313
Виставка світлин Марлена МАТУСА. Дніпропетровський художній музей (2-26 липня 2015)

Виставка світлин Марлена МАТУСА. Дніпропетровський художній музей (2-26 липня 2015)

Вс, 26 июля 2015
Днепр, Украина
вул. Шевченка, 21 [на карте]

2 липня, о 16:00, у Дніпропетровському художньому музеї відкриється виставки «Ретроспектива», присвячена пам’яті видатного фотохудожника, члена Національної спілки фотохудожників України, засновника Дніпропетровського фотоклуба «Дніпро» Марлена Яковича МАТУСА (1937 – 2014).

Марлен Матус є культовою фігурою як для нашого регіону, так і для всієї України. Саме завдяки його енергетиці сформувалася своєрідна та особлива дніпропетровська школа фотографії, вихованцями якої стали нині відомі в Україні та за її межами майстри. Він був людиною емоційною та пристрасною, котра захоплювала любов’ю до мистецтва фотографії та анімації всіх, хто знаходився поруч.

На виставці представлено ретроспективу з біля 200 світлин Марлена Яковича. На ній презентовано фрагменти великих тематичних серій, яким фотохудожник присвятив все своє творче життя. Так, свою відому серію «Сторінки старого альбому» він створив, використавши фотографії, зроблені ним ще у дитинстві, в 11 років, на Полтавщині.

Серед численних творів автора особливо виділяється серія фоторобіт під назвою «Страна Советов», а також численні портрети Марлена Яковича (так звана «Матусяна»), які були виконані в різні часи численними фотохудожниками з різних міст та країв.

Крім світлин, на виставці буде презентовано декілька документальних стрічок про майстра, виконаних студійцями «Веснянки». Ім’я Матуса тісно пов’язано з унікальним кіноцентром «Веснянка» − він заснував його в 1973 році і був до кінця життя його беззмінним художнім керівником. Це єдиний в Україні центр дитячого кіновиховання та один із найстаріших подібних закладів у Європі, який завдяки зусиллям Марлена Яковича активно працював на міжнародному рівні.

Основним творчим методом Матуса є тонкий психологізм, глибока філософічність та природний дитячий наїв. Фотохудожник своїми творами аргументує унікальність фотографії як дійсно єдиного об’єктивного виду мистецтва. У протилежність живописній або графічній історії, де мистець або навмисно підкреслює наявність підтексту, або буквально відхиляє можливі алюзії, фотографічні історії Матуса припускають наявність в них чогось такого, що глядач, певно, без фотомайстра ніколи б не зміг роздивитися. Він вважав, що саме такі роботи допоможуть людям більше зрозуміти себе.

Виставка діятиме по 26 липня.

Адреса музею: вул. Шевченка, 21

Музей працює з 10:00 до 17:30 (каса до 17:00)

вихідні – понеділок, вівторок

сандень – перша середа місяця

Тел. 744-60-35, 47-33-38

artmuseum.dp.ua© md-eksperiment.org

Опубликовано: 30 июня 2015

Днепр - Скоро

Ногу Свело в Днепре

Летний театр 10 июня - 10 июня

Группа Сплин в Днепре

Стадион Метеор 16 июня - 16 июня 20:00
Показать все