1302
Новий концертний сезон. Львівська обласна філармонія (17 вересня-1 жовтня 2015)

Новий концертний сезон. Львівська обласна філармонія (17 вересня-1 жовтня 2015)

Чт, 01 октября 2015
Львов, Украина
вул. Чайковського, 7 [на карте]

Львівська обласна філармонія представляє!

На календарі – вересень. А це означає, що у Львівській обласній філармонії розпочинається новий концертний сезон, який потішить слухачів презентацією нових проектів та програм провідних колективів Львівської обласної філармонії, щорічних фестивалів та виступом іменитих солістів.

Особливістю цьогорічного концертного сезону є те, що Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії, Акадамічний молодіжний симфонічний оркестр «INSO-Львів» та Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» представлять цикл концертів, приурочений до відкриття сезону.

17 вересня концертною програмою «United by Music for a Better World» («Об’єднані музикою заради кращого світу») відкриє новий концертний сезон 2015-2016 рр. Молодіжний академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів». Шанувальникам класичної музики будуть представлені твори композиторів різних країн та культур, ретроспектива німецької музики від Ріхарда Штрауса до сучасної української композиторки Світлани Азарової. У музичну мандрівку Вас поведе відомий диригент з Німеччини – Анна Скрильова, ініціатор європейського руху «ClassicforPeace» (Класика заради Миру) та молодий талановитий тубіст з Німеччини – Оле Хайланд.

А вже через кілька днів 21 вересня оркестр «INSO-Львів» буде акомпанувати швейцарській джазовій формації Authentic Light Orchestra; у програмі буде представлена етнічна музика – фольклору різних народів світу, а також джаз, поп-музика, класика та вірменська народна.

Наступне відкриття Концертного сезону – Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова», який представить два концерти у рамках проекту «Інстирументальні прем’єри». 20 вересня у проекті «Клапанна труба» оркестр з львівським трубачем Андрієм Наконечним презентуватиме на концерті відреставровану трубу рідкісного виду, яких в Україні налічується одиниці. У виконанні Андрія Наконечного прозвучить барокова музика Антона Кожелуха та Йозефа Гайдна.

А вже наступний проект 23 вересня «Й. С. БАХ-330: скрипкові концерти з електробандурою» оркестр «Віртуози Львова» виконає зіскрипалем і композитором Кирилом Стеценком. Вперше у Львові буде зіграно всі скрипкові концерти Й. С. Баха у супроводі бандури, яка виконуватиме партію клавесина. У цій програмі електробандура звучатиме також як вібрафон, гітара, перкусійні інструменти та скретч-дошка. Спеціально для цього проекту Кирило Стеценко створив оригінальні обробки партит Й. С. Баха.

24 вересня новий симфонічний сезон відкриє Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії під батутою головного диригента та художнього керівника Іллі Ступеля. Концерт-відкриття розпочне Концерт для фортепіано з оркестром у виконанні заслуженої артистки України Оксани Рапіти. А продовжить вечір симфонічна cюїта Миколи Римського-Корсакова «Шехеразада». Східний колорит мелодій, тонкий ліризм, калейдоскоп казкових образів – обов’язково перенесуть нас у далекий арабський світ. На завершення вечорапрозвучить Симфонічна сюїта «Luta e Vida» Рікардо Кальдероні.

А вже наступного дня 25 вересня Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії продовжить відкриття сезону виконанням геніальної музики Сергія Прокоф’єва – «Ромео і Джульєтта», що досягла рівня шекспірівської трагедії. Наступним звучатиме знаменитий твір Йоганеса Брамса – Концерт для скрипки з оркестром, це – один із найбільш віртуозних творів в цьому жанрі. Соло виконає скрипаль, лауреат міжнародних конкурсів – Марко Комонько. Завершить концерт Симфонія № 6 Петра Чайковського.

Львівська обласна філармонія попри основний свій класичний напрям йде у ногу з часом та представляє у новому сезоні сучасні формаціїй напрямки музики, у тому числі і джазу. Вже наступного тижня до відкриття сезону 16 вересня до Львова вперше завітає литовська акапельна група «Quorum», яка познайомить слухача з музикою найнесподіваніших стилів – від народних пісень різних національностей до джазових стандартів, світових хітів.

Цікавим буде проект 29 вересня від Камерного оркестру Collegium Musicum. Відомі європейські співаки, спеціалісти у галузі давньої музики – Крістіан Гільц та Річард Решпри везуть до Львова вишукану програму з творів композиторів епохи бароко.

А вже наприкінці вересня розпочне роботу ХХІ Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти», девізом якого буде «Прем’єри ХХІ століття»; звучатиме найновіша музика для поціновувачів сучасної класичної музики.

Цьогоріч Львівська обласна філармонія до Дня музики 1 жовтня започаткує нову серію концертів «Камерна філармонія» і відкриє новий відреставрований зал, таким чином слухачі зможуть насолодитися ще більшою кількістю концертів.
© md-eksperiment.org

Опубликовано: 11 сентября 2015

Львов - Концерты

Показать все