168
Виставка ретроафіш з колекції Романа Давида

Виставка ретроафіш з колекції Романа Давида у Львові

Сб, 01 декабря 2012
Львов, Украина
пр-т Шевченка, 28 [на карте]

Ресторан імпровізацій "Грушевський cinema jazz" презентує унікальну виставку ретрокіноафіш з приватної колекції Романа Давида. На виставці представлено 19 кіноафіш з колекції, яка загалом нараховує 2 000 екземплярів, з них 95% – мальованих. 


Дана виставка є особливо цінною, адже складається з українських афіш, які репрезентують невелику частину колекції, що збиралась протягом довгих 40 років. Кіноафіші мають неабияку художню цінність, оскільки, як правило, над ними працювали відомі художники.

Впродовж 40-х – 90-х років ХХ століття афіші експонувались у фойє кінотеатрів, на фасадах кінозакладів міста Львова та області. Після розпаду Радянського Союзу колекціонеру вдалось врятувати лише деякі ретрокіноафіші, які збереглися в умовах хаосу та невизначеності. І тепер гості ресторану імпровізацій "Грушевський cinema jazz" мають прекрасну можливість роздивитись твори мистецтва, що ілюструють український та світовий кінематограф.

Дана виставка кіноафіш – єдина в Україні. Востаннє у Львові афіші з колекції Романа Давида експонувалася у квітні 1996 року в стінах Національного музею, і ця виставка була присвячена 100-літтю від часу проведення перших кіносеансів у світі, і зокрема у місті Львові.

Виставка ретроафіш з колекції Романа Давида

триватиме до 1 грудня 2012 року

м. Львів, пр-т Шевченка, 28© md-eksperiment.org

Опубликовано: 16 октября 2012

Видео