569
Майстер-клас із вишивання

Майстер-клас із вишивання до Дня незалежності

Вс, 19 августа 2012
Днепр, Украина
ул. Шевченко, 21 [на карте]

19 серпня до Дня Незалежності України у Художньому музеї художниця з етнічного костюму Антоніна Бондарук проведе майстер-клас із з вишивання чоловічої сорочки (народний крій)


Українська вишита сорочка набула вже статусу національного символу. Вишиті вироби – символічні атрибути нових свят і обрядів. Вишиванки сьогодні вдягають люди різного віку: як у містах, так і в селах.

В Україні розрізняють понад 100 технік одностороннього та двостороннього вишивання. Українському народному вишиванню властиві мініатюрність, ювелірна чистота виконання, коли вишивка має однаковий вигляд з лиця та вивороту; надзвичайне багатство регіональних варіантів, яке відбиває культурну специфіку кожної з українських земель.

Забезпечення родини білизною покладалося традиційно на жінку, і часто вже на весіллі наречений був одягнений у сорочку, що її пошила й вишила молода. Сьогодні спостерігається відродження традиції дарувати нареченому сорочку, а новонародженій дитині – вишиту наволочку на подушку.

Як покроїти, пошити й вишити чоловічу сорочку, розкаже і покаже на майстер-класі Антоніна Бондарук, керівниця творчої лабораторії «Берегиня» при Дніпропетровському художньому музеї.

Початок майстер-класу: о 14.00

  Довідки за телефонами: 744-60-35, 47-33-38 © md-eksperiment.org

Опубликовано: 09 августа 2012