Оновлена програма ВОЛИНСЬКЕ ВІЧЕ 2013 та мапа фестивалю

Програма фестивалю ВОЛИНСЬКЕ ВІЧЕ 2013

6 липня (місто Радивилів, вул. Шкільна, 1) Теоретико-практичний семінар «Ручне ткацтво: історія та сучасність»


9:30  – розгортання експозицій майстрів ручного ткацтва – учасників семінару.

10:30 – 11:30 – знайомство майстрів, презентація робіт (показ колекцій одягу, виставка рушників).

12:00 – 13-30 – лекційний блок 1

  • Юрій Мельничук, «Семантика українського орнаменту» (Актова зала).
  • Алла Українець, «Зародження та історія ручного ткацтва на Рівненщині» (Майстерня)

15:30 – 16:30 – лекційний блок 2

  • Галина Стельмащук, «Регіональні особливості українського народного одягу» (Актова зала)
  • Олена Никорак, «Волинські тканини – основа творчої інтерпретації» (Майстерня)

17:00 – 18:00 – лекційний блок 3

  • Марія Назарчук, «Колір як ключовий аспект давнього ткацтва Волинського Полісся» (Актова зала)
  • Марія Немиро, «Особливості візерунків тканих рушників» (Майстерня)

18:00 – 20:00 – практичний блок

  • Любов Горак, «Основи початкового процесу у тканні – снування».
  • Оксана Будзан, «Ткання київської плахти».

21:30 – Купальська хода. Давні звичаї святкування Івана Купайла від гурту «Володар» (ua), клубу історичної реконструкції «Дайнава» (by)

7 липня

(с. Пляшева) 

ДОРОСЛА ПРОГРАМА

Історичний майданчик (ЗОНА 1)
11:00 – 13:00 – майстер-клас з історичного фехтування (Бойовище)
13:00 – 14:00 – майстер-клас з лучної стрільби (Лучний тир)
14:00 – 16:00 – майстер-клас з історичного фехтування (Бойовище)
16:00 – 17:00 – майстер-клас з лучної стрільби (Лучний тир)

Ткацький майданчик 1 (ЗОНА 2)

11:00 – 13:00 – майстер-клас з обробки рослин
13:00 – 15:00 – майстер-клас з прядіння

15:00 – 17:00 – давні ткацькі обряди та пісні

Ткацький майданчик 2 (ЗОНА 2)
11:00 – 13:00 – майстер-клас з ткання на кроснах
13:00 – 15:00 - майстер-клас з фарбування тканини природними барвниками, а також лекція про фарбування в археологічному текстилі
15:00 – 17:00 – майстер-клас з ткання на кроснах

Ткацький майданчик 3 (ЗОНА 2)
10:00 – 18:00 – постійно діють майстер-класи для дорослих та дітей: ткання крайки; ткання рушника з двома смужками
15:00 – 17:00 – майстер-клас з ткання

Етнічний майданчик (ЗОНА 2)
12:00 – 13:00 – майстер-клас з автентичного співу, ритуально-обрядові пісні
13:00 – 14:00 – майстер-клас з мотання давніх головних уборів
14:00 – 15:00 – майстер-клас з автентичного співу, ритуально-обрядові пісні

15:00 – 16:00 – майстер-клас з автентичного співу, ритуально-обрядові пісні

Ремісничий майданчик 1 (ЗОНА 2)
11:00 – 13:00 – виготовлення традиційної дерев’яної іграшки
14:00 – 16:00 – техніка давніх швів: занизування, зволікання
16:00 – 18:00 – виготовлення традиційної дерев’яної іграшки

Ремісничий майданчик 2 (ЗОНА 2)
11:00 – 13:00 – майстер-клас з травомотанки (обереги, пташечки)

13:00 – 15:00 – майстер-клас з гончарства
15:00 – 17:00 – майстер-клас з лозоплетіння та соломоплетіння (козлик, коник)

Танцювальний майданчик (ЗОНА 2)
12:00 – інтерактивні військові виправи (від клубу історичної реконструкції «Чорна Галич»)
14:00 - 15:00 – майстер-клас з історичного танцю
15:00 – давні хороводи, ігри та пісні від гурту «Володар»
17:00 - 18:00 – майстер-клас з історичного танцю

ДИТЯЧА ПРОГРАМА

11:00 – 17:00 працює Ігрова творча зона для наймолодших діток до 3 рочків (малювання, ліплення, казки)

Діти від 3 до 5 років
11.00 – 13.00 – майстер-клас з виготовлення нитяних ляльок-мотанок (Дитячий майданчик)

13.00 – 15.00 – майстер-клас з виготовлення ляльок-мотанок із тканої тканини (Дитячий майданчик)

Діти від 5 років
13.00 – 14.00  – майстер-клас із дитячих танців, етно-ігор та забав від «Зілля» (Танцювальний майданчик)
15.00 – 16.00 – етно-ігри від «Володар» (Танцювальний майданчик)
16.00 – 17.00 – дитячі танці, ігри та забави від «Зілля» (Танцювальний майданчик)

Діти від 6 років
11.00 – 13.00 
- розмальовування традиційної дерев’яної іграшки (Дитячий майданчик)
- виготовлення нитяних ляльок-мотанок (Дитячий майданчик)
- майстер-клас з ткання полотна (Дитячий майданчик)

13:00 – 16:00 – ліплення свищиків (Дитячий майданчик)
14.00 – 16.00 – майстер-клас з ткання полотна (Дитячий майданчик)
16.00 – 18.00 – розмальовування традиційної дерев’яної іграшки (Дитячий майданчик)

Діти від 8 років
10.00 – 18.00 – майстер-класи з ткацтва – полотно і крайка  (Ткацький майданчик 3)
11.00 – 13.00 – майстер-клас з гончарства (Ремісничий майданчик 2)
12.00 – 13.00 
- уроки історичного фехтування (Історичний майданчик, Бойовище)
- майстер-клас із ковальства (Ковальський цех)
13.00 – 14.00 – майстер-клас зі стрільби з лука (Історичний майданчик, Лучний тир)

СЦЕНА

16:40 – гурт «Родинонька», давні ткацькі пісні (ua)

17:00 – гурт «Зілля» (ua)

17:20 – Testamentum Terrae (by)

18:00 – Стари Ольса (by)

Фестиваль ВОЛИНСЬКЕ ВІЧЕ 2013




Ключевые слова: Фестиваль ВОЛИНСЬКЕ ВІЧЕ 2013,ВОЛИНСЬКЕ ВІЧЕ,ПРОГРАМА фестивалю волинське віче,Фестиваль народних промислів,традиційної культури та історії Волині,Рік перший,Волинський серпанок,волынское вече 2013,мапа фестивалю

Читайте также