2458
ЖИТТЯ - ЦЕ СОН. Театр ім. Івана Франка

ЖИТТЯ - ЦЕ СОН. Театр ім. Івана Франка

Ср, 14 марта 2018, 19:00
Пт, 20 апреля 2018, 19:00
Киев, Украина
Театр им. Ивана Франка [на карте]
(044) 279 - 59 - 91

Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка представляє!

ЖИТТЯ - ЦЕ СОН

Ім’я Педро Кальдерона, класика іспанської драматургії 17 століття, є одним із найпопулярніших у світовому театрі. Він із гідністю продовжив традиції свого вчителя і наставника Лопе де Вега. Саме ці автори створили й розвинули такий популярний на театрі жанр «плаща і шпаги», який протягом століть захоплює як виконавців, так і глядачів. Адже ж історії пристрасного кохання, заради якого запальні ідальго здатні на шалені вчинки, дуелі та інші всілякі подвиги, помножені на яскраву видовищність, гостроту діалогу та щасливий фінал, завжди були запорукою акторської імпровізації та аншлагів.

Біографія драматурга подібна до життєписів класиків епохи бароко. Вона вмістила в себе навчання в мадридській ієзуїтській колегії, університет, військову службу, потім була активна театральна діяльність при дворі Філіпа IV, яка принесла славу та визнання майбутньому класику. Тут він виступив, як в якості автора, так і постановника п’єси. В багатьох із них задіював кращих на той час музикантів та сценографів, використовував надзвичайні сценічні ефекти.

Друга половина життя драматурга й поета, в якій поєдналися складні перипетії суспільно-політичного та особистого характеру, призвели до прийняття духовного сану. Кальдерон став членом релігійного братства і останні 37 років присвятив роботі над духовними драмами.

Серед п’єс автора найбільш знані комедії «Дама-примара», «З коханням не жартують» (до речі, у 1994 році постановку цього твору на сцені франківців здійснив В. Опанасенко), та філософська драма «Стійкий принц».

Найвідомішими зверненнями на театрі до п’єси «Життя є сон» були постановки В. Мейерхольда та О. Таірова на початку ХХ століття.

Сюжет п’єси є фантастично театральним (в цьому також відчувається обізнаність автора із законами театру).

Далеко в лісі існує вежа, в якій протягом багатьох років замкнено втаємниченого в’язня. Ніхто і ніколи його не бачив – такий закон короля Басиліо. З’являються мандрівники – чоловік та жінка у чоловічому вбранні, які випадково зустрічаються із дивним в’язнем. Згодом з’ясовується, що це – принц Сехисмундо, якого батько сховав подалі від королівського двору, аби уникнути страшного пророцтва, згідно якому Сехисмундо має стати тираном і загубити країну. Проте цікавість та поради оточуючих провокують батька на хитромудрий експеримент: перенести сплячого Сехисмундо до палацу і поводитися із ним як із спадкоємцем. Так миттєво Інфант отримує все, про що тільки може мріяти людина, а головне – безмежну владу. Через фантастичне перетворення розпочинається блискавичний і страшний каскад карколомних пригод Сехисмундо у палаці.

Режисер-постановник Андрій Приходько про майбутню прем’єру:

«Моє перше звернення до п’єси Кальдерона «Життя - це сон» відбулося у 1996 році на сцені театру Вахтангова. В 2004 році я здійснив її постановку за підтримки керівника Культурно-мистецького центру Могилянки Олени Замостян та Президента НаУКМА В’ячеслава Брюховецького в стінах Києво-Могилянської академії. Я дуже давно мріяв поставити «Життя є сон» з київськими акторами. Вони поєднують у собі надзвичайну глибину з ґротескністю, необхідною для прочитання Кальдерона.

Театр я розумію як пошуки джерела з допомогою виноградної лози. Людина знаходить джерело, потім, звісно, ніхто не пам’ятатиме, хто був першим, але всі йтимуть і черпатимуть звідти. Кальдерон — це первісне, істинне, вічне джерело. У своїх текстах він уклав повноцінну модель буття. Його п’єси складаються з трьох хорнад. У першій частині людина кидається в один бік блукань і життєвих помилок, вона підкорюється обставинам. Згодом людина намагається звільнитися від обставин, існувати лише задля себе, лише своє еґо задовольняти. На цьому полюсі людина знову не знаходить гармонії. І тільки звільнившися від влади контрастних полюсів, людина в цьому зруйнованому світі починає розуміти, що вижити їй допоможе гармонія. Зрештою, Добро, Бог, Гармонія є різними іменами одного й того ж самого».

Режисер-постановник – засл. діяч мистецтв Андрій Приходько

Художник-сценограф та художник по костюмах – Марія Погребняк

Хореограф – Ольга Семьошкіна

Композитор, автор оригінальної музики – Сусанна Карпенко

Хормейстер – засл. арт. України Анатолій Навроцький

Музичний керівник – засл. арт. України Володимир Гданський

Звукорежисери – Олексій Сікорський, Павло Наталушко

Художники по світлу – Ярослав Марчук, Олена Антохіна

Адрес: Україна, м. Київ, Театр ім. Івана Франка, пл. Івана Франка, 3.

Тел.: 279 - 59 - 21Ключевые слова: ЖИТТЯ ЦЕ СОН, 2018, афиша киев, Театр имени франка, стоимость, цена билета, заказать билеты, купить билеты, адрес, как доехать, касса, контакты, пойти на спектакль, пойти в театр, афиша театр имени Франка, апрель, квітень

© md-eksperiment.org

Опубликовано: 07 декабря 2014