
САНАЦІЯ. Театр ім. Івана Франка
Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка представляє!
СПІЛЬНИЙ ПРОЕКТ НАЦІОНАЛЬНОГО АКАДЕМІЧНОГО ДРАМАТИЧНОГО ТЕАТРУ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА ТА ЧЕСЬКОГО ЦЕНТРУ ПРИ ПОСОЛЬСТВІ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ В УКРАЇНІ
В РАМКАХ ІНІЦІЙОВАНОГО ЧЕСЬКИМ ЦЕНТРОМ ПРОЕКТУ «РІК ГАВЕЛА В УКРАЇНІ»
З НАГОДИ 80-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВАЦЛАВА ГАВЕЛА
Вацлав Гавел (1936-2011) - чеський письменник, драматург, дисидент, правозахисник, державний діяч, останній Президент Чехословаччини (1989-1992), та перший Президент Чехії (1993-2003), один із засновників Громадянського форуму.
«Я сам себе відчуваю людиною достатньо депресивною, проте в мене, мабуть, настільки сильна воля, що я це не демонструю. Я не люблю конфлікти та конфронтації і мрію про гармонію».
Вацлав Гавел
«Через 5 років після смерті Вацлава Гавела стає все зрозуміліше, що боротьба непрактичного інтелектуала за повсякденні свободи залишила в чеській історії слід яскравіший, ніж ми могли уявити за його життя. Гавел, котрий цього року святкував би 80-річчя, стає ключовою фігурою критичного мислення про нас самих».
Луціє Ржегоржікова, директор Чеського центру у Києві
Бржетіслав Рихлік – чеський актор, продюсер, режисер, документаліст, журналіст, громадський діяч.
Народився в 1958 році в Угерському Градишті. Зняв більш, ніж 60 документальних фільмів.
Дія п’єси «Санація» (1987) відбувається у старовинному замку, де працює і тут же проживає група архітекторів, які розробляють проект перепланування старої частини міста, з метою вдосконалення побутових умов мешканців згідно комфорту та сучасних технологій. Але це лише поверховий шар твору. Як і більшість п’єс В. Гавела, ситуації та події, в які потрапляють персонажі, часом нагадують абсурдність Кафки, а часом переносять нас в атмосферу героїв Чехова.
Головний парадокс п’єси в тому, що люди, які впорядковують життя інших, не можуть навести лад у власному житті і в своїх душах. Поступово від сцени до сцени рефлексії героїв стають відвертішими, проблеми людського існування виходять на перший план: з вічним пошуком сенсу буття і з надіями, ідеалами, що розбиваються вщент. Із одкровеннями та сплесками відчаю від розуміння, що життя пройшло намарно. Від розуміння, що творчість в ім’я людей лише ілюзія, яка залежить від законів зовнішнього світу, що існує за межами замку. Кожен новий візитер з новою силою нівечить власне «я» героїв.
З цього замкненого кола немає виходу. Тут любов замінена сурогатом ад’юльтеру, а правда, щирість і відвертість можуть бути висловлені лише у нічній хмільній темряві. Потім… вранішнє похмілля та очікування нових директив від нового керівництва, як жити далі.
Режисер-постановник – Бржетіслав Рихлік (Чехія)
Художник-сценограф – Мартін Черни (Чехія)
Художник по костюмах – Маркета Сладечкова-Ослзла (Чехія)
Автор оригінальної музики – Матєй Кроупа (Чехія)
Художник по світлу – Євген Головін
Асистент режисера – Діана Ковтуненко
Звукорежисер – Олег Чорний, Павло Наталушко
Адрес: Україна, м. Київ, Театр ім. Івана Франка, пл. Івана Франка, 3.
Тел.: 279 - 59 - 21
© md-eksperiment.org
Поделиться