225
Вистава Радуйся. Напіви до Богородиці

Вистава Радуйся. Напіви до Богородиці

Чт, 14 мая 2015
Львов, Украина
вул. Городоцька, 38 [на карте]

14 травня 19:00

70 грн

Вистава «Радуйся. Напіви до Богородиці», проект «Ірмос. Давні духовні напіви України»

Проект «ІРМОС» - це художній антропологічний проект, засобом і звершенням якого є ірмос - православна духовна практика, здійснювана в сучасному соціо-культурному просторі і втілена в сучасних художніх формах.

Духовні напіви прийшли в Київську Русь з Візантії з початком християнства, віками передавалися поколіннями монахів, духовних співців, спочатку - з рук в руки, пізніше - кулизм'яним записом. Ввібравши соки мелосу цієї землі, до 16-го ст. сформувались у самобутній Український духовний напів і протягом 16-17 ст. були передані нам як український нотолінійний Ірмолой - Богослужбова книга, складена з монодичних співів - ірмосів.

Ірмос поступово вийшов із церковного обряду протягом трьох останніх століть і сьогодні його можна знайти тільки в стародруках архівів та в бібліотеках старих монастирів.

Наша ціль – не повернути Ірмос у Церкву, не відродити ірмолойний спів в Україні і світі (хоч це, можливо, наша далека мрія).

Ірмос для нас – живий, він будить питання: де є творчість сьогодні, що нині є музика і що – театр і ми можемо лише проводити цей текст в часі, бути веденим ним.

Виконавці:

Наталія Половинка

Юлія Цвях

Назар Романюк

Керівники проекту : Сергій Ковалевич, Наталія Половинка© md-eksperiment.org

Опубликовано: 04 мая 2015