«Ми дали старт багатьом стріт-артерам» - Андрій Зоїн на прес-конференції фестивалю «Республіка»

«Ми дали старт багатьом стріт-артерам» - Андрій Зоїн на прес-конференції фестивалю «Республіка»

Про те, чому фестиваль «Республіка» цьогоріч змінив дислокацію, як знаходять нових райтерів та як мешканці Кам’янця-Подільського реагують на розмальовані будинки розповідали під прес-конференції фестивалю. Захід відбувся 14 вересня у конференц-залі готелю «7 днів», що є партнером фестивалю «Республіка».

Перед початком прес-конференції настрій представникам ЗМІ підняла прес-секретар фестивалю Іванна Мартинів, мовляв, замість прес-анонсів та іншого роздаткового матеріалу, варто було принести усім журналістам котлети.

Учасниками прес-конференції були головний організатор та ініціатор Республіки Андрій Зоїн, керівник музичної частини фестивалю Тетяна Лотоцька та представник Кампанії А21 Юлія Саченко.

Зокрема, Андрій Зоїн розповів про одну із запрошених художниць з Австралії -всесвітньовідому Vexta. За словами організатора, вона знайшла вільний час, аби приїхати на Республіку, хоча до того малювала у Нью-Йорку, Франції, Хорватії, а після фестивалю поїде у Великобританію. Загалом цього року розмалюють приблизно 10 будинків. Варто наголосити, що до організації третьої Республіки долучилося чимало місцевих громадських організацій, представники команди фестивалю «The Best City.UA», представники місцевих спільнот «Арт-Простір», «ПЛАСТ» та «Чисті схили каньйону» долучилися до екоакції з прибирання річки Смотрич, що тривала 14 вересня 2013 року у Кам’янці-Подільському.

Активно співпрацює фестиваль «Республіка» і з міжнародною організацією AISEC.

«Хороші гурти не повинні бути в тіні»

Про це під час прес-конференції розказала керівник музичної сцени Тетяна Лотоцька та пояснила, як відбувається відбір музичних гуртів на Республіку.

Частину груп вибирають за допомогою Інтернет-голосування, частина з них подають заявки на пошту, і, звісно, хед-лайнерів запрошують організатори. Однак, як наголосила Іванна Мартинів: «фестиваль «Республіка» - це не лише музика, це й виховання, зокрема, місцевих мешканців та людей, які приїжджають на фестиваль». Так, в рамках кампанії «Зроби Україну чистою» відбулось прибирання каньйону річки Смотрич.

Також прес-секретар заходу анонсувала лекцію про феміністичне мистецтво відомої журналістки та громадського діяча Тамари Злобіної, які відбудеться сьогодні, 14 вересня, о 14:00 та лекцію з протидії торгівлі людьми о 15:30 від Кампанії А21. Обидві лекції відбудуться у приміщенні «Арт-простору», ХВМ, що на Вірменській площі. Представник Кампанії А21 Юлія Саченко розповіла присутнім, що Україна є однією з найбільших країн-постачальників рабів, відповідно громадські діячі найбільшу увагу приділяють роботі з молоддю. Правозахисниця пояснила назву організації. За її словами, учасники кампанії – аболіціоністи 21 століття (аболіціоністи – громадський рух, що бореться проти рабства).

Усіх присутніх цікавило питання, чому ж цього року фестиваль змінив локацію. Андрій Зоїн пояснив, що цьогоріч організатори вирішили прислухатись до місцевих мешканців, які були проти того, аби фестиваль відбувався на попередньому місці, а також були побоювання щодо кількості фестивальників, які просто фізично не помістяться у стінах фортеці.

За словами ініціатора Республіки, не всім мешканцям Кам’янця-Подільського до вподоби те, що фасади їхніх будинків розмальовують. Проте, «республіканці» намагаються донести ідею фестивалю та пояснити користь від такої мистецької акції. Інші ж навпаки, просять, аби їхні будинки прикрасили. До слова, серед них і головний лікар пологового будинку, школа слабозорих та окремі містяни.

Як повідомив Андрій Зоїн, критерій відбору райтерів – один – це балансування між реалізмом та абстракцією, адже треба зважати на смаки людей. Нових художників команда Республіки знаходить через Інтернет, а вітчизняні, російські та білоруські митці самі пропонують свої послуги.

«Ми дали старт багатьом стріт-артерам», - зауважив організатор. За його словами, чимало з тих, хто малював на фестивалі зараз працюють закордоном. Зокрема, севастопольський художник Олексій Kislow, який нещодавно повернувся із Франції.

Закінчилась прес-конференція презентацією фестивалю. Журналістам показали, як Республіка змінила місто за два роки 


Читати також