діамантас студія. Фільм розповідає про литовських партизанів в 1941-1953 рр. Кращим документальним короткометражним історичним фільмом стала робота молодих українських кінематографістів з циклу «Перемоги України» кіностудії Wild Fox.

Заявки на участь у IV Міжнародному фестивалі історичного кіно приймаються до 15 березня 2017 року на електронну адресу inna.goncharova@gmail.com (голова оргкомітету фестивалю).

Заявка на участь у фестивалі має містити:

повна назва кінострічки

ПІБ режисера

ПІБ виконавчого продюсера

ПІБ власника авторських прав та прав на показ

назву країни учасника

синопсис фільму

Трейлер, якщо є посилання, де фільм можна подивитися повністю(в іншому випадку треба направити до оргкомітету диск або флешку з відео).

У рамках фестивалю відбудуться:

брифінги

круглі-столи, майстер-класи для обміну досвідом, присвячені актуальним проблемам історичного кіно

#кинофестиваль #историческоекино #кінофестиваль #історичнкіно #документальнекіно #FilmFestival


Все фестивалиКлючевые слова: 4 Міжнародний фестиваль історичного кіно 2017, фестиваль історичного кіно, фестиваль исторического кино, 2017, фестиваль кино, кинофестиваль, историческое кино, афиша киев

© md-eksperiment.org

Опубликовано: 10 февраля 2017