185
Виставка  «Рушникова стежка» у ДХМ

Виставка «Рушникова стежка» у ДХМ (17 грудня - 13 січня)

Вс, 13 января 2013
Днепр, Украина
вул. Шевченка 21 [на карте]

17 грудня, о 16:00 у Дніпропетровському художньому музеї відкриється виставка творів ручної художньої вишивки «Рушникова стежка»


Ця виставка є своєрідним звітом творчої лабораторії «БЕРЕГИНЯ», яка почала свою роботу на базі Дніпропетровського художнього музею в січні 2012 року, під керівництвом художниці з етнічного костюму Антоніни Бондарук. Програма курсу «Ручна художня вишивка», що її розробила Антоніна Трохимівна, сприяє засвоєнню етнокультурної інформації, художньо-естетичному та практичному розвитку у сфері народної ручної вишивки. Вишивання розглядається не тільки з боку технічних особливостей ручного ремесла, а й як спосіб життя. Це мистецтво вчить молодих дівчат відповідальності за свою майбутню родину, тому що вони — БЕРЕГИНІ.

Не випадково виставку вишитих творів буде відкрито саме 17 грудня. Цього дня українці з давніх-давен відзначають день Святої Варвари, котра вважається покровителькою швачок і вишивальниць. Цього дня дівчатам не можна було прати, білити чи місити глину — дозволялося тільки вишивати.

Кожна дівчина обов’язково залучалася до вишивання весільного рушника, тому що ця робота була сповнена надзвичайного змісту. Весілля завжди вважалося кульмінаційною подією життя, бо створення родини — це найвідповідальніший момент у долі кожної людини. Весільний рушник — наче тканина долі, де голка в безперервному коливальному русі створює життєву стежку. Тому створення весільного рушника стало своєрідною моделлю подальшого подружнього життя. Для оздоблення рушників використовували різні декоративні прийоми, основним з яких був рушниковий шов, що для українців став своєрідним національним генетичним кодом.

Антоніна Бондарук відроджує національні традиції створення весільного рушника і розглядає це як засіб виховання дівчат — майбутніх наречених, берегинь родинної злагоди.

Виставка «Рушникова стежка» триватиме по 13 січня 2013 року.

Адреса Дніпропетровського художнього музею: вул. Шевченка, 21

Довідки: 744-60-35, 47-33-38, artmuseum.dp.ua 

Звертаємо увагу!

На час роботи у ДХМ виставки «Нормандія у живописі» (по 13 січня) музей працює у такому режимі:

з понеділка по четвер з 11:00 до 19:00 (каса припиняє продаж квитків о 18:30),

у суботу та неділю з 10:00 до 18:00 (каса припиняє продаж квитків о 17:30),

вихідний – п’ятниця© md-eksperiment.org

Опубликовано: 14 декабря 2012