543
«Боже, храни Україну»  Мистецько-патріотичний проект

«Боже, храни Україну» Мистецько-патріотичний проект

Пт, 15 марта 2013
Киев, Украина
бул. Шевченка, 12 [на карте]

Всім українцям,

що прагнуть істинної єдності та любові,

присвячується


 1 березня 2013 року в Києві у  Національному музеї Тараса Шевченка відкриється  виставка «Боже, храни Україну», що поєднала сучасний іконопис, старовинні фотографії  та сучасний живопис.

 В проекті представлено творчість сімейної іконописної майстерні «Небо на землі» (м. Миколаїв), заслужений художника та колекціонера Володимира Козюка (м. Вінниця) та живописця Єгора Толкунова (м. Херсон).

  Відвідувачі побачать близько 90 експонатів. Зі старовинних світлин, дбайливо зібраних вінницьким колекціонером та художником Володимиром Козюком,  дивляться наші пращури  на нас, сучасних людей, що зображені Єгором Толкуновим. На його портретах прості люди, що живуть поруч з нами, але художник побачив, або навіть відчув  більше ніж ми – стан душі. Роботи «Мрійник» та «Портрет молодого хлопця » зображення постатей із здавалося б зовсім різних світів. Але кожний образ виконано з безкінечною теплотою, любов’ю до оточуючих митця людей.

 Дивляться наші предки, носії глибоко християнської культури та традицій, разом з нами крізь час у вічність, що її символізують ікони.

 Людина в сьогоднішньому світі живе у непорозумінні з собою, оточуючими, Богом. Вона потребує зцілення. Згадуючи, що слово «зцілення» походить від «цільний», розумієш зміст слова «зцілення» набагато глибше його буденного значення, до якого ми звикли.  Зцілити, означає зробити єдиним, повернути єдність, зібрати воєдино. Завдання проекту показати нерозривний зв’язок поколінь: минулих, сьогоднішнього, прийдешніх. Яскравим прикладом  цього зв’язку є ікона «Покров Пресвятої Богородиці над землею Київською». Цей монументальний  образ зображує Покров Пресвятої Богородиці, який вона простерла над святими, що просіяли в землі Київській: від часів Давньої Руси до ХХ століття. Ікона містить понад сто фігур святих, архітектурні елементи та елементи інтер’єру Влахернської церкви, де відбулася ця знаменна подія, що нині святкується православною церквою, як велике свято.

 Невеличкою несподіванкою буде для глядача побачити серед експонованих творів дзеркало. Там де   зустрічаються  минуле, сьогодення та вічність, у людини буде змога зазирнути собі у вічі, поставити собі одвічні питання: хто ми є на цій землі? для чого існуємо? ким себе усвідомлюємо?

 Виставку покликано, всупереч всім непорозумінням, нагадати всім нам, що українське мистецтво  об’єднує наш народ у вірі, любові та творчості. Ми українці, живемо під Господнім  захистом та сьогодні творимо нові традиції та історію.

Боже, храни Україну!

 1 березня о 17.30 під час урочистого відкриття експозиції співатиме церковні піснеспіви хор церкви св. Архистратига  Михаїла, що у Національному музеї народної архітектури та  побуту.

 3 березня о 15.00 відбудеться концерт Тараса Компаніченка та гурту «Хорея Козацька»;

 15 березня о 15.00 під час  урочистого закриття виставки виступатиме фольклорний колектив  Центру фольклору та етнографії інституту філології Київського національного університету ім.. Т. Шевченка. Всі охочі матимуть змогу  висловити свої враження та думки, що виникли у них під час відвідування виставки.

 Виставка триватиме до 15 березня в Національному музеї Тараса Шевченка (бул. Шевченка, 12) з 10.00 до 18.00, крім понеділка. Вхід на виставку 12 грн. 

 © md-eksperiment.org

Опубликовано: 20 февраля 2013