171
Ігор Янович в арт-центрі Я Галерея

Ігор Янович в арт-центрі Я Галерея у Києві в рамках Паралельної програми ARSENALE 2012

Пн, 30 июля 2012
Киев, Украина
вул. Хорива, 49 Б [на карте]

Арт-центр Я Галерея запрошує на відкриття виставки, що буде представлена в рамках Паралельної програми Першої київської міжнародної бієнале сучасного мистецтва ARSENALE 2012.


Контекст - надто зужите слово у теоретичних текстах та статтях, проте в новому проекті Ігоря Яновича воно набуває нового змісту. Картина художника виходить за рамки музейно-галерейного простору і, як об'єкт, втручається у нехарактерне урбаністичне та пост-урбаністичне середовище: подорожує по маршруту Львів-Київ-Прип'ять та потрапляє в об'єктив фотографа з усім навколишнім антуражем, веде діалог з графіті на київській набережній, з'являється на Личаківському цвинтарі, між старими каплицями і костелами, взаємодіє з покинутими інтер'єрами Прип'яті, наголошуючи на руйнації, акцентуючи її майже мистецьку декоративність...

Вже двічі представлений у двох версіях - у львівській галереї Primus у 2009 році та у Вільнюській Академії Мистецтв у 2011, проект Контекст нарешті опиняється в просторі арт-центру Я Галерея. 

Проект Контекст - результат співпраці художника Ігора Яновича та фотографа Марії Бикової, у якому відбувається взаємодія середовища, митця та глядача, виникає діалог внутрішнього змісту і зовнішнього соціально-урбаністичного середовища. Це не перша спроба художника дати змогу глядачеві взяти участь у такій взаємодії: у доробку автора є проекти зі схожою задачею - дослухатись до діалогу живопису із сакральним тлом (проект Діалог 2009), а також із музичним.

Контекст. Ігор Янович
04.07 - 30.07.12
арт-центр Я Галерея у Києві, на Хорива, 49Б
Куратор - Павло Гудімов
Фотограф - Марія Бикова
Запрошуємо Вас на відкриття виставки за участю художника Ігоря Яновича та фотографа Марії Бикової, що відбудеться в середу, 4 липня, з 19.00 до 21.30, в арт-центрі Я Галерея на Хорива, 49Б.
В рамках проекту Контекст, 7 липня, в арт-центрі Я Галерея у Києві відбудеться музичний перфоменс Юрія Яремчука ТРИ П'ЄСИ В КОНТЕКСТІ. 
Музика перфоменсу авторства Юрія Яремчука має три частини, пов'язані між собою єдиною концепцією проекту Контекст. Частково створена як студійна композиція, записана  на жорсткий диск, вона буде імпровізаційно відтворена в просторі арт-центру. Безмежність асоціацій, викликані самою назвою проекту, просторове оточення і «дійові особи» перфоменсу «звучать» як суб'єкти та об'єкти середовища. Задачею музиканта є «зібрати» ці звуки у певну композицію, яка максимально відображає ідею проекту художника Ігоря Яновича та фотографа Марії Бикової. 
© md-eksperiment.org

Опубликовано: 29 июня 2012