5549
Фестиваль Віртуози. Львівська філармонія

Фестиваль Віртуози. Львівська філармонія

18 мая — 10 июня 2017
Львов, Украина
Львов [на карте]
(032) 235-89-46

Львівська обласна філармонія представляє!

З 18 травня до 11 червня – майже на цілий місяць Львів зануриться у музичну атмосферу, яку принесе XXXVI Міжнародний фестиваль музичного «Віртуози». Довга історія, зіркові гості фестивалю та атмосфера старовинного Львова вже 36 років приваблюють поціновувачів музичного мистецтва. Цього року в рамках концертної програми «Віртуозів» у Львові виступлять Олег Криса, Софія Соловій, Жанна Микитка, Сюзанна Мате, Павло Верніков, Вадим Неселовський, Фархад Бадалбейли, Андрій Війтович, Дмитро Онищенко, Дженіфер Грім та багато інших відомих музикантів. Насичена тритижнева програма фестивалю наповнена музикою виконавців не лише з України, а й з Італії, Іспанії, Польщі, США, Німеччини, Естонії, Азербайджану. Заходи фестивалю прийматиме Львівська обласна філармонія та Львівський будинок органної та камерної музики.

Перший концерт фестивалю, «Передвікриття» відбудеться 18 травня у Підгорецькому замку. Музичну драму «Ігоря Стравінського «Історія солдата» в перекладі на українську диригуватиме Сергій Хоровець.

Концерт-відкриття 36 міжнародного фестивалю «Віртуози» відбудеться 19 травня у Концертному залі імені С. Людкевича. Тема відкриття – етнічна музика, яка завжди надихає композиторів. Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії виступить під диригуванням Тараса Криси та Ялчіна Адигьозалова (Азербайджан). У програмі – Скорик, Гершвін Аміров. Солюватиме гість з Азербайджану Фархад Бадалбейлі (фортепіано).

У тритижневій програмі фестивалю – багато тематичних вечорів. Серед яких, зокрема, концерт Італійської камерної вокальної музики 21 травня. Жанна Микитка (фортепіано) та солістка Римської та Мадридської опери Софія Соловій (сопрано) презентують шедеври В. Белліні, Ґ. Доніцетті, Дж. Россіні, Дж. Верді, П. Масканьї, Дж. Пуччіні. 24 травня Софія Соловій та артист Королівського театру Ковент-Ґарден Андрій Війтович виступлять у концерті «Брамс, і не тільки…», присвяченому творчості Брамса та Шумана. 31 травня музика Вівальді зазвучить на концерті «VIVA VIVALDI» у виконанні Оркестру барокової капели ЛНМА ім. М. Лисенка та львівських солістів. 1 червня Іспанський скрипаль та дириґент Іґнасіо Абалос Руїс з камерним оркестром Collegium Musicum представляє програму від італійського бароко до сучасної іспанської музики, а 9 червня у філармонії – Вечір Бетховенських сонат від Олега Криси (скрипка) та Миколи Сука (фортепіано).

25 травня львівські музиканти під керівництвом диригента Мирона Юсиповича презентують гала-концерт «У звуках про любов», створений з найкращих фрагментів оперної класики.

26 травня гостей фестивалю запрошують дізнатися, як звучала скрипка два століття тому – солісти Іван Духнич (скрипка) та Сюзанна Мате (барокова скрипка) викинуватимуть твори Баха у супроводі Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова». 27 травня – вечір диригента Олександр Земцова та віолончеліста Александр Гюльсгоффа (Німеччина), які подарують слухачам музику класика чеської романтики Антоніна Дворжака.

30 травня в рамках гастрольного туру Україною відбудеться концерт відомого піаніста Дмитра Онищенка. У програмі фортепіанна класика – Бах, Шопен, Бетховен та Шуберт.

2 червня концерт «Симфонії крізь століття» об’єднає твори романтизму, класицизму та сучасності. Програму виконуватимуть зіркові гості – Дженіфер Грім – флейта (США) та диригент Міхаїл Аґрест (США). Симфонічну тематику продовжать Академічний молодіжний симфонічний оркестр «INSO-Lviv» та швейцарський дириґент Сімон Камартін 3 червня.

Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» у співпраці з диригентом Дмитром Логвіном запрошують зануритися у романтичну та меланхолійну програму «Квітучий жасмин». Відомі львів’яни Лідія Шутко (скрипка) та Олександр Козаренко (фортепіано) проведуть разом ювілейний речиталь. Камерний оркестр «Академія» спільно з диригенткою Анною Бінневеґ (США) та солістом Ігорем Лещишиним (гобой) вперше у світі виконають Концерт для гобоя з оркестром Мирослава Скорика. До скрипаля Павла Вернікова приєднаються визначні музиканти: Роман Юсипей (кнопковий акордеон), Марія Ткачик й Світлана Макарова (скрипка), щоб виступити у супроводі оркестру INSO-Львів під батутою Олександра Земцова.

У рамках фестивалю відзначать 75-річний ювілей відомого скрипаля та педагога Олега Криси (Україна-США). 10 червня ювіляр виступить з Академічним симфонічним оркестром львівської філармонії під диригуванням Тараса Криси, його сина. У програмі концерту поруч з симфонічною класикою – прем’єра «Питання без відповіді...», Концерту № 5 для скрипки з оркестром Євгена Станковича, написаного до ювілею Олега Криси.

Закриватиме фестиваль 11 червня концерт «МУЗИКА СВОБОДИ» – Джаз Імпровізація Вадима Неселовського. Минулоріч цей проект відкривав Alfa Jazz Fest у Львові, а цього року музикант виступить з Лаурою Марті та Академічним молодіжним симфонічним оркестром «INSO-Львів».

Впродовж усього фестивалю у фойє філармонії діятиме виставка-інфографіка, присвячена 11-тьом композиторам XX століття, пов’язаним зі Львовом. Вона дасть можливість побачити візуально хронологію їхнього життєвого і творчого шляху, лінії перетину цих шляхів, дізнатися цікаві факти з їхнього життя та прослухати їхні твори з допомогою смартфона. Діятиме також онлайн-версія виставки.

Повна програма фестивалю Віртуози 2017

18.05.ЧЕТВЕР, 21.00.

Підгорецький замок

"Передвідкриття"

До Міжнародного дня музеїв

І. Стравінський – Історія Солдата

Музична драма для читця, трьох танцівників та

інструментального септету

Лідія Футорська – скрипка

Тарас Гамар – кларнет

Андрій Ткачук – фагот

Олег Петришин – труба

Олександр Мартинов – тромбон

Адріан Фединський – контрабас

Володимир Веретельник – ударні

Олена Мицко – принцеса

Олег Ласка – солдат

Юрій Мартин – чорт

Читає Юрій Глущук

Сергій Хоровець – дириґент

Постановка Сергія Наєнка

Переклад українською Ганна та Михайло Янісів

Тема боротьби добра і зла отримує у творі Ігоря Стравінського особливе трактування. "Історія солдата" написана наприкінці Першої світової війни, апелює до фавстівської теми та наповнена яскраво антимілітарним сенсом. Лаконічний, повний гумору, іронії, сарказму та меланхолії, цей твір у формі казки розповідає нам про вічне. Балетна постановка у супроводі інструментального ансамблю змушує співпереживати цю "маленьку" історію про те, як головний герой продає душу дияволу, закохується та, намагаючись перехитрити чорта, програє йому. Повчальна історія про вічне коло людських бажань та пристрастей.

19.05. П’ЯТНИЦЯ, 19.00.

Концертний зал імені С. Людкевича


Концерт-відкриття 36 міжнародного фестивалю "Віртуози"

Фархад Бадалбейлі – фортепіано (AZ)
Академічний симфонічний оркестр львівської філармонії

Ялчін Адигьозалов – дириґент (AZ)

Тарас Криса – дириґентФ. Аміров – Азербайджанське капріччіо

Дж. Гершвін – Концерт in F для фортепіано з оркестром
М. Скорик – Гуцульський триптих
Кара Караєв – Друга Сюїта з балету "Стежкою грому"

У всі часи композитори черпають натхнення в етнічній музиці. Вона вміщує безмежні світи та можливості. Дозволяє розкрити особливі світоглядні коди, які не передасть жодне інше мистецтво. Програма відкриття цьогорічного фестивалю є ретроспективою різних національних шкіл. Від неґритянських мотивів американської джазової музики, через особливі лади та контрастні зміни настроїв Гуцульщини аж до східних мотивів Азербайджану. Всі вони різні й усі надзвичайно близькі в своїй безпомилковій простоті та щирості. Так музика долає кордони та об’єднує нації.20.05. СУБОТА, 18.00.

Концертний зал імені С. Людкевича

Вєрніков і друзі

Світлана Макарова – скрипка (CH-IT)

Павєл Вєрніков – скрипка (CH-IT)

Марія Ткачик – скрипка

Роман Юсипей – баян (DE-UA)
Академічний молодіжний симфонічний оркестр "INSO-Львів"
(Художній керівник – М. Скорик)

Олександр Земцов – дириґент

А. Вівальді – Концерт для трьох скрипок Фа мажор, RV 551

Ґ. Канчелі – "Kapote" (Одного разу) для баяна, ударних, бас-гітари і струнних

Ґ. Канчелі – Данеліада (фантазія на теми музики з фільму Кін-Дза-Дза)
Ґ. Канчелі – EX CONTRARIO для 2 скрипок з
оркестром

А. Пушкарьов – Фантазія на тему пісень Л. Утьосова для 2 скрипок з
оркестром

Найталановитіші музиканти зберуться разом у філармонії, щоб подарувати вам незабутній вечір, де класична музика (Вівальді) поєднається з кіномузикою (Канчелі) й естрадою (композиція на теми пісень Леоніда Утьосова). Уродженець Одеси, скрипаль Павєл Вєрніков концертує по всьому світу, і виступав у таких залах, як Карнегі-гол у Нью-Йорку, Ла Скала в Мілані й Концертґебау в Амстердамі, а також музикував разом зі Святославом Ріхтером, Джеймсом Ґалвейом, Патріком Ґалоа. До Павла Вєрнікова приєднаються визначні музиканти: Роман Юсипей (кнопковий акордеон), Марія Ткачик й Світлана Макарова (скрипка), і всі вони виступатимуть у супроводі оркестру INSO-Львів під батутою Олександра Земцова.

21.05. НЕДІЛЯ, 18.00.

Концертний зал імені С. Людкевича

Італійська камерна вокальна музика

Софія Соловій – сопрано
Жанна Микитка – фортепіано

В програмі музика В. Белліні, Ґ. Доніцетті, Дж. Россіні, Дж. Верді, П. Масканьї, Дж. Пуччіні, О. Респіґі.

Камерний вокальний жанр дозволяє композиторам передати особливі, інтимні та тонкі настрої. Йому довіряли і довіряють найсокровенніше.

Як відомо, Італія – батьківщина опери. Саме там видатні композитори творили складні картини людський доль на великих сценах. Але більшість із цим митців писали також і в камерному жанрі, адже тонкі інтимні почуття довіряти краще йому.

Зірковий дует у складі солістки Римської та Мадридської опери, Софії Соловій та відомої піаністки Жанни Микитки перенесе у світ тонкої лірики та душевності, що ними багата італійська музика.24.05. СЕРЕДА, 19.00.

Концертний зал імені С. Людкевича

"Брамс, і не тільки..."


Софія Соловій – сопрано
Андрій Війтович – альт
Мирослав Драган – фортепіано

Р. Шуман – 4 Фантастичні п’єси op.113

Й. Брамс – Соната для альта і фортепіано op.120 №2, Мі бемоль мажор
Й. Брамс – Дві пісні для голосу, альта і фортепіано op.91
Й. Брамс – Соната op.120 №1, фа мінор

Артист Королівського театру Ковент-Ґарден Андрій Війтович та солістка провідних європейських театрів Софія Соловій разом із відомим львівським піаністом Мирославом Драганом презентують програму із творів двох великих романтиків – Роберта Шумана та Йоганеса Брамса.

Шуман і Брамс – композитори особливого тонкого розуміння внутрішнього світу людини у всіх його проявах. Глибокі переживання та тонкі відтінки емоцій є основними світоглядним віхами їхньої музичної естетики. "Оголений нерв, що промовляє для того, щоб поділитись найціннішим" – ось як коротко описують їхню творчість музичні критики.25.05. ЧЕТВЕР, 19.00.

Концертний зал імені С. Людкевича


"У звуках про любов"

Гала Концерт


Олеся Бубела – сопрано
Людмила Осташ – сопрано
Василь Садовський – тенор
Петро Радейко – баритон
Ігор Мацелюх – флейта Пана
Артисти балету – Сергій Качура, Вікторія Ткач
Хореографія – Сергій Качура
Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії
Мирон Юсипович – дириґент

У програмі арії, дуети, ансамблі, хореографічні сцени з опер П. Масканьї, Д. Пуччіні, Ж. Бізе, А. Дворжака, Д. Верді, С. Монюшка, Ж. Оффенбаха та хореографічні мініатюри на музику Ж. Массне, А. П’яццолли, К. Сен-Санса

У всі часи музика не оминає теми "кохання та любові". Краса, пристрасть, зрада та вірне кохання – все це в найкращих фраґментах світової оперної класики. Розважить, захопить з перших звуків та широко відчинить двері у барвистий світ образів – де знову і знову відбуваються доленосні події – прожиті, перевірені часом на перенесені на велику сцену.

Симбіоз мистецтв у баченні диригента Мирона Юсиповича створять довершену композицію щирих вражень.26.05. П’ЯТНИЦЯ, 19.00.

Концертний зал імені С. Людкевича

"Барокова скрипка"

Сюзанна Мате – барокова скрипка (DE-CH)
Іван Духнич – скрипка

Академічний камерний оркестр "Віртуози Львова"

Художній керівник та дириґент – Сергій Бурко

Й.С. Бах – Концерт для скрипки з оркестром Мі мажор BWV 1042

Й.С. БахКонцерт для скрипки з оркестром Мі мажор BWV 1041

Й.С. Бах – Концерт для 2 скрипок з оркестром BWV 1043

Цікаво, що в часи Баха скрипка звучала зовсім по-іншому. Вона мала жильні струни, та на ній грали смичком, що суттєво відрізняється від сучасного. Це надавало звучанню інструмента м’який тембр та та вимагало великої уваги до тонкощів звуковидобування.

Солісти цього вечора – Сюзанна Мате та Іван Духнич у супроводі камерного оркестру "Віртуози Львова" під керуванням Сергія Бурка занурять у світ барокової скрипки через музику Й.С.Баха.27.05 СУБОТА, 18.00.

Концертний зал імені С. Людкевича

Земцов і Гюльсгофф

Александр Гюльсгофф – віолончель (DE)

Академічний молодіжний симфонічний оркестр "INSO-Львів"

(Художній керівник – М. Скорик)

Олександр Земцов – дириґент

А. Дворжак – Концерт для віолончелі з оркестром

А. Дворжак – Симфонія №9, мі мінор, "З Нового світу"

Антонін Дворжак – класик чеської музики, композитор-романтик, який в свої творчості поєднував яскраві національні мотиви та класичні традиції. Спектр його індивідуальності надзвичайно об’ємний – від самозаглиблення, сповідальності до танцювальних жанрових сцен.

Соліст цього вечора, - Александер Гюльсгофф, виступав із Філармонічним оркестром Німецького радіо, Німецьким державним філармонічним оркестром, Чеським філармонічним оркестром у Брно та іншими. Музикував у таких залах, як Берлінська філармонія, Амстердамський Концертґебау, Віґмор-гол у Лондоні тощо. Є артистичним директором фестивалю камерної музики Kloster Kamp. На компакт-дисках вийшли записи його виконань музики, серед інших, Брамса, Бетховена, Шуберта, Шостаковича. Його записи опублікували музичні лейбли Novalis, Naxos, Musicaphon, Paladino, Brilliant та Hänssler Classic.

30.05. ВІВТОРОК, 19.00.

Концертний зал імені С. Людкевича


Фортепіанний речиталь Дмитра Онищенка

В рамках гастрольного туру Україною

Й.С. Бах – О. Йохелес – Сюїта для лютні до мінор BWV 997

Л. ван Бетовен – Соната №27, мі мінор Ор.90

Ф. Шуберт – Два Експромти (Соль бемоль мажор op. 90 №3, Сі бемоль мажор op. 142 №3)

Ф. Шопен – 24 Етюди, op.10 та op.25

Відомий український піаніст Дмитро Онищенко є лауреатом численних престижних міжнародних конкурсів. Вихованець львівської фортепіанної школи, він ніколи не забуває рідного міста та є частим гостем Фестивалю. Творчому почерку цього музиканта притаманний романтичний порив та споглядальна виваженість. Бездоганна технічна майстерність дозволяє йому розкрити всі тонкощі фортепіанного мистецтва.

Цього вечора Дмитро Онищенко представить програму із найдобірнішої фортепіанної класики.31.05. СЕРЕДА, 19.00.

Концертний зал імені С. Людкевича


"VIVA VIVALDI"


Назарій Пилатюк – скрипка

Єлизавета Ткачук – скрипка
Анна Іванюшенко – клавесин
Оркестр барокової капели ЛНМА ім. М. Лисенка

(Керівник – Анна Іванюшенко)

Ігор Пилатюк – дириґент

А. Вівальді

Соната для скрипки і клавесину Ля мажор №2
Концерт для струнних ре мінор
Концерт для струнних соль мінор
"Чотири пори року" цикл із чотирьох концертів для скрипки та струнного оркестру

Довгий час музика Антоніо Вівальді була забутою і тільки в XX сторіччі вона знову повноцінно зазвучала з концертних майданчиків. "Рудий падре", як називали його сучасники, був різносторонньою та дуже енергійною особистістю, Священик, композитор, виконавець, педагог, імпресаріо – він вміло поєднував всі ці професії. Його музика сповнена звукозображальності, ефекту, радості та простоти, – не перестає вражати вона нас і сьогодні.

Відомий український скрипаль Назарій Пилатюк разом із клавесиністкою Анною Іванюшенко у супроводі оркестру барокової капели ЛНМА ім.М.Лисенка занурять нас у світ неординарної та вишуканої музики венеціанського композитора.01.06. ЧЕТВЕР, 19.00.
Львівський будинок органної та камерної музики

"Дон Кіхот"

Іґнасіо Абалос Руїс – скрипка, дириґент (ES)

Камерний оркестр Collegium Musicum

А. Вівальді – Концерт для струнних До мажор RV 114

Ґ.Ф. Гендель – Соната №4 Op.5

Ґ.Ф. Телеман – Сюїта "Дон Кіхот"

А. Вівальді – Концерт для струнних Ля мажор RV 158

Х. Молледа – "Середньовічні мініатюри"

Е. Толдра – "Вид на море"

Х.Туріна – "Молитва тореадора"


Іспанський скрипаль та дириґент Іґнасіо Абалос Руїс з камерним оркестром Collegium Musicum представляє програму від італійського бароко до сучасної іспанської музики. Подорож Європою за допомогою звуків. Італія, Німеччина, Іспанія. Середньовічні картини, морські краєвиди та бурлескний гумор – все це поєднує музика цього вечора.

02.05. П’ЯТНИЦЯ, 19.00.

Концертний зал імені С. Людкевича

"Симфонії крізь століття"

Дженіфер Грім – флейта (USA)

Міхаїл Аґрест – дириґент (USA)

Академічний симфонічний оркестр львівської філармонії

Й. Гайдн – Симфонія №86 Ре мажор

Є. Станкович – Камерна симфонія №3 для флейти та струнних

Ф. Шуберт – Симфонія №3 Ре мажор

Три різних стилі: класицизм, романтизм та сучасність, але один жанр, – симфонія. Як три абсолютно різні за стилем і віддалені в часі композитори, кожен по-своєму розуміють жанр симфонії, і що кожен із них вкладає в нього? Відомий у світі дириґент Міхаїл Агрест, що співпрацює з найпрестижнішими театрами світу та знана американська флейтистка Дженіфер Грім, яка вже не вперше виступає у Львові, проведуть у світ трьох різних за світоглядом та естетикою композиторів крізь призму одного жанру.

03.06. СУБОТА, 18.00.

Концертний зал імені С. Людкевича

Романтична симфонічна музика


Світлана Мамчур – сопрано
Академічний молодіжний симфонічний оркестр "INSO-Львів"

(Художній керівник – М. Скорик)

Сімон Камартін – дириґент (СH)


Р. д’Алєсандро – Сюїта №2
Е. Шоссон – Симфонія №1 Сі бемоль мажор
П. Дюка – Танцювальна поема "La Péri"

Б. Фроляк. "Flurs da glatsch" (Льодовий візерунок) для мецо-сопрано та симфонічного оркестру на слова А. Спеші

Академічний молодіжний симфонічний оркестр "INSO-Lviv" та швейцарський дириґент Сімон Камартін захоплять львів’ян рідковиконуваною музикою французьких композиторів та прем’єрним виконанням твору знаної львівської композиторки Богдани Фроляк.

Витонченість, делікатність стилю та містика пізнього французького романтизму в поєднанні із особливим внутрішнім світом "Льодового візерунка" Богдани Фроляк створять незабутнє поєднання краси та гармонії. Вокальну партію в цьому творі виконає солістка Львівської національної опери, відома в Україні та за її межами – Світлана Мамчур.04.06. НЕДІЛЯ, 18.00.

Концертний зал імені С. Людкевича

Квiтучий жасмин

Академічний камерний оркестр "Віртуози Львова"

Художній керівник та дириґент – Сергій Бурко

Дмитро Логвін – дириґент

Е. Ґріґ – Квартет соль мінор (оркестрова версія) Пісня Сольвейґ із музики до драми Г. Ібсена “Пер Ґінт”

Р. Фукс – Серенада для струнних

Ґ. Пелеціс – "Квiтучий жасмин" скрипки, марімби і камерного оркеструВитончена європейська музика. Тонкий ліризм, яскравий мелодизм, простота та доступність образного світу композиторів чия музика виконуватиметься цього вечора є яскравим прикладом того, що справжнє мистецтво говорить від серця і до серця..

Академічний камерний оркестр “Віртуози Львова”, який вже не перший рік співпрацює із диригентом Дмитром Логвіним, захопить слухачів витонченою романтичною музикою, а твір латвійського композитора Гергса Пелеціса, що дав назву концертній програмі перенесе у світ легкої та доброї меланхолії.

07.06. СЕРЕДА, 19.00.

Концертний зал імені С. Людкевича

Лідія Шутко & Олександр Козаренко

Ювілейний камерний речиталь


Лідія Шутко – скрипка
Олександр Козаренко – фортепіано

Д. Шостакович – Соната для скрипки і фортепіано op. 134
Б. Лятошинський – Соната для скрипки і фортепіано op. 19
М. Скорик – Соната для скрипки і фортепіано №2

Львів пишається своїми видатними іменами. Скрипалька та педагог Лідія Шутко та композитор, піаніст Олександр Козаренко святкують цього року свої ювілеї. Багато років вони разом активно концертують та промують українську музику на найвищому виконавському рівні. Вони яскравий приклад соціально свідомих українських артистів. Ці яскраві, харизматичні артистичні фігури безумовно є знаковою сторінкою вітчизняного виконавського мистецтва.

08.06. ЧЕТВЕР, 19.00.

Концертний зал імені С. Людкевича

Від Моцарта до Скорика


Ігор Лещишин – гобой

Вікторія Грищук – труба
Анна Бінневеґ – дириґентка (США)

Камерний оркестр "Академія"

Керівник-концертмейстер – Артур МикиткаВ.А. Моцарт – Симфонія №15 Соль мажор

І. Стравінський – Concerto in D
Й. Гайдн – Симфонія №49 фа мінор "La Passione"
М. Скорик – Концерт для гобоя з оркестром (світова прем'єра)

Золота класика камерного оркестру та світова прем’єра концерту для гобоя одного із найвідоміших українських композиторів, Мирослава Скорика. Камерний оркестр "Академія", знаний в Україні та за її межами, продовжує дарувати публіці вишукані програми. Цього разу оркестр виступить під батутою американської дириґентки Анни Бінневеґ. Соліст вечора – гобоїст Ігор Лещишин. Ряд прем’єр на фестивалі продовжується!09.06. П’ЯТНИЦЯ, 19.00.

Концертний зал імені С. Людкевича

Вечір Бетовенських сонат

Олег Криса – скрипка (UA – USA)
Микола Сук – фортепіано (UA – USA)

Л. ван Бетовен
Соната для скрипки та фортепіано №3 Мі бемоль мажор Op.12, №3
Соната для скрипки та фортепіано №6 Ля мажор, Ор.30 №1
Соната для скрипки та фортепіано №7 до мінор, Ор.30 №2Відомі українські музиканти, визнані і титуловані світом, Олег Криса та Микола Сук презентують проект із вершин камерно-інструментальної музики Людвіґа ван Бетовена. Всі три сонати, які будуть виконані цього вечора – це шлях від класицизму до романтизму у світовій музиці. Зміна та боротьба двох музичних естетик. Саме жанр сонати є для Бетовена полем експериментів та новацій. Все новаторське в нього зароджується в камерних жанрах і вже потім переростає у великі. Попри це, всім сонатам притаманний симфонічний розмах ідей.

10.06. СУБОТА, 18.00.

Концертний зал імені С. Людкевича


Ювілейний вечір


Олег Криса – скрипка (UA – USA)

Академічний симфонічний оркестр львівської філармонії

Тарас Криса – дириґент

Р. Шуман – Фінал тв. 52
В.А. Моцарт – Концерт для скрипки з оркестром №3 Соль мажор
Б. Сметана – Симфонічна поема "Вишеград" із циклу "Моя батьківщина"
Є. Станкович – "Питання без відповіді...", Концерт №5 для скрипки з оркестром.
(2017, прем’єра) Присвячується Олегові Крисі з нагоди його ювілею


Симфонічний оркестр, це особливий "інструмент", який здатен промовляти як до великої кількості людей так і до серця кожного. Великий розмах почуттів та думок в ньому поєднується з тонкими, камерними емоціями.

Поряд із визнаною світовою класикою, цього вечора ми зможемо почути прем'єру п’ятого скрипкового концерту визначного українського композитора Євгена Станковича, який написаний спеціально з нагоди ювілею відомого скрипаля Олега Криси.11.06. НЕДІЛЯ, 18.00.

Концертний зал імені С. Людкевича

Закриття фестивалю

"МУЗИКА СВОБОДИ"
ДЖАЗ Імпровізація Вадима Неселовського

Лаура Марті – вокал

Вадим Неселовський – фортепіано

Наталя Пономарчук – дириґентка

Академічний молодіжний симфонічний оркестр "INSO-Львів"

(Художній керівник – М. Скорик)

Всеукраїнський проект «ІМПРОВІЗАЦІЯ» об’єднав вільних духом людей, захоплених джазом!

Це авторський проект – музичний прорив в джазовій культурі, що відкрив 6-й Міжнародний фестиваль Alfa Jazz Fest 2016 у Львові, визнаний британським виданням «The Guardian» одним з найкращих джазових фестивалів Європи 2016 р.

Ларрі Епплбаум – всесвітньо відомий джазовий критик, розповідаючи про свої враження від виступу, наголосив, що «великою несподіванкою в цьому році на фестивалі для нього став виступ тріо Вадима Неселовського», окресливши таким чином професійний симбіоз людей, закоханих у джаз – соліста, оркестр та дириґента.18.05. THURSDAY, 9 p.m.

Pidhirtsi Сastle

"Pre-Opening Concert"

To the International Day of Museums

I. Stravinsky – L'Histoire du Soldat (The Soldier's Tale) Musical drama for narrator, three dancers and

instrumental septet

Lidiya Futorska – violin

Taras Hamar – clarinet

Andriy Tkachuk – bassoon

Oleh Petryshyn – trumpet

Oleksander Martynov – trombone

Adrian Fedynskyi – double bass

Volodymyr Veretelnyk – drums

Olena Mytsko – Princess

Oleh Laska – Soldier

Yuriy Martyn – Devil

Yuriy Hlushchuk – Narrator

Serhiy Khorovets – conductor

Director Serhiy Nayenko

Ukrainian translation by Hanna and Mykhaylo Yanisiv

The topic of the struggle of good and evil has its particular place and interpretation in the works by Igor Stravinsky. "The Soldier's Tale" being written in the end of World War I refers to Faustian themes and contains bright and clear anti-militaristic senses. Laconic, full of humor, irony, sarcasm and melancholy, this piece in the form of a fairy tale tells us about life. Ballet staging, accompanied by instrumental ensemble helps us live though this "little" story about how the protagonist sells his soul to the devil, falls in love and tries to outwit the devil, but in a long run he loses. A dedactive story about the eternal circle of human desires and passions.

19.05. FRIDAY, 7 р.м.

S. Lyudkevych Concert Hall

Opening Concert of 36 "Virtuosos" International Festival

Farhad Badalbeyli – piano (AZ)

Lviv Philharmonic Orchestra

Yalchin Adyhozalov – conductor (AZ)

Taras Krysa – conductor

F. Amirov – Azerbaijan Capriccio

G. Gershwin – Concerto in F for piano and orchestra

M. Skoryk – Hutsul Triptych

Kara Karayev – Second Suite from the ballet "In Path of Thunder"

At all times, composers get their inspiration from ethnic music. It contains endless worlds and opportunities. It reveals specific ideological codes that any other form of arts is not capable of. This year's Festival Opening Concert program features a retrospective of the different national schools. From African-American jazz motives through special and contrasting moods of Hutsul melodies to the Eastern motives of Azerbaijan. They are all different and all very close to us in their unmistakable simplicity and sincerity. This is the way music overcomes borders and unites nations.

20.05. SATURDAY, 6 p.m.

S. Lyudkevych Concert Hall

Vernikov and Friends

Svitlana Makarova – violin (CH-IT)

Pavel Vernikov – violin (CH-IT)

Mariya Tkachyk – violin

Roman Yusypey – button accordion (DE-UA)

INSO-Lviv Academic Youth Symphony Orchestra

(Artistic director – M. Skoryk)

Alexander Zemtsov – conductor

A. Vivaldi – Concerto for three violins in F major, RV 551

G. Kancheli – "Kapote" (Once upon a time) for accordion, percussion, bass-guitar and chamber orchestra

G. Kancheli – A Little Daneliade (fantasy on the theme of the film Kin-Dza-Dza music)

G. Kancheli – EX CONTRARIO for 2
violins and orchestra

A. Pushkarev – Fantasy on the theme of L. Utyosov`s songs, for 2 violins and orchestra

World-renowned musicians will appear on stage at Lviv Philharmonic to bring you an unforgettable evening, combining classical music (Vivaldi) with modern masterpieces (Kancheli) and interpretations of popular music (composition on themes from Leonid Utesov's songs). Odesa-born violinist Pavel Vernikov regularly performs worldwide, and has appeared at such venues as Concertgebouw in Amsterdam, Carnegie Hall as well as the Kennedy Center in New York, Wigmore Hall in London, La Scala in Milan, to name a few. Among his chamber music partners were Sviatoslav Richter, James Galway, Patrick Gallois and many others. Renowned musicians will join Pavel at the concert - Roman Yusipey (button accordion), Mariya Tkachyk and Svitlana Makarova (violins), and the INSO-Lviv Youth Symphony Orchestra directed by Alexander Zemtsov.

21.05. SUNDAY, 6 p.m.

S. Lyudkevych Concert Hall

Italian Chamber Vocal Music

Sofiya Soloviy – soprano

Zhanna Mykytka – piano

Music by V. Bellini, G. Donizetti, G. Rossini, G. Verdi, P. Mascagni, G. Puccini, O. Respighi.

The chamber vocal genre allows composers to convey special, intimate and subtle moods. This genre has been trusted the innermost and the most precious.

Italy is known to be the birthplace of opera. This is where composers created complex canvases of human lives on the big stages. But most of these artists also wrote in a chamber genre, because for subtle intimate feelings it is a better choice.

Star duo - soprano Sofiya Soloviy, soloist of Rome and Madrid Opera, and the famous pianist Zhanna Mykytka — take you to the world of refined lyrics and cordiality that Italian music is rich of.

24.05. WEDNESDAY, 7 p.m.

S. Lyudkevych Concert Hall

"Brahms, and not Only ..."

Sofiya Soloviy – soprano

Andriy Viytovych – viola

Myroslav Drahan – piano

R. Schumann – 4 fantastic pieces op.113

J. Brahms – Sonata for viola and piano op.120 №2 in E-Flat Major

J. Brahms – 2 songs for voice, viola and piano op.91

J. Brahms – Sonata op.120 №1 in f minor

Andriy Viytovych, viola player from Royal Covent Garden Theater and soloist of leading European Opera Houses Sofiya Soloviy together with famous Lviv pianist Myroslav Drahan present a program of works by two great romantics - Robert Schumann and Johannes Brahms.

Schumann and Brahms are composers of especially thin attitude to the human inner world in all its manifestations. Deep reflections and subtle shades of emotions are major features of their musical aesthetics. "Naked nerve that speaking shares the most valuable" - that's how briefly music critics describe their works.

25.05. THURSDAY, 7 p.m.

S. Lyudkevych Concert Hall

"Sounds of Love"

Gala Concert

Olesya Bubela – soprano

Lyudmyla Ostash – soprano

Vasyl Sadovskyi – tenor

Petro Radeyko – baritone

Ihor Matseliukh – pan flute

Ballet – Serhiy Kachura, Victoriya Tkach

Choreography – Serhiy Kachura

Lviv Philharmonic Orchestra

Myron Yusypovych – conductor

The program includes arias, duets, ensembles, dance scenes from operas by P. Mascagni, G. Puccini, G. Bizet, A. Dvorak, G. Verdi, S. Moniuszko, J. Offenbach and choreographic miniatures to music by J. Massenet, A. Piazzolla, C. Saint-Saens

At all times, music has been exploring amorous themes. Beauty, passion, betrayal and true love — all of that is present in the best passages of the opera classics. It entertains, delights from the first sounds and widely opens the door to the colorful world of images — crucial events here occur again and again — they are proven by time to be universal and rendered onto the stage.

Symbiosis of arts in the interpretation of conductor Myron Yusypovych create the perfect composition of sincere impressions.

26.05. FRIDAY, 7 p.m.

S. Lyudkevych Concert Hall

"Baroque Violin"

Susanne Mathe – baroque violin (DE-CH)

Ivan Duchnytsch – violin

Lviv Virtuosos Academic Chamber Orchestra

Artistic director and conductor – Serhiy Burko

J.S. Bach – Concerto for violin and orchestra E major BWV 1042

J.S. Bach – Concerto for violin and orchestra E major BWV 1041

J.S. Bach – Concerto for 2 violins and orchestra BWV 1043

Interestingly, at the time of Bach violin sounded very not like it does today. It had gut strings, and a bow was also significantly different from the one we know. This gave the instrument special sound and soft timbre but also required great attention.

Soloists of this evening are Susanne Mathe and Ivan Duchnytsch, together with "Lviv Virtuosos" chamber orchestra under the guidance of Serhiy Burko will bring us closer to the world of baroque violin through the music by Bach.

27.05. SATURDAY, 6 p.m.

S. Lyudkevych Concert Hall

Zemtsov & Hülshoff

Alexander Hülshoff – cello (DE)

INSO-Lviv Academic Youth Symphony Orchestra

(Artistic director – M. Skoryk)

Alexander Zemtsov – conductor

A. Dvořak – Concerto for cello and orchestra

A. Dvořak – Symphony №9 in e minor, "From the New World"

Antonin Dvořak is a classic in Czech music, a romantic who in his work combined colorful national motifs and classical traditions. The range of his creative personality is enormous - from contemplation and confession to light dancing scenes.

The soloist of this concert, Alexander Hülshoff, performed with the philharmonic orchestras of the German radio, German State Philharmonic Orchestra, the Czech Philharmonic in Brno and others. Played in music halls such as Berlin Philharmonic, Amsterdam Concertgebouw, Wigmore-Hall in London et al. He is artistic director of Kloster Kamp chamber music festival. He has many records — among others, works by Brahms, Beethoven, Schubert, Shostakovich. They were published by such recording labels as Novalis, Naxos, Musicaphon, Paladino, Brilliant and Hänssler Classic.

30.05. TUESDAY, 7 p.m.

S. Lyudkevych Concert Hall

Dmytro Onyshchenko – Piano Recital

Ukrainian tour

J.S. Bach – A. Ioheles – Suite for lute in c minor BWV 997

L. van Beethoven – Sonata №27 in e minor Op.90

F. Schubert – Two Impromptu (G-flat major op. 90 №3, B-flat major op. 142 №3)

F. Chopin – 24 Etudes, op.10 & op.25

Well-known Ukrainian pianist Dmytro Onyshchenko has won numerous prestigious international competitions. Having started his music education in Lviv he combines the best features of Lviv piano school and never forgets his native city being a frequent guest of the Festival. The personal style of the musician features romantic impulse and contemplative prudence. And well developed technical skills allow him to reveal all the subtleties of piano art.

Tonight Dmytro Onyshchenko presents a program of selected classical piano music.

31.05. WEDNESDAY, 7 p.m.

S. Lyudkevych Concert Hall

"VIVA VIVALDI"

Nazariy Pylatyuk – violin

Yelyzaveta Tkachuk – violin

Anna Ivanyushenko – harpsichord

Orchestra of the LNMA Baroque chapel

Director – Anna Ivanyushenko

Ihor Pylatyuk – conductor

A. Vivaldi
Sonata for violin and harpsichord in A Major №2

Concerto for strings in d minor

Concerto for strings in c minor

“Le quattro stagioni”(“The Four Seasons”) a group of four concerti for violin and string orchestra

For a long time the music by Antonio Vivaldi was forgotten and only in the XX century it sounded again at concert halls. "Red Padre" as contemporaries called him, he was a multi-talented and very energetic person, priest, composer, performer, teacher and impresario - he skillfully combined these professions. His music is full of beautiful imagery, effects, joy and simplicity - it never ceases to amaze us today.

A famous Ukrainian violinist Nazariy Pylatyuk with harpsichordist Anna Ivanyushenko together with Orchestra of the LNMA Baroque chapel will plunge us into the world of extraordinary and exquisite music of the Venetian composer.

01.06. THURSDAY, 7 p. m.

Lviv Organ Hall

"Don Quixote"

Ignacio Abalos Ruiz – violin, conductor (ES)

Collegium Musicum Chamber Orchestra

A.Vivaldi – Concerto for Strings in C major RV 114

G.F. Handel – Sonata №4 Op.5

G.Ph. Teleman – Suite "Don Quixote"

A. Vivaldi – Concerto for Strings in A Major RV 158

J. Molleda – "Miniatures Medievales"

E. Toldrá – "Vistas al Mar"

J.Turina – "La oración del torero"

Spanish violinist and conductor Ignacio Abalos Ruiz together with Collegium Musicum Chamber Orchestra presents a program that features diverse and beautiful music - from Italian Baroque to contemporary Spanish music. This is a trip around Europe by means of sound. Italy, Germany, Spain. Medieval paintings, sea views and burlesque humor - all this is combined in the program.

02.05. FRIDAY, 7 p.m.

S. Lyudkevych Concert Hall

"Symphonies Through the Ages"

Jennifer Grim – flute (USA)

Mikhail Agrest – conductor (USA)

Lviv Philharmonic Orchestra

J. Haydn – Symphony №86 in D major

Ye. Stankovych – Chamber symphony №3 for flute and strings

F. Schubert – Symphony №3 in D major

Three different styles: classicism, romanticism and modernity, but one genre - symphony. How do three completely different styles co-exist, and how do remote in time composers, each in his own way understand the genre of symphony, and what does each of them put into it? Internationally renowned conductor Mikhail Agrest, who cooperates with the most prestigious theaters in the world and a renowned American flutist Jennifer Grim, will open the door to the world of three different worldviews and aesthetics of composers through the prism of one genre.

03.06. SATURDAY, 6 p. m.

S. Lyudkevych Concert Hall

Romantic Symphonic Music

Svitlana Mamchur – soprano

INSO-Lviv Academic Youth Symphony Orchestra

(Artistic director – M. Skoryk)

Simon Camartin – conductor (CH)

R. D'Alessandro Suite №2

E. Chausson – Symphony №1 B-flat major

P. Dukas – Dance poem "La Péri"

B. Frolyak – "Flurs da glatsch" (Ice pattern) for mezzo-soprano and orchestra on poems by A. Spescha.

INSO-Lviv Academic Youth Symphony Orchestra and Swiss conductor Simon Kamartin will amaze Lviv audience with rarely performed music by French composers and premier performance of a work by a renowned composer Bohdana Frolyak.

Refinement, delicacy of style and mystique of the late French Romanticism combined with a special inner world of "Ice pattern" by Bohdana Frolyak make up an unforgettable combination of beauty and harmony. A vocal part be will performed by Lviv National Opera soloist known both in Ukraine and abroad - Svitlana Mamchur.

04.06. SUNDAY, 6 p. m.

S. Lyudkevych Concert Hall

Flowering Jasmine

Lviv Virtuosos Academic Chamber Orchestra

Artistic director and conductor – Serhiy Burko

Dmytro Logvin – conductor

E.Grieg – Quartet in g minor (orchestral version) Solveig song from music to H. Ibsen`s drama "Peer Gynt"

R. Fuchs - Serenade for Strings

G. Pelēcis – Flowering Jasmine, Concerto for violin, marimba and strings


Elegant European music. Lyricism, vivid melody, simplicity and beautiful imaginary of composers whose music sounds tonight is a bright example of how true arts speaks from heart to heart ..

For Lviv Virtuosos Academic Chamber Orchestra, this is not the first year to work with conductor Dmytro Logvin. They will capture listeners with exquisite romantic music and the work by Latvian composer Georgs Pelēcis. It was his piece that gave the name to the whole concert program that will bring us to the world of light and good melancholy.

07.06. WEDNESDAY, 7 p. m.

S. Lyudkevych Concert Hall

Lydiya Shutko & Oleksander Kozarenko

Benefit Chamber Recital

Lydiya Shutko – violin

Oleksander Kozarenko – piano

D. Shostakovich – Sonata for violin and piano op.134

B. Lyatoshynsky – Sonata for violin and piano op.19

M. Skoryk – Sonata for violin and piano №2

Lviv is proud of its famous names. Violinist and a pedagogue Lydiya Shutko and composer, pianist Oleksander Kozarenko celebrate their anniversaries this year. For many years they both actively give concerts and promote Ukrainian music at the highest level. They are a vivid example of socially conscious Ukrainian artists. These bright, charismatic artistic figures certainly represent significant pages of Ukrainian performing arts.

08.06. THURSDAY, 7 p. m.

S. Lyudkevych Concert Hall

From Mozart to Skoryk

Ihor Leshchyshyn – oboe

Viktoriya Hryshchuk – trumpet

Anna Binneweg – conductor (USA)

"Academy" Chamber Orchestra

Artistic Director – Arthur Mykytka

W.A. Mozart – Symphony №15 in G major

I. Stravinsky – Concerto in D

J. Haydn – Symphony №49 in f minor "La Passione"

M. Skoryk – Concerto for oboe and orchestra (world premiere)

Golden classics of chamber orchestra repertoire and the world premiere of Concerto for Oboe by one of the most famous Ukrainian composer, Myroslav Skoryk. "Academy" Chamber Orchestra, known in Ukraine and abroad, continues to present the public with the refined programs. This time the orchestra will perform under the guidance of American conductor Anna Binneweg. The soloist of the evening is the oboist Ihor Leshchyshyn. Amazing premiers continue at the festival!

09.06. FRIDAY, 7 p. m.

S. Lyudkevych Concert Hall

Beethoven Sonatas

Oleh Krysa – violin (UA – USA)

Mykola Suk – piano (UA – USA)

L. van Beethoven

Sonata for violin and piano №3 in E-Flat Major Op.12 №3

Sonata for violin and piano №6, in A major, Op.30 №1

Sonata for violin and piano №7, in c minor, Op.30 №2

Famous Ukrainian musicians renowned and appreciated by the world, Oleh Krysa and Mykola Suk present the program that consists of the world`s top chamber and instrumental music by Ludwig van Beethoven. All three sonatas that will be performed tonight represent the way from classical to romantic music. This is about the succession of trends and a real battle of two musical aesthetics. It is a sonata genre that for Beethoven was a field of experiments and innovations. In chamber genres, he introduced his new findings and only then applied them to big ones. All the sonatas amaze us with their symphonic scare of ideas.

10.06. SATURDAY, 6 p. m.

S. Lyudkevych Concert Hall

The Jubilee Evening

Oleh Krysa – violin (UA – USA)

Lviv Philharmonic Orchestra

Taras Krysa – conductor

R. Schumann – Final op. 52

W.A. Mozart – Concerto for violin and orchestra №3 in G major

B. Smetana – Symphonic Poem "Vyšehrad" from the cycle "My Motherland"

Ye. Stankovych – "Question without the answer..." Concert №5 for violin and orchestra. (2017, premiere) Dedicated to Oleh Krysa on his anniversary

Symphony Orchestra is a special "instrument" that is able to speak both to a large number of people and to each single heart. Large scale of feelings and thoughts is combined with subtle chamber emotions.

Along with the world`s famous classics, this evening we will hear the premiere of the Fifth Violin Concerto by a prominent Ukrainian composer Yevhen Stankovych. The piece was written specially for the anniversary of the famous violinist Oleh Krysa.

11.06. SUNDAY, 6 p. m.

S. Lyudkevych Concert Hall

Festival Closing

"Music of Freedom"
Jazz Improvisation by Vadim Neselovskyi

Laura Marti – vocal

Vadim Neselovskyi – piano

Natalia Ponomarchuk – conductor

INSO-Lviv Academic Youth Symphony Orchestra

(Artistic director – M. Skoryk)

All-Ukrainian project «IMPROVISATION» united people of free spirits who are head over heels in love with jazz

It is a tailored project – a music breakthrough in jazz culture that opened Alfa Jazz Fest 2016 in Lviv, rated by British «The Guardian» one of the best jazz festivals in Europe in 2016.

Larry Appelbaum, the world renowned jazz critic, sharing his impressions of the performance said: «Vadim Neselovsky trio performance was a big surprise for me», describing in such a way the professional symbiosis of people totally in love with jazz – soloist, orchestra and conductor.

Вартість квитків 80, 100, 120, 140 грн

Квитки продаються у касі філармонії щоденно 11:00 — 19:00

Каса: (032) 235-89-46

Все фестивали© md-eksperiment.org

Опубликовано: 13 мая 2017

Львов - Концерты

Показать все