43
​Виставка-проект «Українські філософи»

​Виставка-проект «Українські філософи»

21 октября — 04 ноября 2017
Сб, 21 октября 2017, 14:00
Сб, 28 октября 2017
Сб, 04 ноября 2017, 14:00
Запорожье, Украина
Научная библиотека [на карте]
(050) 451 50 77, (093) 361 81 86

Коли хтось говорить про українських філософів, то першим на думку спадає ім’я Григорія Сковороди. Але він був далеко не єдиним. Дослідницька група культурної асоціації «Новий Акрополь» протягом двох років вивчала тему української філософії часів Київської Русі та доби Відродження і готова представити результати.

Коріння української філософської традиції сягають у сиву давнину Київської Русі, коли філософія розумілась як любомудріє. Це життя, яке передбачало високорозвинений розум, знання і вміння передавати мудрість іншим.

Володимир Мономах, великий князь Київський, був переконаний, що доброчесності можна досягнути і в повсякденному житті. Він також змальовував ідеал князя — правитель має бути людиною гідної поведінки, вершити справедливий суд, захищати свою землю та допомагати знедоленим.

Іларіон Київський є автором найдавнішої пам’ятки оригінальної давньоруської писемності «Слова про Закон і Благодать», де рух історії відтворюється у вигляді картини переможної боротьби світла розуму над темрявою невігластва.

Окремими темами виставки виступають Острозька академія, як культурний осередок доби Відродження, Львівська братська школа, Києво-Могилянська академія.

Ми говоритимемо про Івана Франка, який був не тільки видатним письменником, але й мислителем. Він вважав, що інтелігенція покликана бути «будителем» народу, а любов до інших людей є передумовою саморозвитку.

На виставці також представлені мислитель-гуманіст Юрій Дрогобич, мислитель та оратор доби Відродження Станіслав Оріховський, поет-гуманіст Павло Русин, видатні філософи сучасності Вілен Горський і Сергій Кримський, та багато інших, хто досі залишався для нас terra incognita.

Під час проекту проводитимуться:

21 жовтня о 14:00 – Відкриття виставки. Лекція «Григорій Сковорода – мандруючий філософ»

28 жовтня – Лекція «Іван Франко – український Арістотель» (лекція відбудеться на Запорізькій Книжковій Толоці, час визначається)

4 листопада о 14:00 – Закриття виставки. Лекція «Філософія серця Памфіла Юркевича»

Вхід на виставку та всі заходи проекту безкоштовний за попереднім записом: https://goo.gl/m2Tdqz

Дати проведення: 21.10 – 4.11

Місце проведення: Запорізька Обласна Універсальна Наукова Бібліотека, проспект Соборний 142, 4-й поверх, виставкова зала.

Деталі за телефонами: (050) 451 50 77, (093) 361 81 86.Ключевые слова: ​Виставка проект Українські філософи, 2017, Подробиці, украинские философы, афиша Запорожье, новый акрополь, новый акрополь запорожье, лекции, контакты, билеты

© md-eksperiment.org

Опубликовано: 16 октября 2017