511
ПАРАД ВЕРТЕПІВ 2013 У ЛЬВОВІ

ПАРАД ВЕРТЕПІВ 2013 У ЛЬВОВІ

Вт, 08 января 2013
Львов, Украина
пл. Ринок [на карте]

Новорічні та Різдвяні свята у Львові насичені святковими заходами, самим видовищним з яких буде ПАРАД ВЕРТЕПІВ 2013.


Програма святкування:

6 січня 2013  о 12:00 відбудеться святкова процесія винесення та встановлення Дідуха на проспекті Свободи.

7 січня 2013 в 13:00 в Музеї народної архітектури та побуту (Шевченківський гай, Чернеча гора 1) стартує фестиваль "Спалах Різдвяної зірки". Тут можна буде стати учасником вертепних дійств, долучитись до гурту колядників, приєднатися до святкової ходи, насолодитися пампушками та узваром.

8 січня 2013 в 14:00 в центральній частині міста, на площі перед Оперним театром ім. С. Крушельницької розпочнеться головний парад. Фестиваль вертепів організовує ходу вулицями Львова, в якій візьмуть участь дитячі, молодіжні та дорослі колективи, щоб протягом двох днів виступити на головній сцені міста біля новорічної ялинки.

Вуличні вертепи з різдвяними колядками "Львівська коляда" також будуть проходити уЛьвові 7 січня в рамках "Різдвяного ярмарку".

Вертеп ("praesepe"-лат.) В перекладі "ясла, годівниця для худоби". У християнстві це місце Різдва Христового. Але сцена таїнства народження  Христа ніколи не розігрувалася живими людьми. Богородицю, Йосифа і Христа зображували ляльки, які робили знамениті скульптори.
Ляльок, яким випадала честь грати Діву Марію, в Італії називали маріонетками. Немає чітких стандартів вертепів ні з оформлення, матеріалу, розмірів, кількості персонажів, ні навіть по часу (сюжет може співвідноситися з будь історичною епохою).

Спочатку Різдвяний вертеп був традиційним ляльковою виставою, яке розігрували і показували на Різдво. Але пізніше в храмах стали встановлювати нерухомі вертепи, які зображали сцену Різдва Христа і в якій присутні основні дійові особи події: Марія, Христос Немовля, Йосип, тварини в хліві, пастухи, мудреці і ангели. Така лялькова композиція була німою історією про Різдво.

ПАРАД ВЕРТЕПІВ 2013 У ЛЬВОВІ

 6-8 січня 2013

Площі та вулиці Львова.

 

 © md-eksperiment.org

Опубликовано: 11 декабря 2012