289
Шлях до майбутнього - мистецтво нового покоління Японії

Виставка сучасного японського мистецтва у Дніпропетровську (15 червня-29 липня)

Вс, 29 июля 2012
Днепр, Украина
ул. Шевченко, 21 [на карте]

15 червня, о 14.00, у Дніпропетровському художньому музеї буде відкрито виставку сучасного японського мистецтва «Шлях до майбутнього - мистецтво нового покоління Японії».


На вернісажі буде присутній Надзвичайний і Повноважний посол Японії в Україні Тоічі Саката

До нас ця пересувна виставка прибула з Америки. Дніпропетровськ став першим українським містом, де експонуватимуться твори 11 сучасних японських мистців. Другим і останнім містом буде Київ.

У 1990 роки відбулися значні зміни в економічному і політичному устрою у світі. Реакцією багатьох людей на це було зневажання великих проблем і зосередження на більш дрібних та особистих сферах. Так само і у сучасному мистецтві з’явилася загальносвітова тенденція, коли мистці почали проявляти більший інтерес до повсякденного життя і зосередили увагу на висловленні дуже особистих почуттів.

На виставці у Художньому музеї репрезентовано картини, скульптури, інсталяції, фотографії та відеороботи японських мистців, котрі у той чи інший спосіб відгукнулися на сучасний стан речей у світі. Об’єкти для своєї творчості вони беруть зі свого безпосереднього оточення. Їхні роботи видовищні, вони демонструють велику зацікавленість у процесі створення речей.

Ця виставка дозволить глядачеві відчути свіжість і життєву силу сучасного японського мистецтва, а також надасть можливість переглянути своє ставлення і подискутувати про привабливість та сенс мистецтва.

Організатори виставки: Дніпропетровський художній музей, Посольство Японії в Україні, Японська Фундація.

Японська Фундація є незалежною адміністративною установою, яка виступає в якості головної організації Японії з міжнародного культурного обміну. Програми Фундації, які охоплюють такі сфери, як наука і освіта, японістика, викладання японської мови, мистецтво, видавнича справа, аудіо-візуальні засоби інформації та спорт, здійснюється у співпраці з більш ніж 130 країнами світу. Фундація має велику колекцію мистецьких робіт, що дозволяє влаштовувати чимало пересувних виставок по всьому світу, і їхня тематика дуже різноманітна, починаючи від живопису й фотографії, закінчуючи керамікою, витворами з глини та японськими ляльками.

Останніми роками Японська Фундація проводить близько 20 пересувних виставок на рік більш ніж у ста музеях та культурних установах світу. Ці заходи демонструють різноманітність японської культури та мистецтва, і завжди сприймаються з великим ентузіазмом, де б вони не проводились.

Виставка сучасного японського мистецтва «Шлях до майбутнього - мистецтво нового покоління Японії» у Дніпропетровському художньому музеї триватиме по 29 липня

Довідки за телефоном: 744-60-35 (36)© md-eksperiment.org

Опубликовано: 15 июня 2012