162
Jazz Bez 2012 у Києві

Jazz Bez 2012 у Києві

Чт, 13 декабря 2012
Киев, Украина
вул. Іллінська, 9 [на карте]

Джазовий клуб Jazzva спільно з Мистецьким об’єднанням Дзиґа (Львів) та Польським Інститутом у Києві 13 та 14 грудня приймає в столиці ХІІ Міжнародний джазовий фестиваль Jazz Bez.


Jazz Bez — це транскордонний музичний марафон, який щороку єднає довкола джазу десятки виконавців і тисячі слухачів з культурних центрів України та Польщі. Він є наймасштабнішим джазовим фестивалем України.

Вже дванадцять років поспіль Jazz Bez провокує публіку до роздумів, а музикантів — до пошуку нових відтінків джазу та експериментів. Родзинкою цього заходу є поєднання максимальної кількості джазових стилів: swing, fusion, bebop, jazz rock, funk, cool, free jazz.

Фестиваль об’єднає 15 міст України та Польщі: Львів, Луцьк, Київ, Харків, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Севастополь, Одесу, Перемишль, Люблін, Санок, Новицю, Ярослав та Білосток, де одночасно виступатимуть джазові колективи світового масштабу. В рамках події джазуватимуть більше 100 музикантів з США, Канади, Ізраїлю, Німеччини, Швейцарії, Великобританії, Португалії, Росії, Литви, Польщі та України.

Вперше в історії фестиваль повноцінно відбудеться у Києві великим концертом двох міжнародних джазових проектів: Vinita Formation (СШАКанада) та High Definition (Польща).

13 грудня 2012 року

Vinita Formation є вдалим поєднанням кращих зразків сучасного мейнстрим-джазу з присмаком актуального нью-йоркського звучання, істинного «чорного» ритму та захоплюючих інтелектуальних експериментів. Очолює квартет Маркус Стрікленд, який,  одного боку, в своїй грі зберігає дуже багато звучання традиції, з іншого – готовий завжди відкритися новому, і гра в цьому випадку все рівно буде сильною і точною. В складі також: Френк Паркер (барабани), який записав з Куртом Елінгом спільний альбом Man in the Air, номінований на Греммі, а також співпрацював з Джоном Патітуччі, Роєм Хардгрувом, Джо Ловано, Ренді Брекером та іншими зірками; Скотт Кемп (контрабас) та Алекс Максимів (гітара).

High Definition є одним з найактуальніших складів джазової Польші. Молоді виконавці сміливо експериментують. Гурт є новою хвилею в авангардній музиці, що підтверджують впевнені та успішні виступи на європейській сцені, і незабаром на них чекає тур по США. Лідер гурту Пьотр Ожеховскі — молодий віртуозний піаніст, який став переможцем в одному з найвідоміших джазових фестивалів світу Montreux Jazz Festival 2011 та співпрацював з таким композиторами як Кшиштоф Пендерецький, Стівен Райх та гітаристом Portishead Адріаном Атлі. В активі колективу співпраця та спільний тур з Ренді Брекером (труба). В складі також: Матеуш Сліва (саксофон), Алан Викпіш (контрабас) та Патрік Добош (барабани).

КМЦ НаУКМА, Актовий зал

вул. Іллінська, 9

19.00

Ціна квитків: 150, 100, 80 грн.

14 грудня 2012 грудня

Квитки можна придбати на сайті biletik.ua 

 (044) 287 7777

 (044) 493 2020

Організатор фестивалю у Києві - джазовий клуб Джезва

 https://www.facebook.com/jazzvaclub© md-eksperiment.org

Опубликовано: 27 ноября 2012

Видео