182
ДАХ

ПРОЛОГ ДО МАКБЕТА

Ср, 11 января 2012
Киев, Украина
Київ, вул. Велика Васильківська, 136 [на карте]

10 та 11 січня у театрі "ДАХ" відбудеться вистава "Пролог до "Макбета" у рамках проекту "Україна містична". Початок о 19.00.

Режисер-постановник - Владислав Троїцький

за участі ДахаБраха - етно-хаос гурту

Драматична основа проекту "Україна містична" ґрунтується на колізіях трагедії Вільяма Шекспіра "Макбет". Чому саме "Макбет"? Не розкриваючи передчасно творчий задум, можна сказати просто – надто багато алюзій з українським сьогоденням, а також – часо-просторова універсальність подій, описаних Шекспіром.
Віднайти реальність нового імпульсу до життя в коловороті подій, що ведуть до виродження і смерті – зусилля цього проекту.

"Давно це було, коли ще й гусей не було.
А були одні качки…"

Сценічний простір організований ієрархічно. По суті – це модель храму, або ж триповерхова скринька вертепу, де за олтар – розписаний ликами ангелів задник, обрамлений як ризами народними українськими килимами з геометричним орнаментом-рунами, на рівні іконостасу розмістився хор, він же фольк-гурт "ДахаБраха", що виконує народні українські пісні обрядового циклу, які є смисловим і структурно-ритмічним джерелом дійства, а в "літургійному" просторі сцени і відбувається "Пролог до "Макбета". Актори в химерній суміші народних українських і східних костюмів танцюють-оповідають сюжет "Макбета".

Владислав Троїцький називає цю ритмопластику дійства психологічним танцем.
"Мені хотілося, щоб зі сцени йшло чисте почуття чистими фарбами. Ніби нічого не відбувається, а є краса, суворість. Така сувора краса створює медитативний вплив на глядача... Для мене "Макбет" – це жіноча історія, історія української душі. В Україні дуже сильну роль відіграє саме жінка, але здебільшого вона "шабашує", "замикає" енергію цієї землі, замість того, щоб позитивно, творчо її "розмикати". А мені хочеться розмикати, хоч би трохи подумати про свою сутнісну душу", - оповідає Владислав Троїцький.

Аранжування: корсиканські, болгарські, японські, арабські мотиви і ритми;
Музичний супровід: барабани-табла, буддійський гонг, шаманський бубон, мара каси, віолончель тощо.

Тривалість вистави: 1 год. 30 хв.

Довідки за тел.: (044) 529-40-62.© md-eksperiment.org

Опубликовано: 01 января 2017