395
бойковский фестиваль

Міжнародний бойківський фестиваль 2012

Вс, 05 августа 2012
Львов, Украина
г. Турка [на карте]

З 1 по 5 серпня на Львівщині в Турківському районі пройде V ювілейний міжнародний бойківський фестиваль, який став вже традиційним художньо-культурним заходом, що проводиться на Бойківщині раз на 5 років.


Засновник Всесвітнього бойківського фестивалю відоме всеукраїнське товариство «Бойківщина - XXI століття». Серед інших організаторів - Міністерство культури України, Турківська райдержадміністрація, Львівська обласна державна адміністрація та Турківська районна рада.

Головна мета проведення фестивалю - відродження народних традицій і стародавніх звичаїв бойків, збереження та популяризація автентичного, оригінального бойківського фольклору, а також народних промислів і ремесел.
Програма нинішнього року передбачає проведення мистецьких, культурних, наукових і навіть краєзнавчих заходів за участю як професійних, так і аматорських колективів. Організаторами заплановано проведення виставок-ярмарків з роботами народних майстрів, організація літературних і наукових конкурсів і конференцій, а також презентації місцевих громад Турківського району, ознайомлення гостей фестивалю зі своєрідною бойківської кухнею і т. д.
У заході братимуть участь багаточисельні представники бойківських громад і товариств з Росії, Україні, Білорусії, Польщі та деяких інших країн.


Основні фестивальні події відбудуться на співочому полі села Явора Турківського району, в містечку Турка - на його центральних вулицях і площах, в музеях та інших закладах культури. Різні фестивальні заходи заплановані також і в більшості населених пунктів Турківщини. © md-eksperiment.org

Опубликовано: 24 июля 2012