569
Вистава Я, СПАДКОЄМЕЦЬ. Театр ім. Івана Франка

Вистава Я, СПАДКОЄМЕЦЬ. Театр ім. Івана Франка

Чт, 21 мая 2015
Киев, Украина
пл. Івана Франка, 3 [на карте]

Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка представляє!

Ім’я італійського класика-комедіографа Едуардо Де Філіппо (1900-1984 р.р.) вряд чи потребує популяризації. Практично не існує в світі театру, який би не звертався до його творчості. І це цілком закономірно, адже, народившись у театральній родині, сам будучи актором, режисером і створивши свій власний театр, він досконально знав, відчував і розумів сценічне мистецтво.

Нагадаємо лише декілька назв з величезної спадщини драматурга: «Неаполь – місто міліонерів», «Привиди», «Різдво в домі пана Купієло», і, ясна річ, «Філумена Мартурано» - яка для багатьох глядачів відома під назвою «Брак по-італійськи», за якою знято фільм за участю Софі Лорен і Марчелло Мастрояні.

П’єса «Я, спадкоємець» - першопрочитання на українській сцені. Як і в багатьох творах Едуардо Де Філіппо, тут присутні блискучі діалоги, неординарні характери, які проявляються у парадоксальних життєвих ситуаціях. У п’єсі поєднуються комедійність і глибокий психологізм, який у свою чергу легко співіснує із буфонною яскравістю і гротескністю.

  Дія п’єси відбувається у родині адвоката Амедео Сельчано. Сталою традицією цієї сім’ї є заняття благодійністю, яке передається із покоління в покоління. В цьому вони вбачають своє вище призначення і сенс буття. Події розгортаються через декілька днів по смерті Проспера Рібери, який протягом 37 років мешкав в їхньому домі на правах члена родини і в той же час був своєрідним «хлопчиком для биття», якого кожен з членів родини використовував на свій манер. Колись давно, його самотнього і зубожілого, привів у дім батько адвоката, теж адвокат, просто з жалю… і Просперо лишився назавжди. Його смерть з одного боку спустошила кожного, а з іншого – звільнила від певних зобов’язань. Члени родини, віддавши данину покійному, навіть й уявити собі не могли, що все тільки розпочинається… До їхнього дому з’являється син дона Просперо – Людовіко, із повідомленням, що він є спадкоємцем свого батька, а успадковує він…

Режисер-постановник та музичне оформлення – Олексій Зубков
Сценографія та костюми – Федір Александрович
Художник по світлу – Віктор Святненко
Звукорежисер – Леонід Бартошук

 

Адрес: Україна, м. Київ, Театр ім. Івана Франка, пл. Івана Франка, 3.

Тел.: 279 - 59 - 21

19:00 Камерна сцена© md-eksperiment.org

Опубликовано: 07 декабря 2014