833
Дженджур Фист 2012

Дженджур Фист 2012

Вс, 19 августа 2012
Ивано-Франковск, Украина
Івано-Франківська обл., місто Надвірна, Пнівський замок. [на карте]

Етнофестиваль «Дженджур Фист» – це відкритий фестиваль різноманітних напрямків у культурі та мистецтві, таких як ленд-арт, реконструкція середньовічного життя, лицарські турніри, концертні та театралізовані дійства, ярмарки, відтворення традиційних ремесел і побуту, що мали місце в підкарпатському краї.


Дженджур – джиджура, кіндзур, гіндур, горчанка жовта, тирлич карпатський.

Фист – дуже,моцно, міць, сильно.

Окрасою Карпат, серед моря квітів і рослин, корінні жителі гір здавна вважають Дженджур. Його лікарські, а інколи навіть магічні властивості помітили і лицарі Ордену тамплієрів. Дженджур входив у дванадцятку найцінніших для них лікарських рослин. Використовували його і мольфари, особливо для лікування чоловічого безсилля та хворіб шлунку. Входив Тирлич і в склад чудодійної мазі для відьом, які використовували її для польотів. Загалом у народній медицині відвари та настоянки дженджуру використовують при туберкульозі, бронхітах, подагрі, ревматизмі, імпотенції, артритах та захворюваннях печінки і це далеко не повний перелік хворіб з якими Джинджорик здатен боротися. Одним словом Фист корінь.

В свою чергу, з середини 15 століття красою і твердинею Карпатського краю був Пнівський замок - неприступна фортеця , яку за період існування вдалося захопити тільки один раз і те в наслідок зради. На сьогодні збереглися частини оборонних стін та декілька веж. Частково проведена реконструкція приміщень.

Сам етнофестиваль – це можливість повернути галицькій твердині минулу славу та пошану. Можливість бажаючим пірнути у вир середньовічного життя та побуту.

В програмі:

Свято Спаса - це свято Перетворення Спаса нашого — Ісуса Христа, що відзначаємо 19 серпня. Він же — яблучний Спас.

На фестивалі «ДженджурФист» планується освячення фруктів за участі священників. У Службі Божій візьмуть участь лицарські клуби у повному строї.

Свято компоту – використовуючи за основу освячені фрукти на Спаса та цілющий корінь Дженджури організатори планують зварити найбільший в Україні казан компоту і безкоштовно пригощати ним усіх охочих.

Квест – місто Надвірну ще називають містом трьох замків. Використовуючи цю назву організатори мають на меті провести ряд цікавих заходів із залученням активної молоді. Скарби Куропатвів, Загублений легіон та інше, саме такі та схожі теми будуть запропоновані любителям квестів.

Княжна фестивалю – це конкурс краси у середньовічному стилі. Хутра, автентичні страви, танці того періоду все це буде у видовищному дійстві під назвою «Княжна фестивалю».

Лицарські турніри – поєдинки кращих представників клубів історичної реконструкції у номінаціях: щит-меч, професійні поєдинки, 5х5, бугурти.

«Фист огень» - театралізована постановка в якій відбудеться факельний хід, танці з вогнями, спалювання Гінджябаби як символа зла і звичайно велике вогнище.

Етнофестиваль «Дженджур Фист 2012»

18-19 серпня 2012 року

Івано-Франківська обл., місто Надвірна, Пнівський замок.© md-eksperiment.org

Опубликовано: 19 июля 2012