347
Виставка Миколи Малишка (17 вересня-15 жовтня 2015)

Виставка Миколи Малишка (17 вересня-15 жовтня 2015)

17 сентября — 15 октября 2015
Днепр, Украина
вул. Шевченка, 21 [на карте]

Відкриття виставок Миколи Малишка у Дніпропетровському художньому музеї та арт-центрі Я Галерея

17 вересня 2015 року відбудеться відкриття проекту «Глина. Лінія» Миколи Малишка у Дніпропетровському художньому музеї та одночасно у дніпропетровському арт-центрі Я Галерея.

Твори Миколи Малишка вперше представляються у Дніпропетровському художньому музеї, де півстоліття тому він учнем опановував основи мистецтва.

Микола Малишко народився 1938 року в селі Знаменівка на Дніпропетровщині.

Закінчив Дніпропетровське художнє училище (1961) та Київський Державний художній інститут (1967). Лауреат у номінації «Художник року» («Золотий Перетин», 1997), Лауреат премії ім. Василя Стуса (1998) та «DE PROFUNDIS» («З глибин», 2009). У радянський період твори Малишка не експонувалися, бо виходили за рамки проголошуваного «соцреалізму». Вперше «незалежні» роботи автора були представлені у Львівському Національному музеї 1993 року, а потім – у міжнародних проектах у Німеччині, Угорщині та Австрії. Ретроспективні виставки автора відбулись у 2011 році в Я Галерея у Дніпропетровську («Сцена I. Сцена II») та в Музеї Сучасного Мистецтва України («Сила людського духу: Скульптура, живопис»). 2012 року в рамках Великого скульптурного салону в Києві митець представив динамічну інсталяцію у проекті «Ти Тут Тепер», отримав Премію Першої Київської бієнале сучасного мистецтва у номінації Відкриття ARSENALE 2012. У 2014 році творчість Миколи Малишка вперше була презентована у Франції, долучившись до Міжнародного Фестивалю сучасного мистецтва FIAT, у Тулузькій галереї Espace Croix-Baragnon. Того ж року новий проект художника «До дерева» відкрився у Хмельницькому обласному художньому музеї.

Микола Малишко постійно займається малярством, графікою, скульптурою, монументальним мистецтвом. Зараз митець більше працює над скульптурами з дерева, у яких сучасний конструктивізм поєднано з елементами народної архітектури. Скульптури з дерева представлені на розсуд відвідувачів у Дніпропетровському художньому музеї. Експозиція з глини пропонується в арт-центрі Я Галерея.

Із відчуттям, що «час настав», проект демонструє найкращі роботи майстра останніх років. «Постаті», «Читач» – абсолютно нові скульптури, відобразили динаміку розвитку дерево-людини та вірувань самого художника. Зі співчуттям і глибоким аналізом, Микола Малишко занурюється у громадянську кризу та вкотре доводить, що мистецтво і є тим дзеркалом самопізнання, котре потребує людина.

Фіксуючи мить людського буття у скульптурі, художник дослухається до дерева – найбільш близького людині матеріалу. Як жива істота, дерево-людина Малишка проходить усі етапи життя та, слідуючи за рукою майстра, втілюється у символах-обелісках. То, велична й богоподібна, – вона занурює погляд у небо в пошуках відповіді на всі питання. То, маленька й недосконала, – вона схиляє голову в молитві чи задумі, розмірковуючи над днем прийдешнім…

Відкриття виставок відбудеться 17 вересня 2015 року:

«Лінія. Микола Малишко» о 17:00 у Дніпропетровському художньому музеї

«Глина. Микола Малишко» о 19.00 в арт-центрі Я Галерея вул.Гусенка, 17

Виставки діють по 15 жовтня 2015 р.

Адреса музею: вул. Шевченка, 21

Музей працює з 10:00 до 17:30 (каса до 17:00)

вихідні – понеділок, вівторок

сандень – перша середа місяця

Тел. 744-60-35, 47-33-38

artmuseum.dp.ua© md-eksperiment.org

Опубликовано: 18 сентября 2015

Днепр - Скоро

Ногу Свело в Днепре

Летний театр 10 июня - 10 июня

Группа Сплин в Днепре

Стадион Метеор 16 июня - 16 июня 20:00
Показать все