453
ВИКРАДЕННЯ ЄВРОПИ. Театр ім. Івана Франка

ВИКРАДЕННЯ ЄВРОПИ. Театр ім. Івана Франка

Сб, 13 января 2018, 19:00
Пт, 16 февраля 2018, 19:00
Вт, 06 марта 2018, 19:00
Киев, Украина
Театр им. Ивана Франка [на карте]

Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка представляє!

ВИКРАДЕННЯ ЄВРОПИ

Сьогодні вкотре думки кожного українця сповнені надіями та сподіваннями на глобальні зміни. Цього разу мрії та прагнення пов’язані із Європою. Яка вона? І де зараз ця Європа? Можливо, згідно давньогрецького міфу про викрадення прекрасної дочки фінікійського царя Агенора – Європи могутнім Зевсом, що заради коханої перетворився у бика, лестощами одурманив красуню, яка сіла на нього і поринула у далину, де лише море і синє небо. Згодом стала дружиною Зевса, народила йому трьох могутніх і мудрих синів. Можливо, вона й досі живе на далекому острові? Чи вже повернулася додому?

У виставі ви не зустрінетеся із красунею Європою. Натомість, режисер та драматург за підтримки Гете-Інституту в Україні об’їздили міста та села України, поспілкувалися із різними людьми, від трактористів до губернаторів областей, свої враження від зустрічей вони перетворили у театральне дійство. Яскравими засобами сценічної виразності автори разом із акторами лише відображають відчуття дійсності, той момент, де перетинається внутрішній світ художника і реальність. Вистава твориться зараз, тут, цієї миті. В ній, як у нашому житті, мрії тісно переплітаються із минулим, яке наздоганяє, не полишає, примушує прискіпливіше вгледітися в те, що на нас чекає у майбутньому. Реалії, завдяки фантазії режисера, перетворюються в образи, фантасмагорії, породжують асоціації, що провокують замислитися і визнати, що багато десятиліть наше існування було підпорядковане цінностям, які руйнували душі, знищували культуру, високу духовність нашої країни і кожного з нас.

Це вистава-мандри, що супроводжують нас ціле життя. Мандри, мета яких – знайти себе у часі, своє місце в цьому непростому світі, пошуки відповідей на вічні питання «хто ми?», «які ми?» і «якими ми маємо бути?» - і це залежить лише від кожного з нас.

Довідка: Географічний центр Європи знаходиться у селищі Ділове Закарпатської області. Це визначено у 1887 році географами з Імператорсько-Королівського військово-географічного інституту у Відні. Біля дороги, що з’єднує Мукачево і Рогатин, є двометровий кам’яний знак із написом: «Це постійне, точне, вічне місце, визначене спеціальним апаратом, виготовленим в Австро-Угорщині, в європейській системі широт і довгот. 1887».

Режисер-постановник - Андрій Май

Художник-сценограф - Андрій Май

Художник по костюмах - Катерина Маркуш

Художник по світлу - Анатолій Шабетя, Андрій Кононенко

Композитор - Максим Блок

Звукорежисер - Артем Орлюк

Відеоінженер - Олександр Рожков

Помічник режисера - Ольга Василенко

Адрес: Україна, м. Київ, Театр ім. Івана Франка, пл. Івана Франка, 3.

Тел.: 279 - 59 - 21© md-eksperiment.org

Опубликовано: 07 декабря 2014