71
Цикл фортепіанних сонат Моцарта. Львівська філармонія

Цикл фортепіанних сонат Моцарта. Львівська філармонія

Сб, 24 сентября 2016, 18:00
Львов, Украина
Филармония [на карте]
(032) 235-89-46

Львівська обласна філармонія представляє!

Народна артистка України Етелла Чуприк у Львівській філармонії виконає цикл фортепіанних сонат Вольфганга Амадея Моцарта

Якщо ви раптом гулятимете Віднем, то неодмінно звернете увагу на те, скільки Моцартів дивиться на вас з вітрин магазинів, музеїв чи галерей, навіть з цукерок та сувенірних магнітів. Постать видатного композитора хвилює, вона стоїть на найвищих сходинках у світі музичного мистецтва і незмінно приваблює.

24 вересня Львівська філармонія вкотре презентує слухачеві вечір Вольфганга Амадея Моцарта. Цього разу – ту, можливо, менш відому частину його творчості, яку на тлі оперних та симфонічних творів композитора сприймають скромніше.

Вечір фортепіанних сонат у виконанні відомої піаністки, народної артистки України Етелли Чуприк відкриє Моцарта романтичного, світлого, проте не менш глибокого, ніж у його визнаних шедеврах.

Етелла Чуприк невипадково вирішила відзначити присудження їй звання народної артистки України виконанням сонат Моцарта. Вже багато років піаністка звертається до історичних програм, продовжуючи славну традицію метрів романтичної доби. Сонати Моцарта – не просто наступний щабель у її творчому сходженні. Це той найвищий іспит на художню зрілість та амбітна вершина кожного справжнього музиканта, осягнути яку можна, лише пройшовши довгий і складний шлях мистецького самовдосконалення.

У програмі першого вечора із циклу фортепіанних сонат Вольфганга Амадея Моцарта: Соната № 1 До мажор, Соната № 2 Фа мажор, Соната № 3 Сі бемоль мажор.

Етелла Чуприк розповіла, що вибору творів для цього концерту насправді передував довгий шлях. «Для того, щоби зіграти цикл сонат Моцарта, я мала пройти велику школу. Спочатку зіграти прелюдії і фуги Баха, потім Бетховена, щоби торкнутися генія»,– зазначила піаністка.

Вона розповіла, що музика, обрана для концерту, надзвичайно складна та насичена – якщо у Баха та сама концентрація вкладається у 2,5, максимум у 4 хвилини, то твори Моцарта розгортаються на 15 хвилин і вимагають від виконавця набагатобільше віддачі.

Етелла Чуприк додала, що сонати Моцарта – це вічне перебування у світлі і радість життя. Вона зазначила, що це важко пояснити словесно – найкраще відчути. «Часом у мене не такий настрійбуває – і я сідаю грати твори Моцарта. І після цього мені знову хочеться жити. Музика цього композитора – це музика світла, чистоти та радості, які так необхідні людині», – пояснила музикантка.

Вартість квитків 40, 60, 80, 100 грн

Абонементи дійсні

Квитки продаються у касі філармонії щоденно 11:00 — 19:00

Каса: (032) 235-89-46© md-eksperiment.org

Опубликовано: 16 сентября 2016

Львов - Концерты

Показать все