627
Фестиваль «Поза часом» 2021

Фестиваль «Поза часом» 2021

18 мая — 20 мая 2021
Киев, Украина
НІАМ "Київська Фортеця" [на карте]

18-20 травня в КИЇВСЬКІЙ ФОРТЕЦІ відбудеться VІІІ Міжнародний фестиваль історичного кіно «ПОЗА ЧАСОМ»

Постійний директор фестивалю Інна Гончарова розповідає: «VIII Міжнародний фестиваль історичного кіно мав відбутися в квітні 2021 року, проте через карантин його було перенесено, як і в минулому році. Щоправда, в цьому році довелося перенести фестиваль лише на місяць. На фестивалі буде представлено 11 фільмів виробництва України, Франції, Угорщини та Австрії». Це фільми короткометражні та повнометражні документальні і короткометражний ігровий фільм. Урочисте відкриття фестивалю відбудеться 18 травня в Міжнародний день музеїв. Голова журі фестивалю - кінорежисер, сценарист, педагог Іван Канівець. Він очолить фестивальне журі вже всьоме.»

Фестиваль «Поза часом» 2021

Для довідки: Міжнародний фестиваль історичного кіно «Поза часом»

Фестиваль є унікальним для України і одним з небагатьох в Європі та світі. Аналогічні фестивалі відбуваються тільки в Румунії, Бельгії та Франції, ще є окремий блок історичного кіно на фестивалі документального кіно в Сарагосі (Іспанія). Фестиваль містить в собі три блоки фільмів: повнометражні документальні, короткометражні документальні, ігрове кіно.

28 червня 2014 року в Київській фортеці відбувся перший фестиваль історичного документального кіно. Показ містив твори українських кінематографістів про історію України з 17-го століття до наших днів. Вже перший фестиваль історичного документального фільму показав, що сучасні українські документальні історичні фільми, в цілому, відповідають міжнародним стандартам. Цілком природним є той факт, що українські документалісти знімають фільми насамперед про історію України. Завдяки демонстрації українських документальних фільмів на міжнародному рівні існує додаткова можливість ознайомити міжнародну спільноту з історією України і розповісти світові про те, хто ми - українці, який вплив ми мали в історії, і як ми впливаємо на світовий історичний процес сьогодні, зокрема, на світовий культурний процес. Це не випадково, що фестиваль історичного кіно відбувається саме в Київській фортеці. Національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця» - це унікальний оборонний комплекс, який було засновано в 18-19 ст. Фортецю протягом віків її існування відвідали багато видатних особистостей в різні історичні періоди. Вони залишили свій слід в історії. Тому у Київській фортеці навіть стіни дихають історією.

ІІ Міжнародний фестиваль історичного документального кіно відбувся в Київській фортеці 10-12 квітня 2015 року. III Міжнародний фестиваль історичного кіно в Київській фортеці відбувся 8-10 квітня 2016 року. IV Міжнародний фестиваль історичного кіно в Київській фортеці відбувся 7-9 квітня 2017 року, V – 13 -15 квітня 2018 року. Потім були V і VI - теж у квітні, VIІ – через карантин 28-29 липня. У 2021 році водночас покази фестивальних фільмів відбулися в м. Славутич – за підтримки відділу культури, національностей та релігії Славутицької міської ради

Країни, чиї фільми вже було представлено на фестивалі: Україна, Естонія, Литва, Латвія, Швейцарія, Грузія, Білорусь, Аргентина, Мексика, США, Великобританія, Австрія, Румунія

Відкриття фестивалю 18.05 о 19.00 в Міжнародний день музеїв, тому на глядачів чекають сюрпризи.

Місце проведення фестивалю: м. Київ, Київська Фортеця, вхід з бульвару Лесі Українки між будинками №№ 12 і 14

Все фестивали© md-eksperiment.org

Опубликовано: 16 мая 2021