767
Лекція до 150-річчя Миколи Пимоненка

Лекція до 150-річчя Миколи Пимоненка

Сб, 17 марта 2012
Днепр, Украина
ул. Шевченко, 21 [на карте]

17 березня, о 14.00, провідний науковий співробітник Художнього музею Ігор Труш прочитає лекцію про життя та творчість видатного українського маляра Миколи Пимоненка, 150-річчя від дня народження котрого святкує цього березня українська громадськість


Микола Пимоненко народився у мальовничому передмісті Києва – Пріорці, у родині іконописця й різьбаря. Допомагаючи батькові, він вчився малювати, а згодом почав мріяти про вступ до художньої школи, проте через брак коштів батько зміг віддати сина лише до іконописної майстерні. Там, на щастя хлопця, його роботу побачив художник Микола Мурашко, засновник і керівник Київської малювальної школи. Помітивши великі здібності підлітка, він запропонував йому навчатися в своїй школі. А коли дізнався, що у Пимоненка немає змоги платити за навчання, прийняв його безкоштовно.

Микола був одним із найобдарованіших учнів. Навчання у нього йшло настільки успішно, що вже з другого року він починає допомагати педагогам – веде рисунок у молодшій групі як репетитор.

1882 року Пимоненко вступив до петербурзької Академії мистецтв як вільний слухач. З академічними завданнями він справлявся легко, отримуючи високі оцінки та медалі. Проте 1884 року через хворобу легенів, що розвинулася у художника внаслідок нестатків, перевтоми і погані кліматичні умови Петербурга, він змушений був залишити Академію і повернутися до Києва.

З цього часу розпочинається самостійна творча робота Пимоненка, а також педагогічна діяльність у Київській малювальній школі, куди його запросив на посаду викладача Микола Мурашко.

Про те, як склалася подальша творча доля художника, і йтиметься на лекції Ігоря Труша.

До зібрання ДХМ входить 3 твори Миколи Пимоненка. Найбільше з цих полотен – «Жертва фанатизму» - перебуває у постійній експозиції музею. Ігор Борисович Труш у своїй лекції торкнеться і легенди про написання цієї картини.

17 березня, 14.00

Дніпропетровський художній музей, вул. Шевченка 21

Довідки за телефонами: 47-33-38, 744-60-35© md-eksperiment.org

Опубликовано: 13 марта 2012