322
​Вечір польської музики. Львівська обласна філармонія

​Вечір польської музики. Львівська обласна філармонія

Сб, 26 сентября 2015
Львов, Украина
вул. Чайковського, 7 [на карте]

До 120-річчя заснування Польського народознавчого товариства, заснованого у Львовові 1895 р., Львівська обласна філармонія та Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові у суботу, 26 серпня о 18:00 год.,запрошують львів’ян та гостей міста на зустріч з польською музичною культурою.

У програмі «Вечора польської музики» вокальні та фортепіанні твори, оперні арії композиторів, які увійшли до скарбниці польської культури. Геніальний Ф. Шопен, справжня гордість Польщі. Він був ще й віртуозним піаністом. Творчість Ф. Шопена склала цілу епоху у фортепіанній музиці. Творцем польської класичної національноїопери є С. Монюшко. Музика Л. Ружицького передає яскравий національний колорит. Визначне місце у польській культурі належить Мєчиславу та Адаму Солтисам.

Розпочнеться «Вечір польської музики» двома молитвами: Арією Ангела з опери «Шлюби Яна Казимира» М. Солтиса, та «Молитва» С. Монюшка.

Друга частина концерту покаже всю різноманітність польської музики, адже насичена оперними аріями. Прозвучать три оперні арії Станіслава Монюшка: «Чи знаєш ти свій край», Арія Йонтека з опери «Галька», Арія Мечника з опери «Страшний двір».

Третя частина концерту більш легка. Звучатиме – Етюд № 7 Фридерика Шопена та «Тема з варіаціями» для фортепіано Адама Солтиса, а такожпісня «Катон з опери «Казанова» Людомира Ружицького.

Серед виконавців Наталя Дитюк (сопрано), Віталій Загорбенський (баритон), Володимир Пономаренко (тенор), Олена Гав'юк-Шеремет (фортепіано),
Олена Мацелюх (фортепіано ).

Заслужена артистка України Наталія Дитюк, розповідаючи про концерт, зазначила: «Я із задоволенням прийняла запрошення співати у концерті, присвяченому 120-річчю заснування Польського народознавчого товариства, і маю нагоду заспівати декілька творів польських композиторів, які достатньо рідко виконуються на концертних сценах, зокрема в Україні. Це сучасна музика - Арія Ангела з опери «Шлюби Яна Казимира» М. Солтиса, Арія Анни з опери С. Монюшка «Страшний двір», яка не виконувалась. Музичні твори звучатимуть польською мовою».

«Концерт цікавий поєднанням оперних арій з таким більш легким видом мистецтва, як оперета. І виконавці яскраво розкриють колорит цих жанрів, – розповідає Віталій Загорбенський. – Арія Йонтека з опери «Галька» та Арія Мечника з опери «Страшний двір» С. Монюшка вважаються візитівкою польського оперного мистецтва у світі».

Із своїм колегою Віталієм Загорбенським Наталія Дитюк виконає у подарунок ще два популярні у польській культурі твори - дует Анни і Данила з оперети «Весела вдова» Франца Легара та Дует Сільви і Едвіна з оперети «Сільва» Імре Кальмана.

Запрошуємо усіх меломанів на Вечір польської музики.© md-eksperiment.org

Опубликовано: 23 сентября 2015

Львов - Концерты

Показать все