274
Chernihiv Jazz Open 2015 (18-19 сентября)

Chernihiv Jazz Open 2015 (18-19 сентября)

Сб, 19 сентября 2015
Чернигов, Украина
проспект Миру, 23 [на карте]

Джазовый фестиваль

ПРОГРАМА 2015

18 ВЕРЕСНЯ

19:00

Urban Gypsy&Anna-Maria

Коли в одному місці зустрічаються кілька професійних музикантів - обов'язково народжується щось цікаве!

А коли до них приєднується пара унікальних голосів - то хіти таких виконавців як Sam Smith, Stevie Wonder, Madonna, Michael Jackson, Kiesza, набувають несподіваного і одночасно круте звучання.

Anna-Maria і Urban Gypsy представляють абсолютно нову спільну програму в європейському напрямі джазу, відомого також як французький джаз, циганський свінг або джаз мануш.

Джаз мануш - це музика, що виникла у Франції, особливістю якої є віртуозне виконання, світлий, позитивний характер і циганські інтонації.

Ви отримаєте справжнє задоволення від відомих і улюблених пісень у стилі gypsy-jazz! А живе звучання чотирьох інструментів і двох голосів у поєднанні з музикою джаз мануш подарують бажання почути це знову.

20:30

Thierry Maillard Trio

У вересні 2015 року Французький інститут в Україні вже традиційно вшановує джаз і запрошує у турне в п’яти містах України видатного французького джазмена Тьєррі Майара у команді відомих виконавців: Йоана Шмідта та Домініка Ді Піацца. Виступи Тьєррі Майар Тріо пройдуть з 17 по 27 вересня у Чернігові в рамках Chernihiv Jazz Open, Одесі на сцені Odessa JazzFest, у Дніпропетровську, Рівному і на вечорі Koktebel Jazz у Києві.

Піаніст та композитор Тьєррі Майар – випускник Вищої музичної школи у Парижі, де він навчався грі на піаніно, акордеоні, вивчав гармонію та контрапункт.

За рамками традиційної музичної освіти, вже наприкінці свого навчання, музикант швидко відкрив для себе джаз та його свободу вираження. З цього моменту він пізнає новий музичний жанр, відмічений його досвідом та зустрічами, в якому гармонійно поєднуються елементи класичної, джазової та етнічної музики.

Композитор та досвідчений оркестратор, Тьєррі записав 12 студійних альбомів під власним керівництвом. Вперше широка публіка дізналась про його творчість після виходу першого альбому у 1998 році у Нью-Йорку, який він реалізував разом з Денісом Чамберсом за ударними та Джоном Патітуччі на басу під лейблом Verve Emarcy.

Пристрасний музикант співпрацював з такими вершинами музичної індустрії, як Бірелі Лагрен, Кріс Мін Докі, Боббі Шью, Мішель Порталь, Бернар Люба, Дідьє Локвуд, Домінік Ді Піяцца, Метью Гаррісон ...

Любов до струнних інструментів та оркестровки неминуче привели музиканта до ідеї перетворити джазове тріо (Йоан Шмідт – ударні, Домінік Ді Піяцца – бас) на струнний квартет, який виконав три композиції в альбомах New septet (Новий септет) , Vision (Бачення) та Notre Histoire (Наша історія).

Абсолютно очевидно для Тьєррі було продовження творчої роботи саме у цьому руслі нового музичного вираження, і до найвищої мети – роботи з філармонічним оркестром, і у 2014 році він розпочинає здійснювати цю свою мрію, записуючи альбом The Alchemist у супроводі камерного оркесту та за участі всесвітньовідомих виконавців етнічної музики.

Після величезного успіху цього запису серед критиків та перед публікою на численних сценах, Тьєррі Майар продовжує авантюру і записує у 2015 у Парижі під лейблом NaÏve композиції свого тріо разом із запрошеними Мініно Гарай та Нгуеном Ле, а згодом у Празі – 8 днів працює над записом з Чеським філармонічним оркестром під керівництвом Яна Кучера. Альбом вийде у вересні під назвою The Kingdom of Arwen (Королівство Арвен).

Тьєррі Майар про останній альбом The Kingdom of Arwen:

«Почути одного дня мою музику у виконанні джазового тріо у супроводі симфонічного оркестру було мрією всього мого життя. З моменту, коли я відкрив для себе оркестровку під час мого навчання я не припиняю писати для оркестру, перебуваючи під враженням музичного доробку моїх кумирів – Барток, Стравінського та Веберна, і не маючи власне змоги раніше реалізувати конкретний проект. Деякі партії всже буди написані, декотрі ми додали в процесі, але всі з однією метою, настільки мені дорогою – поєднати джаз, класичну музику та етнічні мелодії в одній партитурі; джазове тріо, симфонічний оркестр, інструменти та виконавці з усього світу – всі грають одну музику. У цьому альбомі моя мрія здійснилас ь. Він є та залишиться хвилюючим моментом, що позначив моє життя музиканта, та справжнім особистим довершенням.»


Все фестивали© md-eksperiment.org

Опубликовано: 05 сентября 2015