19
Виставка «Ковчег. Чорнобиль» Перезавантаження»

Виставка «Ковчег. Чорнобиль» Перезавантаження»

01 июля — 25 июля 2021
Киев, Украина
Национальный музей Тараса Шевченко [на карте]

1-го липня 2021 року, о 18:30 в Національному музеї Тараса Шевченка відкривається основна частина масштабного артпроекту Дениса Копилова КОВЧЕГ «ЧОРНОБИЛЬ»: ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ, що складається з двох взаємодоповнюючих блоків, які розташовані на подвір’ї та у залах музею. Експозиція містить твори з двох авторських проектів: «Ковчег. Чорнобиль» та «Мутація», що на смисловому та візуальному рівні постають частиною великої, цілісної історії, створеної автором. Виставка буде працювати до 25го липня. Вхід вільний.

Проект було особисто підтримано всесвітньовідомим режисером Девідом Лінчем та його фондом ‑ David Lynch Foundation, який виступив партнером даного заходу. У своєму листі Девід Лінч написав: «Немає більше випромінювання радіоактивної отрути, тепер випромінюємо світ, узгодженість і щастя!!!»

Артпроект «Ковчег “Чорнобиль”: перезавантаження» має на меті здійснити кардинальну трансформацію відношення до чорнобильської зони зі знаку «мінус» на знак «плюс», оскільки саме ця ЗОНА стала притулком для численних тварин, що абсолютно безпечно живуть і розмножуються після їх символічного порятунку від головного хижака – людини – у Ноєвому Ковчезі природи.

Значна частина робіт – банери розміром 2,50 на 5,00 метрів ‑ були складовою грандіозної експозиції з 11 фототворів митця у Прип’яті, присвяченої 35-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС, що розташовувалась просто неба у самому серці міста. На творах з частини «Ковчег. Чорнобиль» глядач бачить великі фото екзотичних тварин, зроблені Денисом Копиловим у різних куточках земної кулі, що розташовані у просторі чорнобильської ЗОНИ як символи перетворення цієї місцевості із зони смерті та занепаду на ЗОНУ ЖИТТЯ та ПОРЯТУНКУ.

“Я багато років подорожував світом, відвідав близько 80 країн, зокрема Антарктиду, Арктику. Усюди фотографував природу, тварин, - розповідає Денис Копилов. - Однак ніколи не бував у Чорнобильській зоні. Одного разу здійснив цю мрію і здивувався: не побачив чупакабр, мутантів. Лише занедбані села, міста і неймовірної краси природу. І саме тут, в Зоні, ми можемо спостерігати унікальний процес - тварини почали забирати свою територію. Як це не парадоксально, але саме тут вони почуваються безпечно під захистом радіації. Відомо, що тут чудово прижилися червонокнижні коні Пржевальського, то чому б не спробувати уявити, що Чорнобильська зона могла б стати прихистком і для інших рідкісних видів? Так і виникла ідея цієї виставки для тварин у самому безлюдному місці планети. Природа Чорнобиля - це діамант України. Захотів донести цю думку всім, - пояснює митець. - Привезти китів, леопардів, пінгвінів, жирафів у зону відчуження. Тут має бути національний парк світового масштабу.

Кадри для виставки я робив на шести типах плівки, чорно-білих та кольорових, та на два цифрових фотоапарати і дрон. Унікальним є те, що одна з плівок - “Свєма” - була знайдена в Прип’яті на заводі Юпітер і є ровесницею аварії на ЧАЕС. Попри всі обставини, вона виявилась у робочому стані. І саме фото, зроблені на цю плівку, її фактура, стали основою всієї колекції.

І дуже символічним є те, що пізно вночі, коли ми закінчили монтувати виставку у Прип’яті, на колонаду на центральні площі міста вийшов лось. Він і став першим глядачем моїх робіт”.

Роботи з частини «Мутація» були створені автором у співавторстві з його мамою – Ольгою Копиловою – художницею, що вибірково розфарбовувала фотографії тварин, використані у проекті «Ковчег. Чорнобиль», акрилом та гуашшю. У такий спосіб Денис візуалізує ідею уявних мутацій цих фото, що ніби піддались впливу радіації.

Даний артпроект став 50-ю ювілейною виставкою автора, що проходить під патронатом Кабінету Міністрів України, за підтримки WWF Україна, Міністерства охорони навколишнього середовища України, Державної агенції з управління зоною відчуження, Чорнобильського радіаційно-екологічного заповідника. Раніше роботи фотографа були представлені у 10 країнах світу.

Твори з проекту «Ковчег. Чорнобиль»» стали рекордом України у номінації «Найбільша площа фоторобіт авторської виставки» м. Прип’ять.

ЩО: Виставка Дениса Копилова КОВЧЕГ «ЧОРНОБИЛЬ»: ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ

ДЕ: Національний музей Тараса Шевченка, бул. Шевченка, 12

КОЛИ: 1-25 липня

Куратор артпроекту: доктор філософських наук, директор Арт-центру «Альтер Его» – Світлана Стоян

Цікаві факти

Роботи Дениса Копилова демонструвались на 50 виставках у 10 країнах світу.

Фотограф використовував для зйомки шість типів плівки (одна з яких - “Свєма”, ровесниця аварії - була знайдена саме у Прип’яті), а ще - два цифрових фотоапарати та дрон.

Заради виставки, центральна площа Прип’яті освітлювалась 3 ночі підряд - вперше за 35 років!

Роботи перебували у Прип'яті півтора місяця й тільки після ретельної перевірки та отримання усіх необхідних дозволів були перевезені у Київ.

Вперше така масштабна виставка з полотен розміром 2,50 на 5,00 метрів 1,5 місяці експонувалась у Зоні Відчуження.

Виставка КОВЧЕГ. ЧОРНОБИЛЬ потрапила у книгу рекордів України.

Першим глядачем виставки у Прип’яті став… лось!



© md-eksperiment.org

Опубликовано: 27 июня 2021

Киев - Выставки

Фестиваль Comic Con Ukraine 2022

Арт-завод “Платформа” 03 сентября - 04 сентября
Показать все

Киев - Скоро

​Концерт Iron Maiden в Києві

Дом офицеров 30 мая - 30 мая 00:30

Ногу Свело в Киеве

Stereo Plaza 08 июня - 08 июня
Показать все