1824
ДЕНЬ МІСТА ІВАНО-ФРАНКІВСЬК 2013

ДЕНЬ МІСТА ІВАНО-ФРАНКІВСЬК 2013

Вс, 12 мая 2013
Ивано-Франковск, Украина
пл. Ринок [на карте]

На день міста Івано-Франківська 2013 гостей та місцевих жителів дивуватимуть різноманітними фестивалями та культурними заходами.


Програма святкування 351-річниці від дня заснування м. Івано-Франківська складатиметься більше ніж з 50 заходів, що в основній масі відбудуться в суботу 11 травня та неділю 12 травня.

У рамках святкування заплановано провести 7 фестивалів. Серед яких XI Міжнародний «Свято ковалів, фестиваль «Вгору серця», екстремальних видів спорту «X-Гуцулія», Міжнародний дитячий фестиваль «Вогні Ратуші», «Таланти землі Галицької».

Вперше будуть проведені Міжнародний фестиваль «Карпатська кулінарна спадщина» та фестиваль феєрверків «Грім Карпат».

Заплановані заходи відбуватимуться на площі Ринок, Вічевому майдані, майдані Шептицького, площі біля міського озера, парку ім. Т.Шевченка, Бастіоні Станіславівської фортеці.

11 травня в обласному музично-драматичному театрі відбудеться святковий концерт та урочисте вручення міської премії ім. І.Франка в галузі літератури і журналістики.

Цікавою буде і спортивна програма свята: фінал Кубка міста з футболу, відкритий турнір з шахів, матч блискавичної гри з шашок та сеанс одночасної гри.

ПРОГРАМА ЗАХОДІВ:

"СВЯТО КОВАЛІВ - 2013":

● 8-11 травня, 9.00-18.00, площа Бастіон - працюватиме студентська майстерня на базі Прикарпатського університету. – виготовлення лавок для «Острову закоханих». 

10 травня 2013р.

9.00 - 18.00 – площа Бастіон
● Реєстрація гостей та учасників (реєстраційний внесок - 50 грн.).
● Демонстрація ковальської праці та ярмарок кованих речей, виготовлення ковалями України та іноземними гостями елементів для «Мосту закоханих». 
● Урочисте відкриття фестивалю «Свято ковалів - 2013», 
● Урочисте відкриття виготовленої в 2012 р. композиції «Пам’ятний знак Першій Українській церкві»,
● пленер «Позитив» від майстрів» - створення командами ковалів під керівництвом майстра композицій на тему «Позитив» – удача, успіх, радість, добро, натхнення, добробут, достаток, гаразди, стабільність, щастя, любов, благополуччя, гармонія, сила, розвиток, розум, мудрість, тощо… розміром орієнтовно 600х600х800мм для подальшого встановлення в центральній частині міста.
● Проведення майстер-класів для дітей від Андрія Давішнього (Крим).
14.00 - Майстер-клас Богдана Попова (Закарпаття) – «Традиційна закарпатська сокира».
18.00 – Конференції-презентації ковалів, 
11 травня 2012р. 
9.00 – 17.00 – площа Бастіон. 
● Демонстрація ковальської праці та ярмарок кованих речей. виготовлення ковалями України та іноземними гостями елементів для «Мосту закоханих». 
● Проведення майстер-класів для дітей від Андрія Давішнього (Крим).
● 9.00-18.00, площа Бастіон, - працюватиме студентська майстерня на базі Прикарпатського університету – виготовлення лавок для «Острову закоханих».. 
● 9.00-18.00, площа Бастіон, - пленер «Позитив» від майстрів» - створення командами ковалів композицій на тему «Позитив» – удача, успіх, радість, добро, натхнення, добробут, достаток, гаразди, стабільність, щастя, любов, благополуччя, гармонія, сила, розвиток, розум, мудрість, тощо… розміром орієнтовно 600х600х800мм для подальшого встановлення в центральній частині міста.
18.00 – вечірка «Ковальська пісня», вхід за запрошеннями (100грн.). 

12 травня 2013р. 
10.00 – Відкриття 12 міжнародної виставки «Орнаментальне ковальство» 
Нагородження номінантів виставки та відзнака кращих робіт фестивалю. Завершення фестивалю.

Виїзд на екскурсії.


Міжнародний фестиваль «Карпатська кулінарна спадщина» 

В Івано-Франківську відбудеться міжнародний кулінарний фестиваль. В рамках святкування Дня міста, 10 і 11 травня 2013 року кухарі з Румунії, Словаччини і Угорщини представлятимуть в Івано-Франківську кращі зразки кулінарної спадщини Карпат.
Провідні шеф-кухарі з карпатських регіонів сусідніх країн проведуть майстер-класи на базі популярних ресторанів Івано-Франківська. Крім того, всі бажаючі зможуть скуштувати традиційні страви угорської, словацької та румунської кухонь на народному кулінарному шоу під відкритим небом.

Кулінарія – не єдина складова фестивалю. Сусідні країни також представлятимуть свій фольклор. В програмі будуть уроки співу, танці, народні ремесла тощо. Тож мешканці та гості міста зможуть відчути себе на перехресті кількох культур.

Прикарпаття та сусідні регіони представлятимуть домашню консервацію, мед, трави, повидла та інші смаколики традиційної карпатської кухні.

Кулінарний фестиваль в Івано-Франківську - це частина міжнародного проекту “Карпатська мережа кулінарної спадщини”. В ньому прикордонні райони Угорщини, Словаччини, Румунії та України об’єдналися з метою збереження та популяризації місцевих гастрономічних традицій. Організатори проекту прагнуть створити нові можливості для розвитку бізнесу в секторах виробництва традиційної їжі та гастрономії, поєднати ресурси виробників та надавачів послуг в сфері туризму та налагодити нові бізнесові зв’язки.

Програма інших фестивалів наразі уточнюється.

м. Івано-Франківськ

11-12 травня 2013 р.


День города Ивано-Франковска 2014. Программа мероприятий

© md-eksperiment.org

Опубликовано: 15 апреля 2013