489
СПЛЯЧА КРАСУНЯ. Музичний театр

СПЛЯЧА КРАСУНЯ. Музичний театр

Вс, 29 апреля 2018, 12:00
Вс, 20 мая 2018, 12:00; 15:00
Киев, Украина
Театр оперы и балета для детей и юношества [на карте]
+38-044-425-42-80

Київський муніципальний академічний театр опери та балету для дітей та юнацтва представляє!

П.Чайковський СПЛЯЧА КРАСУНЯ

Балет-феєрія на 2 дії

Лібрето Івана Всеволожського та Маріуса Петіпа за мотивами казок Шарля Перро
Хореографія Маріуса Петіпа та Федора Лопухова

3 січня 1890 року на сцені Маріїнського театру у Санкт-Петербурзі відбулася знаменна подія, поворотна в історії російської та світової музики і хореографії. Це була прем’єра балету-феєрії «Спляча красуня» - твору, який нині справедливо називають «енциклопедією класичного танцю». Шедевр Петра Ілліча Чайковського та Маріуса Петіпа, створений за мотивами однієї з найвідоміших казок Шарля Перро, є вершиною балетної класики ХІХ століття. Адже саме тут музика вперше стала основою балету та повноправним союзником хореографа, а танець – мовою почуттів, виразником внутрішніх емоційних переживань. «Діамантом чистої води» назвав «Сплячу красуню» балетмейстер Федір Лопухов.

На сцені Київського муніципального академічного театру опери та балету для дітей і юнацтва вперше виставу було поставлено у 1994 році балетмейстером Георгієм Ковтуном. Від 2006 року «Спляча красуня» йде на нашій сцені у постановці Віктора Литвинова. Про особливості своєї постановки В.Литвинов розповідає: «Спляча красуня» - один з найвідоміших класичних балетів, який збирає повні зали по всьому світу, не залишаючи байдужим жодного глядача. Однак цей великий балет П.Чайковського - М.Петіпа із прологом та трьома діями, який в оригіналі триває майже чотири години, є, на мою думку, ідеальним для підготовленої, суто балетної публіки. Ми зберегли загальну класичну хореографічну структуру вистави, хореографічні номери залишили, однак зробили певні скорочення у номерах. Ми свідомо пішли на такі вилучення, враховуючи спрямованість нашого театру на дитячу аудиторію та родинні вистави, вважаючи, що це допоможе краще сприймати виставу тим, хто лише залучається до класичного мистецтва, зокрема маленьким глядачам, які вперше потрапили на балет».

Ця вистава мала величезний успіх на гастролях балету та симфонічного оркестру театру у Великобританії, а також на гастролях балетної трупи у Німеччині, Іспанії, Швейцарії, Румунії.

Казкова історія про принцесу Аврору та її рятівника принца Дезіре, безсмертна партитура великого Чайковського, геніальна хореографія Петіпа – все це привертає увагу шанувальників балету вже понад 120 років, зачаровуючи чудовою музикою та дивовижним мереживом різнопланових танців.

Вистава для дітей та дорослих

Прем’єра вистави у Київському муніципальному
театрі опери і балету для дітей та юнацтва
відбулася 19 листопада 2006

Тривалість вистави – 2 год.


Адреса: Україна, м. Київ, Музичний театр, вул. Межигірська, 2.

Каса: +38-044-425-42-80© md-eksperiment.org

Опубликовано: 14 декабря 2014

Киев - Театр

Фестиваль Comic Con Ukraine 2022

Арт-завод “Платформа” 03 сентября - 04 сентября
Показать все

Киев - Скоро

Группа Би-2 в Киеве

ВДНХ 21 мая - 21 мая 19:00

​Концерт Iron Maiden в Києві

Дом офицеров 30 мая - 30 мая 00:30

Ногу Свело в Киеве

Stereo Plaza 08 июня - 08 июня
Показать все