694
Черкаський книжковий фестиваль

Черкаський книжковий фестиваль

20 апреля — 22 апреля 2018
Черкассы, Украина
Черкассы [на карте]

Стало відомо, коли у Черкасах пройде другий книжковий фестиваль

Активісти МГО «Книжковий Маестро» проведуть 20-22 квітня другий Черкаський книжковий фестиваль. Організатори обіцяють, що він буде ще яскравішим та цікавішим.

Топ-10 письменників, які візьмуть участь в Черкаському книжковому фестивалі

Творчі зустрічі, літературні перформанси, розповіді про фантастичні світи, тур містами України, неординарна поезія та багато іншого. Саме так збираються вражати українські письменники протягом трьох днів на Черкаському книжковому фестивалі 20-22 квітня. ТОП-10 письменників у нашому списку — лише невелика частина тих талантів, які розважатимуть містян та гостей фестивалю, адже в заході візьмуть участь більше ста осіб.

1. Оксана Забужко

Письменниця, яка з першого слова вміє зацікавити, переконувати та підкоряти. У 2012 році пані Оксана отримала відзнаку “Золотий письменник України”. Серед інших її літературних нагород — премії Фонду ім. Гелен Щербань-Лапіка, Фундації Ковалевих, Фонду Рокфеллера, Департаменту культури м. Мюнхена, Фундації Ледіґ-Ровольт, Департаменту культури м. Ґрац та ін.

Твори Забужко здобули також міжнародне визнання, а її нові книги розмітають з прилавків за лічені години.

На Черкаському книжковому фестивалі письменниця організує творчу зустріч «Повернення класиків».

2. Василь Шкляр

«Батько українського бестселера» — роману «Чорний ворон». Автор близько 14-ти романів, один з найвідоміших сучасних українських письменників — Василь Шкляр, який цьогоріч презентує нову книгу — роман «Троща».

Твори пана Василя перекладені англійською, болгарською, вірменською, шведською та словацькою мовами.

На фестивалі письменник презентує останню книгу «Троща» — роман про УПА, про перемогу людини над обставинами і над собою. Сам автор каже, що книга написана для того, аби показати світові, що українці не змирилися з режимом, і продовжують боротьбу, як і раніше.

3. Наталія Щерба

Автор фентезійної серії книг “Часодії“.

Наталії Щербі вдається навчити дітей багатьох країн світу фантазувати. Тому на Черкаському книжковому фестивалі письменниця розповість про фантастичні світи та влаштує квест за циклом творів «Часодії».

Наталія — володарка Премія Єврокона, I місце у конкурсі «Нова дитяча книга», Цикл «Часодії» — переможець у номінації «Найкраща дитяча книга» та багато інших. Її книги перекладаються різними мовами і моментально розлітаються з полиць Європи.

4. Макс Кідрук

Письменник, мандрівник, популяризатор науки. Автор книжок «Твердиня», «Жорстоке небо», дилогії «Бот», а також роману «Зазирни у мої сни», який увійшов до короткого списку премії «Книга року ВВС 2016». Твори перекладені польською, російською, німецькою та чеською. Загалом побував більше ніж у 30 країнах, серед яких Танзанія, Мексика, Еквадор, Перу, Китай, Чилі, Бразилія, Ангола, Намібія, Нова Зеландія та інші.

Нещодавно письменник презентував у Черкасах свій новий роман «Не озирайся і мовчи». На Черкаському книжковому фестивалі Макс Кідрук розповість про всі пригоди у турі ста містами України #100містНОІМ.

5. Володимир Лис

Український журналіст, драматург, письменник. Відомий також як народний синоптик. Його довгострокові прогнози на цілий рік неодноразово збувалися.

«Людина року», кавалер ордена «За заслуги» III ступеня, автор «Найкращого роману десятиріччя» (за роман «Століття Якова»), володар численних премій конкурсу «Коронація слова», «почесний громадянин Волині».

6. Мирослав Дочинець

«Золотий письменник України» на Черкаський книжковий фестиваль приїде разом зі своїм видавництвом «Карпатська вежа».

Мирослав Дочинець

В Україні, мабуть, не знайдеться жодного автора, твори якого обговорювали б так широко. І це не просто так, бо його книги дійсно вартісні. Саме він отримав Національну премію України імені Тараса Шевченка за романи «Криничар. Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії» та «Горянин. Води Господніх русел».

7. Сашко Дерманський

Пан Олександр має багато нагород, а от його книга «Чудове чудовисько в Країні жаховиськ» здобула перемогу рейтингу «Книжка року»-2010 в номінації «Дитяче свято».

На фестивалі Олександр розкаже про що мріяв у дитинстві, які казки полюбляв і замість вас прочитає дитині казку.

8. Дара Корній

Лауреатка Всеукраїнського рейтингу «Книжки року – 2017» у номінації «Дитяче свято» та третьої премії «Коронації слова» знову порадує наших відвідувачів своєю творчістю.

На фестивалі письменниця презентує незвичайну книгу «Чарівні істоти української міфології».

9. Артем Полежака

«Великий гуманіст і просвітник нашої епохи, який все своє життя вирішив присвятити тому, аби пити горілку і ходити до дівчат. Відомий насамперед своїми сатиричними творами, хоча сам себе вважає ліриком. Свого часу не без успіху заявив про себе як поет-слемер», — так говорить про себе сам автор.

Український поет був лауреатом Міжнародної літературної премії ім. Олеся Ульяненка за порно-поему «Jenna», став переможцем конкурсу «Стоп цензурі!» 2014 року в номінації «Вірш».

Увечері на фестивалі поет порадує молодь своїми віршами.

10. Любко Дереш

Один із найвідоміших сучасних українських авторів. Головні герої його творів — підлітки та цікаві історії з їхнього життя. Автор намагається правдиво показати життя героїв, тому у творах використовує розповсюджений сучасний сленг та лайливі слова.

Його твори перекладені кількома європейськими мовами (німецька, польська, італійська, сербська тощо); роман «Культ» був представлений на Лейпцизькому книжковому ярмарку 2005 року. У 2009 році роман Дереша «Культ» видано французькою у видавництві «Сток».

На фестивалі Любко візьме участь у літературному перформансі «Час історій. Бучацькі хроніки».

Родзинкою фестивалю стануть не традиційні презентації новинок, а мистецькі перформанси. На заході письменники покажуть себе з іншого боку, запропонують своє бачення літератури та читання.

Так, уже відомо, що на фестиваль приїдуть Любко Дереш, Макс Кідрук, Артем Полежака, Артем Чех, а також Оксана Забужко, Людмила Калабуха, Дара Корній та Катерина Калитко.

У фестивалі будуть поєднані цікава література, зустріч з лідерами думок, книжковий ярмарок від провідних видавництв, майстер-класи на нестандартних локаціях та дитячий простір.

Програма заходів:

20 квітня. П’ятниця

12.00

А. Левкова, О. Шабатін, О. Федоренко, Е. Яцута Дискусія "Від книжки до змін"

Ю. Бедрик Зустріч із дитячим письменником

О. Есаулов Зустріч із дитячим письменником

13.00–16.00

Зустрічі з О. Дерманським, О. Есауловим, С. Гридіним, Т. Микитчаком, І. Мацко, Л. Відутою, Т. Микитчак (бронюйте місця для груп за номером 097-45-99-070)

13.00–18.00

Літературні зустрічі з авторами Книжкового дворика

13.00

А. Левкова Презентація книги "Старшокласниця. Першокурсниця"

О. Орлюк, С. Петренко Тренінг "Авторське право у видавничій сфері. Права видавців та літераторів: пошук балансу інтересів"

Ю. Бедрик Зустріч із дитячим автором

14.00

Т. Пилипець Мотиваційний полілог "Професійні маркери успіху бібліотеки"

"Дівчата, місто і книжки" Літературна тусовка від авторів видавництва "Академія"

С. Я. Каторож, А. Нікуліна, В. Янкевич Молоді сучасні письменники: які вони?

15.00

Т. Лютий Лекція "Образи шаленства в культурі: хворобливі стани чи нові виміри духу?"

Р. Пономаренко Презентація книги "Галицькі добровольчі полки СС, 1943–1944". Серія "Україна невідома мілітарна" С. Дерманський Спілкування з улюбленим дитячим письменником

16.00

Офіційне відкриття другого Черкаського книжкового фестивалю Нагородження переможця конкурсу читацьких смаків "Чечитка"

16.45

В. Лис, Н. Гуменюк Зустріч з авторами

О. Дроздов Розмова про країну в собі і себе в країні. Презентація роману-вибуху "№ 1" та роману "№ 2"

17.00

І. Гентош Поетична презентація збірок "Страсті земні" і "Палітра долі"

О. Дерманський, С. Гридін Зустріч із дитячими авторами

Дара Корній, Н. Лапіна, Л. Долик, А. Нікуліна, Я. Каторож, С. Горбань Творча зустріч Львівського жіночого літературного клубу "Новинки і набутки"

18.00

Г. Пагутяк Зустріч з автором. Модерує Н. Вівчарик

М. Камиш Чорнобильський андеграунд: презентація повісті "Чормет"

А. Полежака, Б. Шолтес Презентація книг видавництва "Люта справа" Презентація книг видавництва "Фонтан казок" та конкурсу дитячої повісті "Напишіть про мене книжку"

Дует FIatcher і О. Юрін Акустичний концерт

19.00

М. Кідрук #100містНОІМ. Як це було?

21.00

Поетично-музичний перформанс "Хороші хлопці фінішують першими", текст: Любомир Серняк, музичний ґрув: Назар Гайдучик

21 квітня. Субота

10.00

Круглий стіл "Від Шевченка до Симоненка: знакові постаті черкаського культурного ландшафту. За участі В. Пахаренка, В. Коваленко. Модерує В. Поліщук

О. Симоненко Правда про роль дитячої книги у сім’ї

С. Синюк Поради автору-початківцю: від задуму до книги

11.00

В. Янкевич Ігри зі смертю у мережі. Презентація книги "Тенета". За участі інспекторів зв’язків з громадськістю УПП у Черкаській області Ю. Сліпченко та В. Коваленко і психолога А. Прошиної

Мирний батл "Чи “пороблено” бібліотекам і громадським активістам?" За участі Ю. Гаврилової, Т. Пилипець, Л. Фіть, Л. Криштоп, А. Зимовець, С. Науменко. Модерує Т. Єщенко

CryptoGhost Лекція "Історія Біткоїна в 10 мемах та 10 книг, які потрібно прочитати на цю тему"

Літературне кафе. А. Дмитрук, Б. Кухта, М. Пак, З.-З. Паламарчук Презентація журналу "Слово жінки"

11.45

Мирний батл "Книгарні&покупці. У кожного своя правда". За участі Є. Савіська, Г. Березенко, Я. Лаврова. Модерує Т. Єщенко

12.00

Д. Клочко Лекція "Відомі художні пари ХХ століття: драма несхожості"

А. Темченко Гра в дурня – ворожіння на картах. Символіка ворожіння

К. Малко Студія книготерапії Art_book. Презентація роману "Нижче"

Літературне кафе. А. Дмитрук, Б. Кухта, М. Пак, З.-З. Паламарчук

Н. Фіалко "Наречена для бразильця", "Обірвана струна", та ін. Для кого і про що пише відома авторка?

Воркшоп "Мистецтво художнього перекладу". Модерує В. Поліщук

День слона Елмера в Черкасах

12.30

А. Чех Презентація книги "Точка нуль". Модерує З. Колісніченко

13.00

О. Павлова Мальований український комікс-кіт Інжир

Я. Дияк, І. Астапенко, Б. Поляк "Гайвороння: Поетичне дійство"

М. Чумарна Тайнопис вишивки

Книга як арт-об’єкт

13.30

М. Дочинець Зустріч із автором

Публічна дискусія "Літературний менеджмент – бізнес або інструмент розвитку громади". За участі Л. Шутяк, Е. Яцути, О. Ткаченка, Л. Фіть

Сергій "Пістончик" Прилуцький. Свято неслухняності від українсько-білоруського поета для дітей і не тільки

14.00

Д. Клочко Лекція "Жіночі образи в “Енеїді” Котляревського і їх втілення А. Базилевичем"

А. Нікуліна Презентація книги "Сіль для моря, або Білий кит". Модерує Н. Ярошенко

Краєзнавчий вернісаж "Місто абрикосового цвіту"

14.30

В. Шкляр Зустріч із автором

І. Семесюк. Пригоди вкраїнізованого Павіана Томаса по-білоруському із вкрапленнями авторських поетичних в*серів.

15.00

Я. Каторож Препрезентація трилогії "Палімпсест" книга 2. Модерує Н. Ярошенко

С. Горбань, С. Стеценко, Н. Вівчарик Мультимедійний колаж з елементами вікторини "Черкаси в сучасній прозі: пошуки ідентичності" Модерує Н. Лапіна

15.30

О. Шинкаренко Презентація роману "Череп"

16.00

Презентація серії "Коти-вояки" від видавництва "АССА"

Презентація альбому "Українські прикраси"

Л. Загоровська Презентація роману "Коли були ми…"

#ЯкЗдрасті. Презентація книги "Антологія #ЯкЗдрасті" та нецензурні читання від Татусі Бо, Ольги Дубчак та Євгена Манженка

М. Джмiль Презентація книг "Аттіла, або Благовіст Любові"

16.30

О. Коцарев Сімейні хроніки і сучасна література. Як писати про "малу" історію 20 століття? Презентація роману "Люди в гніздах"

17.00

Дара Корній Презентація книги "Чарівні істоти української міфології". Модерує І. Тітовська

С. Яременко Презентація книги "Терикони під літаком". Модерує А. Кириленко

17.30

Голокост та інші геноциди ХХ століття у виданнях Українського інстититуту вивчення Голокосту "ТКУМА"

18.00

О. Забужко Творча зустріч "Повернення класиків"

Поетичні батли. Модерує Іванка Світляр

21:00

Вечірка з А. Полежакою та "навісними піснями" у ПРОtest

22 квітня. Неділя

10.00

Квест за циклом творів Н. Щерби "Часодії"

11.00

Вручення міжнародної премії "Чер.net.к@"

"Просто додай кота!" Майстер-клас із малювання коміксів від кота Інжира

І. Лук’янець, С. Раджабова, І. Герасімова Лекція "Як визначити характер людини через її улюблені книги, фільми, заняття?"

12.00

Фантастичні світи Н. Щерби

О. Литвинова Як подолати страх писати?

Н. Вівчарик, І. Антонюк У підсвідомого багато темних сторін

Косплей-читання "Світ очима поета"

13.00

Л. Дереш Літературний перформанс "Час історій. Бучацькі хроніки"

О. Сілін, А. Савінова, В. Соколенко Довга історія короткої прози. Українські реалії

О. Дікая Сторітеллінг як метод пошуку ідей

Презентація книг видавництва "Легенда"

14.00

В. Єрко Авторська екскурсія

Ната Гриценко Презентація книги "Тінь на порозі"

Презентація книг видавництва "Український пріоритет"

Презентація літературного конкурсу творів для дітей "Лоскотон" у контексті творчої зустрічі з дитячими письменниками. Учасники: Н. Бонь, І. Коваленко. Модерує В. Поліщук

15.00

В. Єрко Благодійний аукціон шедеврів – книжкових ілюстрацій Владислава Єрка. Модерує С. Проскурня

О. Пронько, І. Ковалишена, В. Токарєва. Дискусія "Гріхи і чесноти героя сучасного фентезі". Журнал "Світ фентезі"

Музично-театральні імпровізації від Summer impreza jam camp

16.00

Офіційне закриття другого Черкаського книжкового фестивалю

«Різні символи – різні думки!» – слоган цьогорічного книжкового фестивалю «Маестро», який є чудовою платформою для розвитку та спілкування, для творчості і експериментів.

Логотип уособлює в собі відкриту книгу, що символізує масштабний вільний простір для пориву фантазії, думок і осмислення речей. Кожна сторінка – різна! Як і мільйони книжок: всі різні, ідейні і несамовиті, але їх розмаїття захопить кожного, без винятку

Для повноцінної реалізації проекту бракує фінансів. Наразі проводиться збір коштів за допомогою платформи Спільнокошту (колективного фінансування проекту), де кожен може допомогти реалізувати фестиваль, надіславши на рахунок, хто скільки вважає за потрібним – 50-100-500-1000 гривень.

Кожен може долучитись до реалізації культурного заходу, адже технічно це зробити для сучасної людини зовсім просто. Достатньо профондувати фестиваль на Спільнокошті.

Тому організатори другого Черкаського книжкового фестивалю закликають не бути осторонь такої цікавої та корисної події у Черкасах та приєднуватись до фінансової підтримки фестивалю. Давайте разом створимо майбутнє для української молоді!

Все фестивалиКлючевые слова: Черкаський книжковий фестиваль, Книжковий Маестро, другий книжковий фестиваль, черкаси, афиша черкассы, книжный фестиваль, книжный фест 2018, афіша фестивалів, Афиша фестивалей, фестивали 2018, фестивалі 2018, куди піти, куда пойти, квитки, билеты, адрес

© md-eksperiment.org

Опубликовано: 04 марта 2018