Закриття бієнале ARSENALE 2012

ARSENALE 2012,арсенале,киев

ARSENALE 2012 збирати глядацькі голоси припинила за день до закриття.


У результаті попереднього опитування перевагу відвідувачів отримали 20 творів, серед яких «Золотий лотос», що розміщувався досі на Майдані (автор Чой Джонг Хва), «Коло тварин» (автор Ай Вейвей), «Я почув голос Бога» (Шень Шаомінь). Східна культура та східне сучасне мистецтво, як виявилося, припало українцям до смаку.
Експозиція бієнале містить картини, скульптури, інсталяції та відеороботи. Опитані вітчизняні мистецтвознавці та самі митці, що завітали на церемонію закриття, надавали перевагу саме відеороботам.
Можливо, через таку розбіжність поглядів Премією ARSENALE AWARDS у номінації Вибір глядацької аудиторії відзначено одразу трьох художників: Яйой Кусама, Чігару Шіота з Японії, а також Китайського митця Сонг Донга. Призовий фонд цієї премії становить 15 тисяч доларів.
Переходимо до другої номінації. Тут компетентне журі обрало двох лауреатів – Миколу Малишка та Андрія Сагайдаковського. За вагомий внесок у світове мистецтво українці здобули 20 тисяч доларів. Щоправда, чи можна порівнювати такі категорії, як «світове мистецтво» та «українське мистецтво»?

Тим паче, коли мова йде не про класику, а про наших сучасників.

І, нарешті, те перше заповітне місце, з призовим фондом у п’ятдесят тисяч доларів. Лауреатом у номінації «За вагомий внесок у розвиток сучасного мистецтва» стала британська художниця Філліда Барлоу. Однак вона особисто не змогла приїхати на вручення нагороди, оскільки працює над новою виставкою. До речі, презентований на бієнале твір Філліди Барлоу «Розщелина» знаходиться у двадцятці глядацьких симпатій.
Отож, проект бієнале, над яким старанно працювала команда Мистецького Арсеналу, завершився.
Остання, прощальна ніч бієнале у супроводі діджейного сету більше походить на вечірку. Але вже зранку почнеться демонтаж експозиції. Київ прощається з сучасним світовим мистецтвом, щоб зустрітися 2014 року знову.

Первая Киевская Биеннале современного искусства Ключевые слова: Закриття бієнале,ARSENALE 2012,Золотий лотос,Майдан,Чой Джонг Хва,Коло тварин,Ай Вейвей,Я почув голос Бога,Шень Шаомінь,східне сучасне мистецтво,Східна культура,Експозиція бієнале,ARSENALE AWARDS,Яйой Кусама, Чігару Шіота,Сонг Донг,Філліда Барлоу,Первая К

Читайте также