178
Новий Наїв

НОВИЙ НАЇВ

Вс, 15 января 2012
Днепр, Украина
Днепропетровск, ул. Гусенко, 17 [на карте]

До 15 січня 2012 року в "Я Галереї" буде проходити виставка "Новий Наїв".

"Новий Наїв" - спроба дослідити непрофесійне мистецтво. Проект було розпочато у 2009 році в Києві. Його учасники: Vado, Ірина Гаршина, Роман Громов, Роман Дубровський, Дмитро Кузовкін, Олександр Луценко-Бабан, Олександр Ляпін, Дмитро Молдованов, Олександр Найден, Ольга Олійник, - люди різного віку, різних професій, з різними історико-культурними територіями, компанія, яку куратор Павло Гудімов збирав майже три роки. У Дніпропетровську "Новий Наїв" експонується вперше.

Виставка представляє твори спортсмена, хірурга, викладачки сольфеджіо, культуролога, краєзнавця та інших "самоуків від мистецтва". З ними в один ряд також стали Олександр Ляпін, відомий фотограф, й при цьому аматор у живописі, та мистецтвознавець Олександр Найден - автор монографій та кількох сотень статей, більшість із яких аналізує аутсайдерське, народне мистецтво.

Завжди візуально насичені, роботи наївних художників відсилають то до позбавленого ясного змісту соціального буття (папіри Громова, соцсюреалізм Дубровського, зображення + текст Кузовкіна), то до спогадів про дитинство-отроцтво-юність-зрілість (події та портрети Гаршиної, Луценко-Бабана, Найдена), то до безумства й сновидінь (монструозні сусіди та міністри Ляпіна, первісно-тропічні фантазії Молдованова).

Наїв - не кінець і не "життя після кінця". Наїв - це початок, що хапається за заповіт Йозефа Бойса "Художником може бути кожний, потрібно лише мислити як художник" та проростає крізь урбанізовану асфальтом та інтегровану міським життям землю, надламуючи її свіжим паростком.

Вхід вільний!

Я Галерея працює: Вт-Нд з 10.00 до 20.00.© md-eksperiment.org

Опубликовано: 01 января 2017