798
книжный арсенал 2013

ІІІ Міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал" (24.05.13 – 01.06.13)

Сб, 01 июня 2013
Киев, Украина
вул. Лаврська, 12 [на карте]

Книжковий Арсенал 2013 порадує читачів сузір’ям українських і світових літераторів та насиченою програмою подій.


З 25 травня по 1 червня 2013 року в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі "Мистецький Арсенал" у Києві відбудеться ІІІ Міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал" — наймасштабніша книжкова виставка в Україні, що об’єднує літературу та мистецтво.

Мета Книжкового Арсеналу — популяризувати читання, сприяти діалогу між читачами і фахівцями щодо того, чим є сучасна книга, посилити взаємозв’язок літератури з мистецтвом, підтримати інтелектуальні та мистецькі видання, культуру публікації в Україні шляхом освітніх подій і міжнародного обміну.

У рамках фестивалю на 10 майданчиках у Мистецькому Арсеналі відбудеться понад 200 подій. У структурі фестивалю:

- Книжкова виставка, у якій візьмуть участь близько 200 експонентів
- Презентації нових книг, зустрічі з авторами, автограф-сесії зірок української та світової літератури
- Ніч поезії і музики до Дня Києва 25 травня
- Велика дитяча та благодійна програма
- Спеціальна програма до 1150-літнього ювілею кирилиці: конференція "Кирилівські читання", друкарські майстерні, виставка графіки, ілюстрації та шрифту
- Кафе мальованих історій та коміксів "Чуб"
- Спеціальний проект "Обмін речовин" - публічні діалоги між відомими письменниками
- Лекторій "Арсенал героїв: сучасно про класику", майстер-класи і дискусії
- Міжнародні майстерні перекладу
- Спеціальна вечірня програма – Фестиваль Нової Музики

Книжковий Арсенал 2013 відвідають непересічні письменники, які представлятимуть свої нові книги, переклади на українську, а також літературні діячі, митці й музиканти із Франції, Австрії, Швейцарії, Німеччини, Польщі, Чехії, Росії , США та інших країн, зокрема:

У ФОКУСІ – МИСТЕЦЬКА І ФІЛОСОФСЬКА ЛІТЕРАТУРА:

ЖАН-КЛОД МАРКАДЕ
Один із найбільш авторитетних у світі дослідників авангардного мистецтва, музейний куратор, доктор літературознавства, почесний керівник досліджень у французькому Національному центрі наукових досліджень (C.N.R.S), голова товариства "Друзі Антуана Певзнера". Автор книг: "Малевич" (1990); "Російський авангард. 1907-1927" (1995, 2007); "Кальдер" (2006); "Ейзенштейн. Секретні малюнки" (1998), "Анна Старицька" (2000); "Творчість Н.С.Лєскова" (2006); "Ніколя де Сталь. Малярство та малюнки" (2009). На Книжковому Арсеналі Маркаде презентує свою монографію, альбом "Малевич", що готується до друку у видавництві "Родовід". Візит відбудеться за підтримки Французького Інституту в Україні.

ОЛІВ’Є МОНЖЕН
Соціальний філософ, публіцист, керівник легендарного часопису "Esprit" з 1988 року, видавець, віце-президент Синдикату культурної і наукової преси Франції. Українською була видана його книга "Виклики скептицизму" (Дух і Літера, 2011). Окрім історії інтелектуального життя Франції, теми, яких часто торкається Монжен – урбаністика, розвиток міст, мистецтво, насильство, сміх. Візит відбудеться за підтримки Французького Інституту в Україні.

БОРИС БУДЕН
Австрійський філософ, письменник, куратор, теоретик перекладу, журналіст. Окрім того, він є засновником і головним редактором незалежного видавництва Bastard. Минулого року Борис Буден був гостем Першої Київської міжнародної бієнале сучасного мистецтва ARSENALE 2012. На Книжковому Арсеналі Борис Буден виступить на круглому столі, присвяченому питанням філософії перекладу "Політики репрезентації", організовану Творчою спілкою перекладачів і письменників, а 29 травня презентує свою книжку "Зона переходу. Про кінець посткомунізму" що вийде у видавничому проекті журналу Простори "Медуза". Візит відбудеться за підтримки Австрійського Культурного Форуму.

У ФОКУСІ – МОЛОДА ЄВРОПЕЙСЬКА ЛІТЕРАТУРА:

КРІСТОФ ЗІМОН
Швейцарський письменник, карикатурист і музикант Крістоф Зімон буде першим у новому спецпроекті фестивалю – міжнародній авторській резиденції, і проведе в Україні близько 10 днів. Зімон навчався у школі джазу в Берні. Його перший роман "Франц, або чому антилопи бігають у стаді" розійшовся тиражем 10 000, а "Планета Обріст" була номінована на престижну премію Інгеборг Бахманн. Його збірка "Багато гарного за малу ціну", проілюстрована самим автором, буде видана спеціально до Книжкового Арсеналу. За підтримки фонду Pro Helvetia і Посольства Швейцарії.

ЯРОСЛАВ РУДІШ
Ярослав Рудіш (1972) – чеський письменник, кіносценарист, музикант, автор романів "Небо під Берліном", "Гранд-готель", "Потиху". З Яромиром 99 створив успішну трилогію коміксів "Алоїс Небель". Лауреат Премії Їржі Ортена і читацької премії Magnesia Litera. На Книжковому Арсеналі Рудіш разом із видавництвом "Темпора", за підтримки Чеського Центру презентує своє перше видання українською – роман "Смерть панка у Гельсінкі". У презентації візьме участь давній товариш Рудіша, український письменник Юрій Андрухович.

ТЬЄРІ ЕСС
Французький письменник і філософ, засновник літературного журналу L'Animal, автор романів "Американське кладовище", за який отримав незалежну премію Prix du Petit Gaillon (2003) і Prix Robert Walser (2004), "Юра" (2005), "Демон" (2009), "Безсвідоме" (2012). Роман "Демон" був одним із найбільш обговорюваних у останні роки у Франції, і вперше буде виданий українською навесні цього року. Візит відбудеться за підтримки Французького Інституту в Україні.

У ФОКУСІ – ПОПУЛЯРНА ЛІТЕРАТУРА:

ЯНУШ ЛЕОН ВИШНЕВСЬКИЙ
Один із найпопулярніших польських письменників, автор роману-бестселеру "Самотність у мережі". Проживає у Франкфурті, займається молекулярною біологією. Нині в доробку Януша Вишневського — 16 художніх книжок. На фестивалі він презентуватиме дві нові книги, видані українською – "На Face із сином" і "Марцелінка". Візит відбудеться за підтримки видавництва "Махаон" і Польського Інституту в Україні.

БАРБАРА КОСМОВСЬКА
Барбара Космовська — сучасна польська письменниця, філолог, авторка 13 книг, з яких три були опубліковані українською видавництвом "Урбіно". Зокрема, книжка "Позолочена рибка" здобула літературну премію Книга Року 2007, засновану польською філією IBBY (International Board on Books for Young People) та отримала першу премію на Літературному конкурсі ім. Астрід Ліндгрен. Барбара Космовська також є авторкою радіоспектаклів для дітей та юнацтва.

І, нарешті, Книжковий Арсенал в партнерстві з агенцією "УХО" презентує витончену вечірню музично-літературну програму - Фестиваль Нової Музики . Дев’ять концертів відомих на весь світ сучасних композиторів і виконавців із Великобританії, Японії, Італії, Росії та України: П’єр Бастьєн (Франція), Одрі Чен (США, Китай), Лоренцо Гільємі (Італія) та ін. Центральною подією програми буде світова прем’єра "Аліси в країні див" - моноопери Святослава Луньова у супроводі Національного симфонічного оркестру.

Повний список гостей із біографіями та розкладом їх презентацій і концертів буде оголошений 29 квітня.

Паралельно з фестивалем проходитиме книжковий ярмарок, який пропонує найкращі умови для читацького шопінгу, сучасну й зрозумілу експозицію за профілем видавництв, якісний вибір художньої, дитячої та non-fiction літератури, мистецьких книг.

Книжковий Арсенал — безпрецедентна для України книжкова подія не лише за своєю масштабністю, але й за якістю простору, рівнем організації та презентації. Проект має довгострокову місію у сфері культурної політики, благодійності та, зокрема, розвитку міста Києва, його інтегрованості в міжнародний контекст. На відміну від інших столичних ярмарків, Книжковий Арсенал — не бізнес-проект, а стратегічно важлива, комплексна культурна ініціатива одної з найперспективніших професійних мистецьких інституцій в Україні — Мистецького Арсеналу.

25 травня: презентація та поетичні читання від літературно-перекладацького проекту «Wordyssey» (Київ)

ПокиУкраїноюквітнебузокікаштани, гримлятьзливитагудутьлітературніфестивалі, українськапоезіямандруєсвітом!

1-го грудня 2012 року стартував літературно-перекладацький проект із досить символічною назвою «Wordyssey» - у навколосвітню подорож вирушили п'ять віршів п'яти сучасних українських поетів: Олега Лишеги, Маріанни Кіяновської, Сергія Жадана, Остапа Сливинського та Богдани Матіяш.

Поезія зупиняється в портах різних міст світу для перетворення, метаморфоз, перевдягання у місцевий одяг та навчання місцевої мови. У кожній країні, в який опиняються вірші, гостинно приймає та турбується про їх оновлений вигляд новий перекладач. Серед перекладачів, що вже взяли участь у проекті: Богдан Задура (Польща), Іштван Ковач (Угорщина), Люція Шимановська (Чехія), Андреас Третнер (Німеччина). Одна з родзинок проекту полягає в тому, що перекладачі працюють щоразу не з оригіналом тексту, а з його "перевдягненою" - перекладеною версією, яка приїде з попередньої країни. За результатами поректу матимемо можливість спостерігати, як міняться барви мов, рим і метафор на поверхні сталого змісту.

І от, прийшов час підвести перші підсумки проекту.

Тож запрошуємо вас 25 травня (17:00 – 18:30, "Мистецький арсенал", Зала 2) на презентацію проекту «Wordyssey», що відбудеться в рамках партнеру проекту - ІІІ Міжнародного фестивалю "Книжковий Арсенал", який проходитиме у Києві з 24 травня по 1 червня 2013 року.

В рамках заходу на вас очікують:

- презентація проекту, розповідь про його мандри та пригоди.

- поетичні читання авторів-учасників проекту - Маріана Кіяновська, Остап Сливинський, Богдана Матіяш, Олег Лишега.

- виступи поетів-друзів - Тарас Малкович, Анна Малігон, Павло Коробчук, Мирослав Лаюк.

В гостях заходу також:

- Михайло Холманський, представник крамниці електронного ліцензійного контенту «Obreey store», що забезпечить якісне макетування й верстку електронної книги за результатами проекту. Збірка буде доступна безкоштовно в семи найпоширеніших форматах.

- Творча спілка перекладачів (ТСПП). Вони долучаться до проекту на його завершальній стадії, й візьмуться за аналіз та порівняння його результатів.

А ще, всім поетам, що братимуть участь у поетичних читаннях заходу, буде роздано конверти із марками.) Конверти не звичайні. В них надсилатимуться написані від руки вірші. З липня 2012 року таке листування охопило всі області україни (більше 130 міст). кількість учасників перебільшує 1000. Назву проект має відповідну – «Поетична пошта». До речі, долучитися до участі у проекті (як в якості Автора, так і в якості Читача) може абсолютно кожен бажаючий!

Тож приходьте слухати розповіді про пригоди проекту

та втішатися перевіреною й загартованою мандрами поезією!


КОНТАКТИ:

Ольга Жук, куратор Книжкового Арсеналу
Юлія Лесечко, координатор Книжкового Арсеналу
books.arsenal@gmail.com
тел.: +38 044 288 51 22


Додаткова інформація:
УРОЧИСТЕ ВІДКРИТТЯ

24 травня о 18.30. Вхід — за запрошеннями
Виставка працює: 25 травня – 01 червня 2013 щоденно з 11.00 до 20.00

ІІІ Міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал" (24.05.13 – 01.06.13)

Київ, Лаврська, 12. НКММК "Мистецький Арсенал"

АНОНС ПОДІЙ МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ 2013© md-eksperiment.org

Опубликовано: 27 декабря 2012

Киев - Скоро

Poets of the Fall в Києві

Клуб Bel étage 01 декабря - 01 декабря 20:00
Показать все