182
IV виставка-ярмарок  FINE ART UKRAINE в Києві

IV виставка-ярмарок FINE ART UKRAINE в Києві

Вс, 24 февраля 2013
Киев, Украина
вул. Лаврська, 12 [на карте]

14 - 24 лютого у Мистецькому Арсеналі пройде IV виставка-ярмарок  FINE ART UKRAINE.


FINE ART UKRAINE 2013 уже вчетверте традиційно продемонструє широку палітру сучасного образотворчого мистецтва – живопис, графіку, скульптуру, фотографію, представить спеціальні проекти, експозиції від провідних вітчизняних галерей та широку освітню програму.
Заголовним проектом стане виставка: "Матч-пойнт 88: за мить до нового життя".
Остання колекція радянської доби.
Із фондів Дирекції виставок Національної спілки художників України.
1988 рік був надзвичайно насиченим різноманітними подіями – від візиту в СРСР президента США Рональда Рейгана до справжньої істерії навколо масових сеансів гіпнозу Анатолія Кашпіровського, від початку виведення радянських військ із Афганістану до першого знайомства радянських телеглядачів з "Рабинею Ізаурою", від землетрусу у Вірменії до злету групи "Ласковый май", від першого польоту найбільшого у світі літака АН-225 "Мрія", збудованого у Києві, до першого масового антирадянського мітингу в українській столиці. Це був рік старту економічного етапу Перебудови, рік, коли перестали глушити "ворожі радіоголоси" – "Свободу" та "Вільну Європу", рік виходу на екрани фільмів "Голка", "Маленька Віра" та "Червона спека". Світ стояв на порозі змін, але ніхто ще не знав, що прірва під ногами розкриється уже завтра.
1988 року за результатами всеукраїнської, а згодом і всесоюзної виставки-конкурсу "Світ. Події. Людина" було здійснено одну з останніх в радянський час великих закупівель творів мистецтва у фонди спілки художників. Таким чином утворилася унікальна колекція живопису, скульптури та графіки, яка демонструє один із найцікавіших моментів історії розвитку українського мистецтва – відхід від радянської художньої парадигми, нормативних канонів та нормативної естетики і перші спроби офіційно дозволених творчих експериментів: вперше без соцреалізму. На полотнах – пейзажі, натюрморти або жанрові сцени, наповнені лірикою і особистими переживаннями авторів.
У спецпроекті буде представлено роботи як заслужених і титулованих званнями та нагородами майстрів, так і художників, які у 1988 році тільки заявляли про свій талант на арт-сцені. Серед авторів – Тетяна Яблонська, Віктор Рижих, Галина Неледва, Тіберій Сільваші, Олександр Ройтбурд, Марко Гейко, Костянтин Реунов, Олег Животков, Дмитро Фіщенко та інші.
У рамках проекту буде представлено також паралельну фотодокументальну експозицію та підбірку відеоматеріалів із розповіддю про події 1988 року – таким чином глядачі зможуть побачити і відчути історичне, політичне та соціальне тло, на якому народжувалися експоновані на виставці твори.
Третьою частиною проекту "Матч-пойнт 88" стане інтерактивна виставка особистих фотографій та листів-спогадів про 1988 рік, де своїми історіями поділяться відомі художники і публічні постаті – гості відкриття форуму FINE ART UKRAINE. Протягом роботи виставки до них із власними фотокартками, зробленими у 1988 році, зможуть приєднатися усі відвідувачі виставки.
В рамках проекту "Матч-пойнт 88" відбудеться серія зустрічей із визначними представниками арт-сцени – художниками, мистецтвознавцями, котрі розкажуть про визначні події арт-життя у 1988 році і загалом у часи перебудови.

ДЛЯ ДОВІДКИ:
FINE ART UKRAINE було започатковано 2009 року. 
FINE ART UKRAINE 2009 представив найбільшу в історії України ретроспективну виставку творів Тетяни Яблонської, зібрання провідних українських та зарубіжних галерей, спецпроекти Сергія Якутовича, Ігоря Гайдая та інших митців.
2010 року родзинкою FINE ART UKRAINE стала персональна виставка всесвітньо відомого американсько-польського фотографа Ришарда Горовиця, визнаного новатора в мистецтві фотографії, а також колекції-візитівки та спецпроекти від провідних галерей України та зарубіжжя.
У 2011 році заголовним проектом FINE ART UKRAINE стала виставка "ШКОЛА", до якої увійшли роботи найзнаковіших постатей українського мистецтва 30-80-х років – випускників Національної академії образотворчого мистецтва й архітектури України.

Місце:            МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ
Прес-конференція: 13 лютого о 16.30
Тривалість:       14 лютого - 24 лютого 2013 року© md-eksperiment.org

Опубликовано: 19 января 2013