464
алтарь нации оксана мась

ВІВТАР НАЦІЙ НА АЙ-ПЕТРІ

Вс, 30 сентября 2012
Ялта, Украина
г. ай-петри [на карте]

В Криму представлені лік та рука Діви Марії, Святий Дух, Співаючі янголи, лице Адама, — фрагменти, котрі виставлялись перед церквою San Stae у Венеції.


В рамках національного виставкового туру "Вівтар націй". Безпрецедентний за масштабом і задумом твір сучасного мистецтва буде вперше представлено в Східній Європі. Висота установки складе 12 метри, а ширина 18 метрів. Композиція складатиметься з 5 фрагментів. І це тільки частина задуманого художницею твору. Завершена робота представить масштабний арт-об'єкт з 302 панелей, загальним розміром 92х134 метрів.

Туристи та жителі Криму зможуть насолоджуватися грандіозним видовищем протягом всього літа, з 6 липня по 1 вересня. Потім його побачать також в Дніпропетровську, Харкові, Донецьку, Львові та Запоріжжі.

Прототипом установки "Вівтар націй" став проект "Post-vs-Proto-Renaissance" - сенсація 54-й Венеціанській бієнале (2011). Крім того, проект від України "POST-VS-PROTO-RENESSANCE" став лідером глядацьких симпатій.

Твір Оксани Мась відтворює Гентський вівтар - шедевр епохи Відродження братів Ван Ейк. На окремих дерев'яних елементах у формі писанок, з яких створено вівтар, зображені людські пристрасті, бажання, надії і мрії. У розписі дерев'яних деталей брали участь жителі 42 країн - від ув'язнених до ченців, від дітей до пенсіонерів. На думку художниці, кожен, хто захоче і спробує зрозуміти цей твір, чекає трансформація душі та світогляду.

Плато АЙ-Петрі

6 липня - 30 вересня© md-eksperiment.org

Опубликовано: 08 мая 2012

Видео