170
ДНІ ЯНУША КОРЧАКА

ДНІ ЯНУША КОРЧАКА

Вт, 20 ноября 2012
Киев, Украина
вул. Богдана Хмельницького 29 [на карте]

2011 року Сейм Республіки Польща оголосив 2012 рік «Роком Януша Корчака», що проходить під гаслом «НЕМАЄ ДІТЕЙ – Є ЛЮДИ». Дні Януша Корчака у Києві проходитимуть невипадково, адже саме тут видатний педагог перебував на початку ХХ століття, і саме тут працював над однією зі своїх основоположних педагогічних робіт «Як любити дитину» (1918). Це також нагода нагадати про важливість та роль прав дитини у сучасному суспільстві за допомогою творів та життєвої позиції Януша Корчака.


 

Проект здійснюється з ініціативи Польського Інституту у Києві за підтримки низки українських партнерів, насамперед, Українського товариства Януша Корчака, видавництв «Дух і Літера», «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-Га», Центру дослідження історії та культури східноєвропейського єврейства.

Януш Корчак - справжнє ім'я Генрик Ґольдшмідт, відомий також як Старий Доктор або Пан Лікар. Лікар за освітою, педагог волею випадку, письменник за покликанням і психолог із необхідності. Народився 1878 або 1879 року у Варшаві, загинув 1942 року у нацистському таборі смерті у Треблінці разом зі своїми вихованцями. Польський єврей, який все життя наголошував на своїй причетності до обох націй.

Людина, яка стала легендою ще за життя, класик дитячої літератури, педагог-новатор, зачинатель діяльності на захист прав дитини і повної рівноправності дітей. Він стверджував, що дитина має право бути такою, як вона є, має право на повагу, на помилку, на висловлення своїх думок.

Януш Корчак керував і опікувався у Варшаві двома притулками для дітей «Наш дім» і «Дім Сиріт», де створив своєрідну дитячу республіку з дитячим парламентом, товариським судом, дитячою газетою…

Протягом Першої світової війни Корчак перебував в Україні, зокрема, у Києві. На знак вшанування пам’яті Старого Доктора, на єдиному збереженому будинку, пов’язаному з перебуванням Корчака в українській столиці, у Всесвітній день дитини (20 листопада) буде відкрито меморіальну дошку.

Під час Днів Януша Корчака відбудеться низка культурно-мистецьких заходів, що мають на меті наблизити постать Старого Доктора дитячій і дорослій аудиторії, завдяки презентації його ідей та творів. Серед запланованих заходів: показ фільму «Корчак» Анджея Вайди; відкрита лекція поета Маріанни Кіяновської; презентація нових перекладів творів Януша Корчака та його біографії; день з Корчаком у Кловському ліцеї, де знаходиться єдиний в Україні музей Корчака. Повний перелік подій у програмі заходів (у додатку).

13-20 листопада 2012

 Київ, Богдана Хмельницького, 29/2

 +38 044 288 03 04

 © md-eksperiment.org

Опубликовано: 08 ноября 2012