Гавайський колектив танцюватиме у Львові з вогненним ножем та 22 обручами

Гавайський колектив танцюватиме у Львові з вогненним ножем та 22 обручами

      Щорічний Міжнародний фольклорний фестиваль «Етновир» знову збирає найекзотичніші колективи у Львові. В рамках фестивалю з 21 по 25 серпня відбуваються колоритні виступи колективів, вражаючі марш-паради учасників головними вулицями міста та презентація кухні народів світу.


     Цього року відвідувачі фестивалю «Етновир» побачать справжні екзотичні виступи у виконанні колективу з Гаваїв «AhunaOhana».

     «AhunaOhana» — це сім’я, яка подорожує по всьому світу з 1983 року, поширюючи енергію та дух Гаваїв через витончений народний танець хула і мелодійні гавайські пісні, швидкі танці Таїті під акомпанемент автентичних барабанів, екзотичні танці Нової Зеландії і захоплюючі та ритмічні танці Самоа, в тому числі небезпечний танець з вогненним ножем», - розповів Андрій Сидор,  президент ГО «Етновир».

     Танець з вогненним ножем, який називається NifoOti (смертельні ножі), — справжній полінезійський танець. У давнину полінезійці крутили мечі війни, щоб сигналізувати про перемогу в кінці бою. Ніж складається з леза близько чотирнадцяти дюймів завдовжки з гачком, прикріпленим до ручки близько 22 дюймів у довжину. Доданий до цього леза вогонь вимагає ще більше мужності та майстерності. Цей полум’яний меч закручений навколо тіла, ніг, ступнів та спини воїна, який високо підстрибує в повітря в такт швидким ритмічним ударам полінезійських барабанів. Це один з найбільш видовищних танців на Гаваях.

     «AhunaOhana» також виконує пісні і танці індіанців, в тому числі захоплюючий і складний танець навахо з 22 обручами. Танцюрист, рухаючись і підходячи до велетенських індіанських барабанів, використовує двадцять два обручі для створення різних форм природи, таких, як квіти, рослини, метелики, змії, птахи і могутні орли, шляхом переплетення обручів між ногами, руками і тілом.

     А також на VI Міжнародному фольклорному фестивалі «Етновир» виступлять колектив народного танцю «Bahot» (Туреччина), ансамбль «Zora» (Сербія), колектив «Nahui-Ollin» (Мексика), колектив «Братсво» (українська діаспора з Канади) та інші.

      Міжнародний Фольклорний Фестиваль «Етновир» відбувається під егідою Міжнародної Ради Організацій Фестивалів Фольклору і Традиційних Мистецтв (CIOFF) при ЮНЕСКО та Міжнародної Організації Народної Творчості  (IOV).

    Організатор: Громадська організація «Етновир» та компанія «Дік-Арт».

Довідка

     «AhunaOhana» виступали як сім’я, так і індивідуально, по всьому світу: в Болгарії, Китаї, Канаді, Чехії, Англії, Франції, Гуамі, Німеччині, Гонконзі, Італії, Японії, Кореї, Мексиці, Голландії, Філіппінах, Польщі, Португалії, Пуерто-Ріко, Румунії, Іспанії, Тайвані, США. «AhunaOhana» представляла США на CIOFF WORLD FOLKLORIADA в Кореї в 2012 році.



Читайте также