316
Вистава БУРЯ. Театр ім. Івана Франка

БУРЯ. Театр ім. Івана Франка

Пт, 21 октября 2016
Пт, 02 декабря 2016
Киев, Украина
Театр им. Ивана Франка [на карте]

Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка представляє!

За думкою більшості дослідників, «Буря» написана 1612 р. У травні 1613 р. її поставлено в придворному театрі з нагоди святкування шлюбу дочки Якова І принцеси Єлизавети і пфальцграфа Фрідріха. Уперше надрукована in folio 1623 р. У ній чимало комедійних елементів, що тяжіють до буфонади і фарсу. Драматург звертається тут до пародійно-фарсового повторення теми «боротьби за владу» на рівні блазенських персонажів «Буря» вінчає собою створення синтетичного жанру трагікомедії – «трагедії з щасливим кінцем».

(Олена Алексєєнко)

«Бурю» Анотує режисер С.Маслобойщиков:

Міланський герцог Просперо, захопившись вивченням наук, передав всю владу заздрісному братові Антоніо і став жертвою його інтриг, опинившись зі своєю трирічною дочкою Мірандою на острові вигнанців.

Минуло дванадцять років… тепер Просперо підвласні природні стихії, безмежні сили світобудови, що позбавлені моральних принципів і осмисленості, які здатна вносити в них тільки людина. Ці стихії тепер – його слуги, серед них Аріель та Калібан.

Озброєний секретами чародійства і бажаючи відновити справедливість, Просперо влаштовує на морі бурю, в яку потрапляють його кривдники: брат Антоніо, король неаполітанський Алонзо і брат короля Себастьян, а також добрий порадник Гонзало («Він, знаючи, як я люблю читати, поклав сюди ще декілька книжок з моєї книгозбірні. Я ціную їх більш за трон.»). Кривдники не загинули, а стали в руках чародія пішаками в його парадоксальній грі.

Головний свій обов'язок і мету Просперо вбачає в поверненні дочки Міранди, що за двадцять років життя на острові з дитини перетворилася на прекрасну дівчину, до нормального життя в людському оточенні, з якого їх виштовхнули змовники. Для Просперо це означає не тільки повернути її в справедливий світ, не тільки виховати їй захисника і опору – Фердінанда – сина короля Алонзо, але і навчити дочку безпомилково пізнавати добро і зло. Ось чому історія його помсти – це своєрідний анатомічний театр людської душі, який він розігрує перед Мірандою за допомогою підвладних йому духів. Ніби зіскрібаючи поверховий шар зі своїх персонажів-кривдників, Просперо проводить їх лабіринтами їхніх темних душевних закутків.

…Справедливість торжествує, але лише тут і нині – в межах острова.

Просперо відмовляється від магії, від своїх книжок, повертається з Мірандою до життя серед людей. Не втрачаючи віри, вдивляється у вже непідвладне йому, незвичайне майбутнє.

Режисер-постановник, художник постановник, музичне оформлення – Сергій Маслобойщиков

Художник по костюмах – Наталія Рудюк

Балетмейстер – Ольга Семьошкіна

Музичний керівник вистави – засл. арт. України Володимир Гданський

Хормейстр – засл. арт. України Анатолій Навроцький

Художник по світлу – Віктор Святненко


Адрес: Україна, м. Київ, Театр ім. Івана Франка, пл. Івана Франка, 3.

Тел.: 279 - 59 - 21

Основна сцена© md-eksperiment.org

Опубликовано: 09 марта 2015

Киев - Театр

Фестиваль Comic Con Ukraine 2022

Арт-завод “Платформа” 03 сентября - 04 сентября
Показать все

Киев - Скоро

Фестиваль Comic Con Ukraine 2022

Арт-завод “Платформа” 03 сентября - 04 сентября
Показать все