355
ДВІ ВИСТАВКИ в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва

ДВІ ВИСТАВКИ в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва (8.02-10.03)

Вс, 10 марта 2013
Киев, Украина
вул. Лаврська, 9 [на карте]

8 лютого в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкриваються виставки: «Традиції українського коцарства» заслуженого майстра народної творчості Олександри Прокопенко (с. Літки, Київська обл.) та «Дерев’яний козацький посуд» Миколи Мальковського (м. Дніпропетровськ).


Олександра Прокопенко – лауреат премій ім. Данила Щербаківського та Петра Верни, заслужений майстер народної творчості України (2009), член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Вона одна із небагатьох майстрів, яка оволоділа технікою коцарства ― виготовленням ворсових килимів з характерними рисунками і фактурою, які відрізняються від звичайних килимів більш довгим ворсом. Орнаменти композицій своїх коців Олександра Стефанівна будує на основі мотивів традиційного народного коцарства Наддніпрянщини, зокрема Київщини. На виставці  представлені твори з приватного зібрання автора та з колекції Національного музею українського народного декоративного мистецтва.

Микола Мальковский – майстер різьблення по дереву. Ремеслу навчався самостійно в Києві, Полтаві, вивчаючи літературу в бібліотеках, а також звертаючись до класичних зразків у музеях. Сьогодні майстер займається різьбленням традиційного козацького посуду – ложки, корячки для каші, намагаючись робити форми, традиційні саме для південно-східної України – козацького краю.

Запрошуємо до Музею 8 лютого 2013 року о 16 год.

Виставки працюватимуть до 10.03.2013 р.

Наша адреса: вул. Лаврська, 9, корп. 29. Тел. 280 36 93 

 © md-eksperiment.org

Опубликовано: 08 февраля 2013