7537
День города в Черкассах 2018. Расписание праздника

День города в Черкассах 2018. Расписание праздника

15 сентября — 16 сентября 2018
Черкассы, Украина
Черкассы [на карте]

День города — наряду с главным Днём страны, это, как правило, самый массовый по масштабу, самый большой по размаху подготовки праздник, затрагивающий всех жителей каждого города. В этот день проводятся праздничные мероприятия — выступления руководителей города, парады, шествия, ярмарки, праздничные концерты. День города обычно заканчивается фейерверками и салютом. Как правило, празднование начинается в предшествующую воскресенью субботу (то есть два дня: суббота и воскресенье). Особенно широкомасштабно, часто на уровне всей страны и даже на международном уровне, празднуются юбилеи городов.

Некоторые города приурочили свои Дни города к государственным и профессиональным праздникам: День республики-региона, День машиностроителя, День химика, День металлурга, День строителя, День железнодорожника, День Шахтера и другим; у многих городов — день основания.

Полная программа на день города в Черкассах 2018

У рамках відзначення 732-ої річниці від Дня заснування Черкас у суботу, 15 вересня, в обласному центрі облаштують «Простір молодіжних активностей».

Захід проходитиме із 10.00 до 18.00 на відрізку вулиці Хрещатик від Байди Вишневецького до Остафія Дашкевича, а ще – в бібліотеці імені Тараса Шевченка та у сквері за обласним Будинком рад.

Організатори ставлять за мету об’єднати учнівську, студентську, трудову молодь та, водночас, продемонструвати їм потужності владних, навчальних, громадських інституцій, що працюють з ними. У такий спосіб, зокрема, прагнуть до того, аби консолідувати зусилля для покращення стану молоді в Черкасах.

10.00 – 10.30 – «Визначні місця Черкас» (знайомство з роботою Учнівської міжпарламентської асамблеї та перегляд відео робіт переможців міського конкурсу, де презентуються найвизначніші, на думку учнівської молоді, місця міста Черкаси);

10.30 – 10.40 – «Черкаси – місто світла» (анімаційний проект за участю студентів Харківської державної академії дизайну і мистецтв під керівництвом доцента кафедри мультимедійного дизайну, кандидата мистецтвознавства Опалєва Михайла Леонідовича);

10.40 – 11.00 – «Чебуктрейлер» (демонстрація трейлерів до дитячих книжок, створених молоддю міста);

11.00 – 11.45 – «Я люблю Черкаси, бо…» (презентація відео-проекту зі зізнаннями в коханні рідному місту від дітей та молоді);

11.00 – 11.10 – «Волонтерю для Черкас» (колаж від Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру щодо волонтерських проектів для молоді міста);

11.10 – 11.40 – «Активно в Черкасах» (презентація молодіжних громадських організацій міста та проекту «МОЛОДІЖНА РАДА 2.0»);

11.40 – 16.00 – квест для молоді «Знай рідне місто краще!» (за допомогою смартфона чи планшета команда з трьох осіб реєструється оn-line, отримує завдання, пов’язані з історією чи фактажем міста, виконує та набирає бали…);

11.00 – 15.00 – «Школа успіху» (тренінг для учнівської та студентської молоді з розвитку лідерських навичок активного містянина, бібліотека ім. Тараса Шевченка);

12.00 – 17.00 «МРІЮ БУТИ ПРОФІ» (презентація закладів вищої та професійно-технічної освіти).

У рамках заходу очікується підписання Меморандуму про співпрацю між містом Черкаси та представництвом ЮНІСЕФ в Україні.

Наше місто, нагадаємо, з червня 2018 року долучилося до Міжнародної ініціативи ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей», виборовши це право серед 160 громад України. Після тримісячної роботи Черкаси отримали статус кандидата та можливість підписання Меморандуму щодо доєднання до даної Міжнародної ініціативи ЮНІСЕФ.


15 вересня планується перекриття вулиці Хрещатик, від Байди Вишневецького до Небесної Сотні для проведення заходів під назвою «Мистецький Хрещатик».

Зі слів директора департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської Сергія Воронова, ці заходи передбачають безліч локацій, де молодь зможе проявити свої художні та музичні здібності.

О 13:00 черкасці та гості міста зможуть долучитися до фестивалю саморобних транспортних засобів "Крутий спуск", котрий вже не вперше проходитиме саме в Черкасах. Зі слів організатора фестивалю Андрія Яроменка, до участі можуть долучатися всі бажаючі поганятись наввипередки на саморобних тачках. Основні вимоги мати «машину» з вагою до 100 кг, не менше трьох коліс та без мотору.

Організатори свята також анонсували проведення спортивних змагань на мотоциклах - "Мотоджимхана", де водії двоколісних вправлятимуться в мистецтві маневрування своїм транспортом.

А ось біля головної сцени свята, що в Долині троянд, міська влада планує облаштувати спортивні та освітні локації. Зокрема, як ми вже повідомляли, о 18:00 поблизу головної сцени відбудеться «Битва за місто» - онлайн гра в колективні шахи між двома командами, які представлятимуть Придніпровський та Соснівський райони. В Долині троянд для візуалізації гри планують облаштувати величезну шахову дошку, де гравці в костюмах шахових фігур будуть виконувати ходи. Родзинкою змагання стануть справжні живі коні білої та, відповідно, чорної мастей.

Також у ході наради директор КП "Дирекція парків" Володимир Стойко запропонував присутнім провести на День міста фестиваль борщу. Тому, можливо, містяни ще зможуть безкоштовно поласувати традиційною українською стравою.

Хто із зірок цього дня завітає до Черкас, щоб привітати із Днем міста, за словами очільниці департаменту організаційного забезпечення ЧМР Лілії Маліщук, поки невідомо. Наразі це питання ще обговорюють.

У неділю, 16 вересня, в Черкасах відбудеться фестиваль духової музики. У сквері біля Черкаської облради жителів міста розважатиме духовий оркестр з міста Кропивницького.


15 вересня, о 18:00 в Долині троянд відбудеться «БИТВА ЗА МІСТО» – онлайн гра в Колективні шахи між двома частинами міста Черкаси. Ця подія за масштабами та особливостями проведення не має аналогів.

Приєднатись до шахової гри та проявити свої інтелектуальні здібності зможе кожен охочий. Як діти, так і дорослі.

«MASS CHESS» – це шанс для кожного жителя міста, що має базові навики гри в шахи і смартфон, заявити про себе та виграти цінні призи.

ЩО ЦЕ?

• Новий вид шахів, у який грати можуть одночасно 2 команди (Білі та Чорні);
• Кількість гравців за одну команду необмежена;
• Усі учасники за допомогою мобільного додатку голосують за свій хід;
• Зараховується хід, за який проголосувала більшість;
• 10 000 грн отримує той, хто набрав найбільшу кількість балів.

У ЧОМУ «ФІШКА» ГРИ?

• У Долині троянд буде велика шахова дошка з живими фігурами;
• Звукові спецефекти та трансляція гри на великому екрані;
• Вручення подарунків на сцені відразу після гри.© md-eksperiment.org

Опубликовано: 04 февраля 2018