351
Фестиваль «Відкриваємо Падеревського» у Львові

Фестиваль «Відкриваємо Падеревського» у Львові

06 ноября — 30 ноября 2017
Львов, Украина
Львов [на карте]
0 800 507 577

VI Міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського» у Львові 6 – 30 листопада 2017 року

Окрім традиційних фестивальних подій VI Міжнародного фестивалю «Відкриваємо Падеревського» у Львові, пройдуть концерти в Варшаві і в Києві.

Марафон імпрез розпочнеться урочистим концертом в день народження Ігнація Падеревського – 6 листопада, в Архикатедральній базиліці Св. Івана Хрестителя у Варшаві – у місці де спочиває прах митця. Серед інших сцен фестивалю: Національна опера у Львові і Національний театр оперети у Києві, Львівська національна галерея мистецтв і , традиційно, сцена незмінного партнера фестивалю – Львівська національна філармонія.

В програмі фестивалю представлені різнопланові концерти, серед яких: симфонічна музика, фортепіанний речиталь, популярні оперна музика, джаз. В репертуарі польські та українські композитори - Падеревський, Шопен, Шимановський, Кіляр, Лютославський, Дембський, Сидоренко, Скорик та шедеври світової музики - Бах, Шуман, П’яцолла, улюблені оперні фрагменти творів Моцарта, Верді, Пуччіні і Монюшко.

Серед учасників цьогорічної мистецької події - справжні зірки різних музичних напрямків, які запанують на фестивальній сцені.

Джонатан Плоурайт – один із найвідоміших піаністів сьогодення. Британець за походженням, уславлений критиками за унікальну "трансцендентну" техніку, відомий не лише як інтерпретатор Шопена та Падеревського, але й першовідкривач менш відомих представників польського романтизму, серед яких і уродженець Львова Александер Зажицький. У шопенівськім 2010 році записав диск Hommage à Chopin. Альбом потрапив до Top 20 записів класичної музики і був удостоєний низки престижних відзнак, таких як Премія німецьких критиків звукозапису, Вибір редакції журналу Gramophone, відзнака Золотий діапазон, а також Альбом тижня радіо ClassicFM i ABC ClassicFM.

Американські критики вважають Гражину Аугусцік – джазову вокалістку, аранжувальницю і композиторку, однією з найцікавіших постатей на світовій джазовій сцені. Артистка випустила 19 сольних альбомів. Її проекти натхненні класичною музикою, етнікою (в тому числі клезмером), латиною, а також лондонським андеґраундом. Двічі виступала на одному з найбільших джазових фестивалів у світі Chicago Jazz Festival та багатьох інших престижних джазових імпрезах. За результатами опитування Jazz Forum Magazine 5 разів отримувала звання кращої джазової співачки. Її проект Chopin World Sound був визнаний критиками Chicago Tribune однією з 10 найважливіших музичних подій.

Кшесімір Дембський – композитор, джазовий скрипаль, диригент, аранжувальник і музичний продюсер. У 1985 році за результатами опитування американського журналу Down Beat потрапив до десятки кращих джазових скрипалів світу. Записав понад 30 компакт-дисків зі своїми композиціями для багатьох престижних лейблів. Дембський автор музики до екранізацій видатних творів польської літератури, працював також для Голівуду. У 2000 році отримав нагороду Фридерик в категорії Композитор Року та відзнаку Міжнародної кіноакадемії за музику до фільму Вогнем і мечем (реж. Єжи Гофман). У 2005 році він отримав замовлення від голлівудських студій Limelight Films складати музику для 16 фільмів Чарлі Чапліна з роками 1914-1917

Анна Марія Стаськєвіч - польська скрипалька, лауреат Міжнародного конкурсу скрипалів Генрика Венявського в Познані. Двічі номінована на Паспорт Політики, а також на фонографічну премію Фридерик, котру здобула в 2011 році за альбом Aqua e Vinho. Kuropaczewski, Szymczewska, Zdunik. 2014 записала твори Г. Венявського для скрипки з оркестром для реномованої компанії DUX.

Магдалена Схабовська Активно виступає як солістка в Польщі і за її межами. Разом з легендарним польським диригентом Єжи Максим’юком брала участь у виконанні провідної партії Уляни в оновленій версії опери Падеревського «Манру», створеній спеціально для фестивалю «Відкриваємо Падеревського» у Львові.

Михайло Малафій - один із провідних українських молодих вокалістів. Багаторазовий переможець міжнародних конкурсів вокалістів, зокрема у Сеулі (2016), Мінську (2015), Ченстохові (2015), конкурсу ім. Антоніна Дворжака в Карлових Варах (2013. Соліст Львівського національного театру опери та балету ім. С. Крушельницької. З великим успіхом виступав у Франції, Італії, Чехії, Польщі, Сербії, Росії, а також у Львові та інших містах України.

У фестивальних концертах братимуть участь 4 різних оркестри, серед яких Молодіжний оркестр PADERWSKI, створений з ініціативи польсько-української фундації імені Падеревського Фундації, Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії, Симфонічний оркестр Львівської національної опери, Симфонічний оркестр Київського національного театру оперети. Диригенти:

Анджей Бауер, Ігор Пилатюк, Кшесімір Дембський, Михайло Дутчак, Оксана Мадараш. Солісти: Людмила Осташ, сопрано, Орест Сидір, баритон, Артур Яронь, фортепіано, Маріанна Гумецька, фортепіано, Євген Крук, скрипка

Джазове тріо у складі: Ніколя Колодзєйчик, фортепіано; Мацєй Щиціньський, контрабас; Себастіян Франкєвіч, ударні

Спеціальними подіями фестивалю стануть: оперний Гала-концерт пам’яті двох зірок сцени часів Ігнація Падеревського: Марцеліни Сембріх-Коханської і Соломії Крушельницької, Вручення відзнаки PADEREWSKI , Виставка скульптур Анджея Ренеса «В колі музики і історії», яка відбудеться 15-20 листопада у Львові і 25 листопада у Варшаві.

Все фестивалиКлючевые слова: Фестиваль Відкриваємо Падеревського, Фестиваль Відкриваємо Падеревського у Львові, львів, афіша листопад, ноябрь, Джонатан Плоурайт, Гражину Аугусцік, афіша фестивалів, Афиша фестивалей, фестивали 2017, фестивалі 2017, куди піти, куда пойти, квитки, билеты

© md-eksperiment.org

Опубликовано: 04 ноября 2017

Львов - Концерты

Фестиваль Зіркова Хвиля хітів 2019

Палац естетичного виховання учнівської молоді 06 декабря - 08 декабря

Фестиваль Новорічний Вогник

Палац естетичного виховання учнівської молоді 20 декабря - 22 декабря

Фестиваль «Українська Коляда 2020​»

Палац естетичного виховання учнівської молоді 10 января - 12 января
Показать все

Львов - Скоро

Фестиваль Зіркова Хвиля хітів 2019

Палац естетичного виховання учнівської молоді 06 декабря - 08 декабря

Настроювальник землетрусів. Кіноклуб Діалог

Театральный центр «Слово і голос» 10 декабря - 10 декабря 19:00
Показать все