3250
День міста Полтава 2016. Програма святкових заходи

День міста Полтава 2016. Програма святкових заходи

Сб, 24 сентября 2016
Полтава, Украина
Полтава [на карте]

День міста Полтава 2016 відзначається 24 вересня.

Завдяки дослідженням казанського історика Фаргата Габдул-Хамітовича Нурутдінова, який зберіг і в 90-х роках XX ст. ввів у науковий обіг частину давньобулгарскіх літописів, є відомості про те, що місто Полтава значно старше, ніж це вважалося раніше. Як стверджує Ф. Нурутдінов, в історичній повісті Васіла Куша "Барадж Дастана" ( "Сказання про Барадж", XV ст.) є відомості про заснування поселення на місці сучасної Полтави ще в сарматсько-аланський період. В "Оповіді ..." говориться, що близько 150 року н.е. з Ідел, з Поволжя, прийшло плем’я на чолі з Бушлаєм . За наказом царя ідельской династії Бариса Агарджі (150-189 рр.. н.е.) Бушлай завоював ці землі для Ідел і на берегах річки, яку на честь року Барса назвав Баріскул (Ворскла), на місці сучасної Полтави, заснував поселення. Від його назви воно отримало назву Бушлай.

У 1174 році в Іпатіївському літописі місцевість, де зараз розташоване місто Полтава, згадується як укріплення на річці Лтаву.

На початку XV століття згадується Полтава, яка в той час знаходилася під владою литовського князя Вітовта, який передав її під владу князя Олександра Мамая. У 1482 році Полтава піддалася нападу кримського хана Менглі I Гірея. З 1503 року Полтава належала князю Михайлу Глинському. У 1508 році вона була в нього відібрана польським королем Сигізмундом I за участь в антипольських повстаннях. Однак пізніше все ж таки була повернута родині Глинських. У 1537 році господарем Полтави став зять Глинських - Байбуза. У 1630 році Полтава віддана Б. Обалковському, в 1641 році вона перейшла до С. Конецпольського, а в 1646 році - до Я. Вишневського.

До 1569 Полтава перебувала у складі Великого князівства Литовського.

З 1569 року в складі Польщі.

З 1667 - у складі Росії.

У ході громадянської війни на Україні в другій половині XVII століття Полтава неодноразово піддавалася нападам кримських татар.

У 1709 році російський гарнізон у Полтаві під керівництвом полковника А. С. Келіна витримав тримісячну облогу шведських військ, відбивши ряд штурмів.

Знаменита Полтавська битва відбулася недалеко від міста 27 червня 1709 року, під час цієї битви російська армія Петра I розгромила армію до того непереможного шведського короля Карла XII.

З 1802 року місто стало центром Полтавської губернії.

У ході громадянської війни 1917-1920 рр.. місто неодноразово переходило з рук до рук. Після закінчення війни Полтава увійшла до складу УРСР.

Під час Великої Вітчизняної війни 18 вересня 1941 року місто було захоплене німецько-фашистськими військами, а 23 вересня 1943 року було звільнене Радянською армією.

Повна програма святкування Дня міста Полтава 2016 і план заходів

Повна програма святкування Дня міста Полтава 2016 і план заходів

24 вересня у рамках святкування Дня міста в Полтаві планується традиційний парад «Полтава вишивана».

Як повідомили в прес-службі міської ради, в цьому році арт-проект здивує різноманітністю сюрпризів.

Урочиста хода розпочнеться 24 вересня о 11:00 на Соборній площі. Кожен, хто в цей день прийде у вишиванці, зможе отримати браслет з унікальним номером, за яким буде розіграш цінних подарунків.

Повна програма святкування Дня міста Полтава 2016 і план заходів

У цьому році в парку «Перемога» відбудеться:

  • Святкова концертна програма;
  • Народна виставка-ярмарок;
  • Майстер-класи народних умільців;
  • Виставка-продаж продукції бджільництва;
  • Виставка ретро автомобілів від Полтавського авто-ретро клубу;
  • Святкова торгівля;
  • Національний фестиваль дитячої моди «Скарби нації»;
  • Розіграш унікальних подарунків.

Для тих, хто приїде на свято у вишиванці, організатори свята приготували частування полтавські галушки!

Призи, розваги, приємні сюрпризи та гарний настрій гарантовано!

Святкуємо День міста разом!

© md-eksperiment.org

Опубликовано: 17 февраля 2016