08-08-2012 В мире 534

Двоє французьких вчених удостоєні міжнародної премії Пуанкаре

за внесок у розвиток математичної фізики,пуанкаре
Двоє французьких вчених стали лауреатами престижної міжнародної премії імені Анрі Пуанкаре за внесок у розвиток математичної фізики.

Як написано в заяві Національного центру наукових досліджень (НЦНД) Франції, "в цьому році премію, яка присуджується раз на три роки на Міжнародному конгресі з математичної фізики, отримали, зокрема, двоє французьких математиків, дослідження яких привели до відкриттів в цій галузі знань".

За роботи "лежачі на стику класичної теорії динамічних систем та аналізу рівнянь в приватних похідних" премії Пуанкаре удостоєна співробітник математичної лабораторії університету Париж-Південь Наліні Анантараман. Також нагороду отримав спеціаліст паризької лабораторії Жака-Луї Ліона Сільвія Серфаті, яка представила дослідження в області нелінійного функціонального аналізу. Крім того, премією були відзначені й американські вчені - Фріман Дайсон з Інституту перспективних досліджень США і Беррі Саймон з Каліфорнійського технологічного інституту. Премія імені французького математика, фізика Анрі Пуанкаре була заснована в 1997 році за підтримки Державного фонду Франції. Вона присуджується за видатний внесок у розвиток математичної фізики і за діяльність, що заклала основи нових напрямків у цій великій галузі знань.



Ключевые слова: за внесок у розвиток математичної фізики,премія Пуанкаре,Наліні Анантараман,Жака-Луї Ліона Сільвія Серфаті,Фріман Дайсон,Беррі Саймон,за підтримки Державного фонду Франції

Читайте также