367
Вистава МАЛЕНЬКІ ПОДРУЖНІ ЗЛОЧИНИ. Театр ім. Івана Франка

МАЛЕНЬКІ ПОДРУЖНІ ЗЛОЧИНИ. Театр ім. Івана Франка

Вс, 13 ноября 2016
Сб, 10 декабря 2016
Киев, Украина
Театр им. Ивана Франка [на карте]
279 - 59 - 21

Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка представляє!

Вистава “Маленькі подружні злочини” створена за п’єсою відомого французького драматурга Еріка-Емануіла Шмітта. Його входження у світ театру було блискавично-тріумфальним: перша драматургічна спроба “Валонська ніч” (1991 р.) поставлена Шекспірівським королівським театром, друга п’єса “Візитер” (1993 р.) удостоєна Мольєрівської премії 1994 р. у двох номінаціях: “Театральне відкриття” та “Кращий драматург”. У 1998 р. за п’єсу “Фредерік, або Бульвар злочинів” – друга Мольєрівська премія. У 2001 р. французька Академія присуджує авторові Гран-Прі. В його п’єсах виступають такі зірки як: Ален Делон, Фанні Ардан, Поль Бельмондо, Даніель Дар’є, Омар Шеріф.

Абсолютне відчуття природи театру, віртуозність інтриги та діалогу, психологічна розробка персонажів та непередбаченість їхніх вчинків, своєрідність сюжету – і в той же час глибина філософських роздумів про людську сутність стали домінантою творчості Шмітта.

Розуміючи своєрідність авторського почерку, керівництво Національного театру імені І.Франка запросило до постановки цієї п’єси легендарного польського режисера Кшиштофа Зануссі, творчість якого не одне десятиліття є знаковою в багатьох країнах світу, кожна робота якого, чи то на телебаченні, чи то в кінематографі завжди відрізняється особливим світосприйняттям, вмінням відтворювати складність поліфонії життя, у звичному віднайти незвичне, повернути на мить довершеність Гармонії. На творчому рахунку К.Зануссі стрічки, що стали класикою світового кінематографа: “Смерть провінціала”, “Сімейне життя”, “Контракт”, “Рік спокійного сонця”, “Персона нон грата” та інші. Його праця відзначена численними Міжнародними нагородами в багатьох країнах.

Ясна річ, що в кожній виставі велике навантаження лягає на зоровий, сценографічний образ спектаклю. Саме тому сценографом майбутньої прем’єри має стати майстриня цієї галузі Єва Старовійська, яка разом із Кшиштофом Зануссі створила не одну постановку на кращих сценах Європи. Закінчивши у 1956 р. Академію мистецтв у Варшаві, художниця одразу привернула увагу провідних мистецьких колективів і її було запрошено на посаду сценографа до Національного театру Варшави. За час творчої роботи Єва Старовійська працювала із такими відомими режисерами як: Свинарський, Барвинський, Вайда.

З 1965 р. художниця активно співпрацює з театрами: Відня, Берліну, Пітсбургу, Гамбургу, Москви, Дюссельдорфу, Цюріху, Базеля, Амстердаму, Риму, Палермо, Парижу.

Абсолютне відчуття стилю і жанру художнього твору надало можливість майстрині працювати в найрізноманітніших жанрах. Серед робіт вистави: “Юлій Цезарь” У.Шекспіра, “Три сестри” та “Дядя Ваня” А.Чехова, “Кар’єра Артуро Уі” Б.Брехта, “Танго” Мрожека. Неодноразово Єва Старовійська співпрацювала з оперними театрами. До її постановок належить такий шедевр музичного мистецтва як “Катерина Ізмайлова” Д.Шестаковича.

Історію любові-ненависті двох неординарних особистостей розіграють зірки Національного театру імені І.Франка Ірина Дорошенко та Олексій Богданович.

Режисер-постановник – Кшиштоф Зануссі (Польща)

Режисер – засл. діяч мистецтв України Дмитро Чирипюк

Композитор – Войцех Киляр

Сценографія та костюми – Єва Старовійська (Польща)

Звукорежисер - Олексій Кітель, Олександр Пліса


Адрес: Україна, м. Київ, Театр ім. Івана Франка, пл. Івана Франка, 3.

Тел.: 279 - 59 - 21

Основна сцена© md-eksperiment.org

Опубликовано: 17 мая 2015

Киев - Театр

Фестиваль Comic Con Ukraine 2022

Арт-завод “Платформа” 03 сентября - 04 сентября
Показать все

Киев - Скоро

Группа Би-2 в Киеве

ВДНХ 21 мая - 21 мая 19:00

​Концерт Iron Maiden в Києві

Дом офицеров 30 мая - 30 мая 00:30

Ногу Свело в Киеве

Stereo Plaza 08 июня - 08 июня
Показать все