Мовний тероризм

Філологи проти екстремізму в інтернеті

Співробітники кафедри мовної комунікації Пермського державного університету (ПДНІУ) запропонували спосіб очистити російськомовний сегмент інтернету від реплік екстремістського змісту. Про це повідомляється на сайті університету.



Як йдеться у повідомленні, за допомогою розробленої вченими ПДНІУ "інноваційної програми FILTEX" будь-який користувач зможе захистити себе від протиправного контенту в соціальних мережах і блогах. Принцип роботи програми заснований на системному виділенні "ознак ворожості" на всіх рівнях мови. Програма формалізує ці ознаки і представляє їх у вигляді, зрозумілому для машини.

Поки що створений лише дослідницький прототип FILTEX, інтерфейс поки не розроблений. Передбачається, що в майбутньому FILTEX можна буде користуватися через веб-сервіс, також програма буде доступна як додаток для соцмереж. Першу версію інтерфейсу обіцяють представити в березні-квітні 2013 року.

На даному етапі FILTEX навчився позначати в тексті протиправні висловлювання. У майбутньому програма зможе їх видаляти. Крім того, в роботі програми передбачена можливість врахування думки користувачів.

За оцінками співробітників університету, екстремістські або образливі висловлювання містять близько 26% коментарів у публічному секторі рунета. Цю ситуацію у вузі назвали "мовним тероризмом".

Останнім часом екстремістським висловлюванням в мережі приділяється багато уваги з боку російської влади. Так, 26 жовтня житель Саратова став фігурантом кримінальної справи за образливий коментар на форумі місцевого інтернет-видання. 1 листопада в РФ вступає в силу закон про реєстр заборонених сайтів - власники занесених до нього доменів будуть зобов'язані видаляти сторінки з протиправним контентом.


Читайте также