Музика за межами стандартів (5 vymir в Києві 2013)

Музика за межами стандартів (5 vymir в Києві 2013)

Не хочеться сухості звіту і слів банальності, хочеться щирості емоцій та вражень, тому перепрошую, якщо не збережу в своїй роботі хронології подій.


Сталося! Нарешті, попри всі перепони та негаразди,  київському гурту «5 vymir» вдалося провести повноцінний концерт у столиці. І дуже тішить, що відбулося це в досить символічному місці – Малій опері. Оскільки саме в цьому залі панує особлива атмосфера: потріскана стеля, старі ліпнини,  вузький коридор та напівтемні сходи.  Складалося враження, що потрапляєш на двадцять-тридцять років назад, в часи радянських табу, коли таке поняття, як «український рок» не мало право існувати, принаймні, офіційно. А тому найвідданіші прихильники, люди іншої формації, музично-поетична інтелігенція шукали прихистку в старих будівлях, таких як Мала опера.

Саме таким світом  ти починаєш дихати, коли опиняєшся в стінах залу, отож, обравши місце з історією, а не якийсь новостворений мьюзік-холл, хлопці зробили влучний постріл в серця своїх шанувальників.

Гурт відіграв на славу! Запалили залу своїм позитивом, відвертістю, розкутістю і, звичайно, першокласною музикою. Костя, Семен, Вадік  і Рома жартували, спілкувалися з публікою, розповідали про історії, пов’язані з тією чи іншою піснею.  До речі, ми (відвідувачі концерту) почули майже всі пісні гурту: і англомовні, і українськомовні, і, навіть  розривні «інструменталки»,  які переносили твою свідомість в п’ятий вимір естетичного сприйняття.

Своєю щирістю, неприхованою радістю, відкритістю, драйвом хлопцям вдалося довести всіх присутніх до музичного екстазу: танцювали всі, навіть ваш покірний автор. Хоча були і більш екстравагантні способи сприймати концерт, наприклад, біля мене один хлопець насолоджувався музикою лежачи (і в цьому щось є!).

Взагалі поведінка фанів викликає тільки захоплення і респект, оскільки вони були нереально активні: організували флеш-моб для пісні  «Я і Море» та намалювали картину в стилі Енді Ворхола з портретами усіх учасників гурту. І хоч зібралося трохи більше сотні людей, віддача їх була стовідсоткова, що рідко бува на масштабних концертах.

І наостанок хочеться подякувати хлопцям за те, що попри фізичний холод в залі, їм вдалося зігріти усіх своїм теплим концертом!

                                                                                      Вася Мандрик

Фотограф - Поліна Петренко
Ключевые слова: Музика,за межами,стандартів,5 vymir,в Києві,2013,концерт,гурт,5 вимір,мала опера

Читайте также